AFM richt zich op greenwashing en pensioenstelsel in 2023
AMSTERDAM (ANP) - Toezichthouder Autoriteit Financiële Markt (AFM) richt zich dit jaar extra op het bestrijden van 'greenwashing'. Zo heet het als beleggingen als duurzaam worden aangeboden, terwijl ze dat eigenlijk niet zijn. Ook zal de financiële waakhond zich bezighouden met de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel. De AFM zal spelers op de pensioenmarkt bijvoorbeeld van richtlijnen en advies voorzien en op risico's wijzen.
Behalve de controle op duurzame beleggingen en de aandacht voor het pensioenstelsel heeft de AFM nog vijf speerpunten gekozen voor dit jaar. De toezichthouder is alert op verdere digitalisering van bankproducten en wil meer toezicht houden op crypto's.
Daarnaast wordt in deze tijden van hoge inflatie en dure energie sterk gelet op het verstrekken van te hoge leningen aan consumenten, onderverzekering en slechte zorg of nazorg door financiële instellingen. De AFM wil de instellingen ervan doordringen het belang van de klanten centraal te stellen in de hele bedrijfsvoering. Ook wordt beter gekeken of accountants hun poortwachtersfunctie op het gebied van fraude en de continuïteit van ondernemingen goed uitvoeren.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het loonverschil tussen mannen en vrouwen in het bedrijfsleven is opnieuw afgenomen. Vorig jaar verdiende een vrouw gemiddeld 6,1 procent minder per uur, als rekening wordt gehouden met bijvoorbeeld het soort functie en opleidingsniveau. Twee jaar eerder was dat nog 6,9 procent en tien jaar eerder bijna 10 procent, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).
22 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten geven het Russische oliebedrijf Lukoil een maand extra de tijd om een koper te vinden voor zijn buitenlandse bezittingen. De deadline zou aanstaande zaterdag zijn, maar is nu met een maand opgeschoven.
8 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten na het rentebesluit van de Federal Reserve. Die verlaagde het belangrijkste rentetarief in de VS zoals verwacht met een kwart procentpunt om de arbeidsmarkt te stimuleren. De verdeeldheid onder beleidsmakers bleek groot.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft een inval gedaan in het Europese hoofdkantoor van Temu, meldden persbureau Bloomberg en AFP op basis van bronnen. De actie maakt deel uit van een onderzoek naar mogelijk oneerlijke concurrentie door de Chinese webshop.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft voor de derde keer op rij de rente verlaagd met een kwart procentpunt. Beleidsmakers bij de Amerikaanse koepel van centrale banken waren verdeeld. Twee van de twaalf beslissers stemden tegen een verlaging van de leenkosten, terwijl een beleidsmaker de rente nog verder omlaag wilde.
10 uur geledenINNSBRUCK (ANP/DPA/RTR) - De voormalige miljardair en oprichter van vastgoedconcern Signa, René Benko, is opnieuw veroordeeld wegens faillissementsfraude. De rechtbank in Innsbruck legde de Oostenrijker een voorwaardelijke straf van vijftien maanden cel op.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is blij dat de Europese Commissie voorstelt om projecten voor de uitbreiding van het stroomnet een vrijstelling te gunnen voor de stikstofuitstoot. Het dagelijks bestuur van de Europese Unie presenteerde woensdag plannen om Europese elektriciteitsnetten versneld uit te breiden en te moderniseren. De tijdelijke stikstofuitstoot bij die bouwprojecten mag op "geen enkele manier" een belemmering zijn voor de snelle ingebruikname van de energienetten, schrijft de Commissie in het voorstel.
11 uur geleden