Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AFM: niet alle fondsen duidelijk over gevolgen pensioenverhoging

AFM: niet alle fondsen duidelijk over gevolgen pensioenverhoging

AMSTERDAM (ANP) - Een aantal pensioenfondsen heeft vorig jaar onvolledige informatie gegeven over de gevolgen van de verhoging van de pensioenen die ze doorvoerden. Ze belichtten daarbij vooral de voordelen van de indexatie en waren minder duidelijk over de nadelen, concludeert de Autoriteit Financiële Markten (AFM) na onderzoek.

Van de 39 pensioenfondsen die vorig jaar gebruikmaakten van tijdelijk versoepelde regels om de pensioenen te verhogen, hebben er veertien volgens de AFM niet goed genoeg gecommuniceerd. Naast een gebrek aan informatie over de nadelen van de indexatie, hebben sommige fondsen ook niet goed duidelijk gemaakt hoe ze de belangen van alle deelnemers hebben meegewogen bij het besluit. Dat was wel een voorwaarde om van die soepelere regels gebruik te mogen maken.

Voor de generaties toekomstige gepensioneerden kunnen de verhogingen van vorig jaar mogelijk negatief uitpakken, merkt de toezichthouder op. De financiële positie van het pensioenfonds verslechtert namelijk als deelnemers recht hebben op hogere pensioenen en het vermogen niet groeit.

Waarschuwingsbrief

Dat betekent volgens de AFM ook dat er mogelijk minder vermogen is als het fonds overgaat naar het nieuwe pensioenstelsel, waarbij de oudedagsvoorziening veel meer in persoonlijke potjes wordt opgespaard. Daarnaast kan indexatie nu uitmonden in kortingen in de toekomst. "Waar deelnemers erop vooruitgaan doordat zij eerder meer uitgekeerd krijgen, zijn er dus ook deelnemers die erop achteruitgaan", legt de AFM uit in het rapport.

De veertien pensioenfondsen met gebrekkige communicatie hebben een waarschuwingsbrief gekregen van de toezichthouder. AFM-bestuurder Jos Heuvelman spreekt van een "testcase", omdat het "voor deelnemers aan een pensioenfonds de eerste keer is dat ze iets merken van mogelijke wijzigingen van het pensioenstelsel".

"Door nu goed te communiceren, kunnen fondsen werken aan vertrouwen en voorkomen dat deelnemers straks voor verrassingen komen te staan", zegt Heuvelman. "We roepen de sector daarom op om waar nodig lessen te trekken uit dit onderzoek."

Meer uit Financieel

Boeing ontvangt voor het eerst sinds 2018 meer orders dan Airbus

ARLINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Boeing heeft voor het eerst in zeven jaar meer vliegtuigorders binnengekregen dan de Europese concurrent Airbus. De Amerikaanse vliegtuigbouwer kreeg vorig jaar in totaal 1175 bestellingen voor verkeersvliegtuigen, terwijl dat er 1000 waren voor Airbus.

1 uur geleden
AEX-index zet opmars naar historische 1000-puntengrens voort

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag hoger geëindigd en heeft daarmee de opmars voortgezet richting het historische niveau van 1000 punten. De Amsterdamse hoofdindex was maandag ook al geëindigd op een nieuw slotrecord, onder aanvoering van chiptoeleverancier Besi.

1 uur geleden
Weinig beweging op Wall Street na meevallende inflatie VS

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien na het bereiken van nieuwe recordstanden een dag eerder. Beleggers verwerkten nieuwe inflatiegegevens van de Verenigde Staten. In december stegen de consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld minder dan verwacht. Het meevallende inflatiecijfer versterkte de hoop op een verdere renteverlaging door de Federal Reserve.

3 uur geleden
Wereldbank: dit decennium minste economische groei sinds jaren 60

WASHINGTON (ANP) - De Wereldbank is positiever geworden over de verwachte groei van de wereldeconomie. Toch lijken de jaren twintig van deze eeuw hard op weg het decennium met de minste economische groei te worden sinds de jaren zestig van de vorige eeuw, voorspellen deskundigen van 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingssamenwerking.

3 uur geleden
Klanten energieleverancier Gulf betaalden onjuiste opzegtarieven

VUGHT (ANP) - Energieleverancier Gulf heeft ruim 1500 klanten een onterechte of te hoge opzegvergoeding laten betalen als zij overstapten naar een andere leverancier. Dat concludeert Autoriteit Consument & Markt (ACM) na onderzoek naar aanleiding van klachten. In totaal werd er 1,6 miljoen euro verkeerd gerekend.

4 uur geleden
Delta Air Lines koopt voor het eerst Boeing 787 Dreamliners

ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - Delta Air Lines gaat voor het eerst Boeing 787 Dreamliners kopen om in te zetten op lange routes. De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij heeft een order geplaatst voor dertig toestellen van het type 787-10 en een optie genomen voor nog eens dertig stuks.

5 uur geleden
Bronnen: vermogensbeheerder BlackRock schrapt meer banen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock gaat nog meer banen schrappen om kosten te besparen. Volgens bronnen tegen persbureau Bloomberg gaat het in de nieuwe ontslagronde om ongeveer 250 arbeidsplaatsen, wat neerkomt op circa 1 procent van het totaal. Vorig jaar werden volgens Bloomberg al twee vergelijkbare ontslagrondes doorgevoerd door 's werelds grootste vermogensbeheerder.

7 uur geleden