AFM richt zich op kredieten, pensioenen en kapitaalmarkt
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten (AFM) richt zich dit jaar opnieuw sterk op de bescherming van consumenten in kwetsbare situaties. De toezichthouder noemt dit in zijn jaarlijkse agenda een van de prioriteiten voor 2020.
De financiële waakhond wil in zijn toezicht een bijdrage leveren aan de kwaliteit van financiële producten en diensten met langetermijneffecten. Denk bijvoorbeeld aan een consumptief krediet, dat op de langere termijn slecht kan uitpakken voor het financieel welzijn van een consument.
In de pensioendiscussie speelt bescherming van consumenten eveneens een rol. Achter de schermen wordt er gewerkt aan een uitwerking van het pensioenakkoord. De AFM maakt zich er hard voor dat de financiële positie van mensen straks na pensionering nog steeds aansluit bij hun verwachtingen.
Een ander belangrijk thema voor de AFM is de Nederlandse kapitaalmarkt. Hier vinden ingrijpende veranderingen plaats, bijvoorbeeld de invoering van nieuwe regelgeving en de komst naar Nederland van nieuwe partijen als gevolg van de brexit. Deze ontwikkelingen zorgen voor een uitbreiding van het takenpakket van de AFM en een toename van het aantal partijen onder toezicht.
Meer uit Financieel
POTSDAM (ANP/BLOOMBERG) - Een veelgeciteerde studie die de gevolgen van klimaatverandering voor de wereldeconomie berekende, is ingetrokken na kritiek van wetenschappers. Het onderzoek werd door wetenschappers van het Potsdam Instituut voor Klimaateffectenonderzoek ingetrokken vanwege "aanzienlijke" problemen. De studie werd vorig jaar april gepubliceerd in het gerenommeerde wetenschappelijke tijdschrift Nature.
51 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Telecomaanbieder Odido kampte woensdagochtend met een storing bij het mobiele netwerk. Volgens een woordvoerder van Odido is de technische storing inmiddels verholpen. Er was volgens de zegsman geen sprake van een cyberaanval. Hij spreekt van een "vervelende situatie" door de storing.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De voormalige ING-topman Ralph Hamers wordt niet verder strafrechtelijk vervolgd voor zijn rol in het eerdere witwasschandaal bij de bank. Het gerechtshof Den Haag heeft woensdag het verzoek van het Openbaar Ministerie (OM) om de oud-ING-baas niet verder te vervolgen toegewezen.
2 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - Noorwegen stelt de verstrekking van vergunningen voor de winning van grondstoffen op de zeebodem met minstens vier jaar uit. De regering sloot daarover een deal met kleinere partijen in het parlement als onderdeel van een begrotingsakkoord. Vorig jaar was Noorwegen nog het eerste Europese land dat zeegebieden had aangewezen voor de winning van grondstoffen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement en de EU-lidstaten hebben in de nacht van dinsdag op woensdag een voorlopig akkoord gesloten over de importstop van Russisch vloeibaar gas (lng) voor 1 januari 2027. Dat voorstel had de Europese Commissie gedaan in september. De import van Russisch gas via pijpleidingen wordt per 30 september 2027 verboden, zo is besloten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beursgraadmeters in Amsterdam zijn woensdag hoger geopend, in navolging van de koerswinsten op Wall Street dinsdag. De beurshandel daar kreeg een opsteker van een herstel van de bitcoin. Afgelopen weken ging de toonaangevende cryptomunt hard omlaag, wat voor grote onrust zorgde bij beleggers.
4 uur geledenEDE (ANP) - Heijmans heeft opdracht gekregen van netbeheerder TenneT om de komende vijf jaar belangrijke onderdelen te produceren voor hoogspanningsstations in een nieuwe fabriek in Ede. Het contract voor de levering van de zogeheten hoogspanningsvelden heeft een waarde van bijna 80 miljoen euro, maakten het bouw- en infrabedrijf en TenneT woensdag bekend.
4 uur geleden