AFM richt zich op greenwashing en pensioenstelsel in 2023
AMSTERDAM (ANP) - Toezichthouder Autoriteit Financiële Markt (AFM) richt zich dit jaar extra op het bestrijden van 'greenwashing'. Zo heet het als beleggingen als duurzaam worden aangeboden, terwijl ze dat eigenlijk niet zijn. Ook zal de financiële waakhond zich bezighouden met de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel. De AFM zal spelers op de pensioenmarkt bijvoorbeeld van richtlijnen en advies voorzien en op risico's wijzen.
Behalve de controle op duurzame beleggingen en de aandacht voor het pensioenstelsel heeft de AFM nog vijf speerpunten gekozen voor dit jaar. De toezichthouder is alert op verdere digitalisering van bankproducten en wil meer toezicht houden op crypto's.
Daarnaast wordt in deze tijden van hoge inflatie en dure energie sterk gelet op het verstrekken van te hoge leningen aan consumenten, onderverzekering en slechte zorg of nazorg door financiële instellingen. De AFM wil de instellingen ervan doordringen het belang van de klanten centraal te stellen in de hele bedrijfsvoering. Ook wordt beter gekeken of accountants hun poortwachtersfunctie op het gebied van fraude en de continuïteit van ondernemingen goed uitvoeren.
Meer uit Financieel
NEW DELHI (ANP/RTR) - India en de Europese Unie zijn klaar met de onderhandelingen over een vrijhandelsakkoord, meldt de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal. De deal zou dinsdag ondertekend kunnen worden tijdens de EU-India-top.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Tweedehands elektrische auto's zijn vorig jaar goedkoper geworden in Nederland. De gemiddelde prijs lag in 2025 op 34.600 euro, meldt het Europese onlineautoplatform AutoScout24 op basis van eigen gegevens. Dat is 8,7 procent goedkoper dan in 2024.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ACM keurt de overname van de overige aandelen van HEMA door de familie Van Eerd goed. Daarmee is een belangrijke horde genomen om de winkelketen volledig eigendom te maken van de familie achter supermarktketen Jumbo. De Belgische mededingingsautoriteiten en de ondernemingsraad moeten nog hun goedkeuring geven.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - HEMA maakt zijn bekende rookworst weer volgens het originele recept. Ruim een jaar geleden was de winkelketen overgestapt op een ander recept, bij een andere leverancier, om te voldoen aan het Beter Leven Keurmerk. "Het bleek echter een uitdaging om die herkenbare HEMA-smaak volledig te behouden", erkent HEMA nu.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat onderzoek doen naar socialmediaplatform X en chatbot Grok, die AI-naaktbeelden van vrouwen en kinderen genereert. Dat zou in overtreding zijn van de Europese techregels. Zowel Grok als X is eigendom van Elon Musk.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) maakt zich zorgen over de afname van de concurrentie in Nederland in het afgelopen decennium. De toezichthouder wijst op de nadelen voor consumenten, want voldoende concurrentie dwingt bedrijven om de prijzen laag te houden, de kwaliteit te verbeteren en te blijven innoveren. De ACM zegt met nieuwe bevoegdheden beter te kunnen ingrijpen.
3 uur geledenWENEN (ANP) - Oliekartel OPEC+ houdt de olieproductie bij de komende vergadering naar verwachting opnieuw ongewijzigd. Dat melden bronnen bij OPEC+ aan persbureau Bloomberg. De organisatie, met Saudi-Arabië en Rusland als belangrijkste leden, vergadert op zondag 1 februari via videoverbinding over de productie.
4 uur geleden