Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AFM: registreer studieschuld bij BKR

AFM: registreer studieschuld bij BKR

AMSTERDAM (ANP) - Studieschulden zouden geregistreerd moeten worden in een voor hypotheekverstrekkers toegankelijk systeem. Daarmee kan voorkomen worden dat consumenten een te hoge hypotheek krijgen, meent de Autoriteit Financiële Markten (AFM). De toezichthouder stelt dat het logisch zou zijn om dat bij het Bureau Krediet Registratie onder te brengen. Dat registreert nu ook al alle andere leningen die consumenten aangaan.

AFM doet de oproep aan de politiek in haar jaarlijkse wetgevingsbrief waarin de toezichthouder aangeeft welke thema's het graag wettelijk vastgelegd zou zien. Volgens de waakhond is het nu nog heel moeilijk voor hypotheekverstrekkers om inzicht te krijgen in de studieschuld van mensen. Daardoor zouden zij een hogere hypotheek krijgen dan goed voor ze is.

Er zijn volgens de AFM ook aanwijzingen dat bij een deel van de mensen die schuld helemaal niet wordt meegenomen, terwijl de gemiddelde studieschuld wel stijgt. Zo'n 15 procent van de mensen zou de studieschuld niet opgeven.

Starters hebben het al moeilijk op de huizenmarkt door de snel stijgende prijzen en de aangescherpte regels voor het verkrijgen van een hypotheek. Als het voorstel van de AFM wordt overgenomen zou dat een extra drempel voor jongeren kunnen vormen om een woning te kopen.

Meer uit Financieel

Nederlandse reizigers gestrand in Indonesië na vulkaanuitbarsting

JAKARTA (ANP) - Tientallen Nederlandse reizigers zijn gestrand in Indonesië, bevestigt een woordvoerster van reisbranchevereniging ANVR na berichtgeving van De Telegraaf. De internationale luchthaven van Jakarta is sinds zondagochtend dicht vanwege een vulkaanuitbarsting.

10 minuten geleden
Economie eurozone sterker gegroeid dan eerder gedacht

LUXEMBURG (ANP) - De economie van de eurozone is in het tweede kwartaal van dit jaar sterker gegroeid dan eerder gedacht. Volgens nieuwe cijfers van het Europese statistiekbureau Eurostat is er een groei van 0,6 procent in vergelijking met de voorgaande periode. Bij een voorlopige raming eind juli werd nog een plus van 0,4 procent gemeld door Eurostat.

11 minuten geleden
Frankrijk voorziet een van de slechtste wijnjaren in decennia

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk verwacht dat de wijnproductie dit jaar een van de slechtste in de afgelopen dertig jaar wordt vanwege de hitte. Dat stelt het ministerie van Landbouw in een eerste schatting voor de oogst van 2026. De extreme droogte en hitte hebben volgens het ministerie wijngaarden aangetast. Ook is het oppervlak voor de productie afgenomen.

22 minuten geleden
Beleggers schrikken van tegenvaller Zwitserse farmaceut Novartis

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Novartis heeft maandag ruim 3 procent aan beurswaarde verloren op de beurs in Zürich. De Zwitserse farmaceut heeft binnen een week tijd een tweede tegenslag te verduren gekregen bij zijn medicijnonderzoek, nadat een veelbelovend hartmedicijn in een vergevorderde studie toch niet zo goed bleek te werken. Beleggers zijn daarvan geschrokken.

2 uur geleden
Producent: vliegende auto over 1,5 jaar goedgekeurd de lucht in

RAAMSDONKSVEER (ANP) - Het Nederlandse PAL-V kan de productie starten van de eerste vliegende auto ter wereld. Dat zegt topman Robert Dingemanse in een interview in Het Financieele Dagblad. In 2028 moet de vliegende auto volledig goedgekeurd de lucht in gaan.

2 uur geleden
Studie: Nederlanders meer geld kwijt aan duurzaam eten

WAGENINGEN (ANP) - Nederlanders geven steeds meer uit aan eten met een duurzaamheidskeurmerk. Toch blijven deze producten in het totale boodschappenmandje een betrekkelijk klein aandeel vormen, komt naar voren uit onderzoek van Wageningen University & Research.

2 uur geleden
Onderzoek: techbedrijven zijn springplank voor nieuwe ondernemers

AMSTERDAM (ANP) - Grote techbedrijven die actief zijn in Nederland, zijn een springplank voor een nieuwe generatie ondernemers. Dat heeft dataplatform voor start-ups Dealroom becijferd, in samenwerking met start-uporganisatie Techleap en techbedrijf Uber.

3 uur geleden