AFM richt zich op kredieten, pensioenen en kapitaalmarkt
DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten (AFM) richt zich dit jaar opnieuw sterk op de bescherming van consumenten in kwetsbare situaties. De toezichthouder noemt dit in zijn jaarlijkse agenda een van de prioriteiten voor 2020.
De financiële waakhond wil in zijn toezicht een bijdrage leveren aan de kwaliteit van financiële producten en diensten met langetermijneffecten. Denk bijvoorbeeld aan een consumptief krediet, dat op de langere termijn slecht kan uitpakken voor het financieel welzijn van een consument.
In de pensioendiscussie speelt bescherming van consumenten eveneens een rol. Achter de schermen wordt er gewerkt aan een uitwerking van het pensioenakkoord. De AFM maakt zich er hard voor dat de financiële positie van mensen straks na pensionering nog steeds aansluit bij hun verwachtingen.
Een ander belangrijk thema voor de AFM is de Nederlandse kapitaalmarkt. Hier vinden ingrijpende veranderingen plaats, bijvoorbeeld de invoering van nieuwe regelgeving en de komst naar Nederland van nieuwe partijen als gevolg van de brexit. Deze ontwikkelingen zorgen voor een uitbreiding van het takenpakket van de AFM en een toename van het aantal partijen onder toezicht.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in november gemiddeld 2,9 procent duurder geworden vergeleken met dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. De inflatie was daarmee lager dan in oktober. In die maand nam de inflatie af tot 3,1 procent, van 3,3 procent in september.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een groeiende groep Nederlanders heeft meer dan 3000 euro aan spaargeld achter de hand. Toch heeft een deel van de mensen nog steeds minder dan 500 euro op de spaarrekening en maakt nog steeds ongeveer de helft zich weleens zorgen over de hoogte van hun buffer. Dat zegt ING op basis van een onderzoek onder meer dan duizend Nederlanders.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse effectenmarkten begonnen december met dalende koersen. De beurshandel kwam vooral onder druk te staan door een verdere scherpe daling van de bitcoin (min 6 procent) en andere cryptomunten. Ook namen beleggers weinig risico's voorafgaand aan een toespraak die de Amerikaanse centralebankpresident Jerome Powell na het slot van de beurzen houdt.
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is niet langer betrokken bij de financiering van een omstreden lng-project in Mozambique. Staatsbedrijf Atradius DSB stond via een zogenoemde exportkredietverzekering deels garant voor een lening die voor dit project was afgesloten, maar projectleider Total heeft laten weten dat dit niet meer nodig is. Dat meldt demissionair minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurzen in Europa zijn maandag overwegend lager gesloten. De dalende prijs van cryptomunten als de bitcoin en een mogelijke renteverhoging door de Bank of Japan drukten de stemming. De AEX-index eindigde wel met een plus.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - FNV heeft "geen goed woord over" voor het besluit dat het UWV langer mag doen over WIA-beoordelingen. De verwachting is dat de uitvoeringsinstantie hiermee minder boetes hoeft te betalen aan cliënten die te lang op een beoordeling moeten wachten. Volgens de vakbond wordt met dit besluit de rekening van de lange wachttijden neergelegd bij mensen die ziek zijn.
14 uur geleden