AFM staat handel in aandeel bussenfabrikant Ebusco weer toe
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers kunnen vrijdag bij de beursopening in Amsterdam weer handelen in het aandeel van de noodlijdende bussenfabrikant Ebusco. Dat heeft de Autoriteit Financiële Markten (AFM) bekendgemaakt, nadat de toezichthouder donderdagmiddag de handel had stilgelegd om een belangrijke aandeelhoudersvergadering die bezig was bij het bedrijf. Die verliep goed voor Ebusco, want de firma kreeg goedkeuring voor het ophalen van extra geld en het benoemen van Christian Schreyer als topman.
Het ophalen van 36 miljoen euro verloopt door extra aandelen uit te geven. Ook stemden aandeelhouders in met het plan om aandelen samen te voegen. Vijf aandelen van Ebusco worden samengevoegd tot één om de marktwaarde per aandeel te verhogen.
Het aandeel noteerde donderdagmiddag voor de handelsonderbreking ongeveer 20 procent lager op een dieptepunt van 41 cent, uit zorgen over de toekomst van het bedrijf. Bij de beursgang drie jaar geleden was een aandeel nog 23 euro waard.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
2 uur geledenFRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
5 uur geleden