AFM momenteel 'op zijn drukst' door overgang nieuw pensioenstelsel
AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft het op dit moment "op zijn drukst" door de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel. Dat zegt AFM-bestuurslid Jos Heuvelman. "De verwachting is dat de eerste pensioenfondsen binnenkort aankondigen dat ze zullen overstappen." Bovendien zorgen nieuwe wet- en regelgeving uit Europa ook voor steeds meer werk bij de waakhond.
Met de komst van het nieuwe pensioenstelsel krijgt de AFM meer taken omdat deelnemers van pensioenfondsen zelf meer keuzes moeten maken over de manier waarop hun pensioenen worden opgebouwd. "En dat valt onder gedragstoezicht, het terrein van de AFM", legt Heuvelman uit. Hoewel pensioenfondsen pas vanaf 2028 overgestapt hoeven te zijn op het nieuwe stelsel, moeten de afspraken tussen vakbonden en werkgeversorganisaties uiterlijk op 1 januari 2025 zijn afgerond.
Naast de transitie naar het nieuwe pensioenstelsel, krijgt de AFM ook nieuwe verantwoordelijkheden door wetgeving uit Brussel. "Als we naar de toekomst kijken, dan krijgen we er 25 taken bij", zegt bestuursvoorzitter Laura van Geest van de AFM. "Vooral op het terrein van digitalisering en verduurzaming."
'Mensen en middelen'
Zo moeten beursgenoteerde bedrijven vanaf dit jaar verplicht gaan rapporteren over hun duurzaamheidsinspanningen. "Dat is best een kluif, zelfs voor partijen die denken relatief voorop te lopen", zegt Van Geest. Daarnaast krijgt de waakhond vanaf volgend jaar voor het eerst toezicht op cryptovaluta dankzij de nieuwe Europese cryptowet, de zogeheten Markets in Crypto-Assets Regulation (MiCAR).
Volgens Van Geest is de AFM druk bezig om zich voor te bereiden op de nieuwe wetgeving. "Dat gaat om meer mensen en middelen vragen. We zijn in gesprek met het ministerie over hoe we het voor elkaar gaan boksen."
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - De grote Deense rederij Maersk schort twee containerdiensten via het Midden-Oosten tijdelijk op vanwege de oorlog in de regio en de onveilige situatie voor de scheepvaart. Volgens Maersk gaat het om een voorzorgsmaatregel om de veiligheid van bemanningen en schepen te garanderen.
10 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Gasunie heeft vorig jaar "fors" geïnvesteerd in de energie-infrastructuur van Nederland. Met investeringen in de gasinfrastructuur en de capaciteit voor vloeibaar gas (LNG) wil het de energiezekerheid en weerbaarheid vergroten. Terwijl investeringen in nieuwe infrastructuur voor waterstof en CO2-transport en -opslag moeten bijdragen aan de energietransitie.
32 minuten geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtvaartmaatschappij Eurowings, onderdeel van Lufthansa, stuurt een vliegtuig naar het Midden-Oosten om gestrande Duitse toeristen terug te vliegen. Het gaat om ongeveer 150 toeristen die worden opgehaald in de Saudische hoofdstad Riyad en dan worden overgebracht naar Keulen.
1 uur geledenKEULEN (ANP) - Lufthansa heeft vorig jaar een recordomzet geboekt en een hogere operationele winst behaald. Over 2026 is het Duitse luchtvaartconcern onzekerder geworden door de oorlog in en rond Iran, die voor een sterke stijging van de olieprijzen heeft gezorgd.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is sinds het uitbreken van de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran met ongeveer 17 procent gestegen. Dat is de grootste prijsstijging in een week sinds 2022, toen de energiemarkten werden opgeschud door de Russische inval in Oekraïne.
1 uur geledenABU DHABI (ANP/DPA) - De Emiraatse luchtvaartmaatschappij Etihad Airways pakt een deel van zijn vluchten naar Europa vanaf vrijdag weer op. Dat kondigde de maatschappij aan op haar website.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Wall Street is donderdag met verliezen gesloten. Amerikaanse beleggers maakten zich vooral zorgen over een fikse toename van de olieprijzen. Die stijging werd aangewakkerd door onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze kende zijn zesde dag en er is geen uitzicht op een einde van het conflict. De vrees is juist dat de strijd zich ook nog naar andere landen kan uitbreiden.
10 uur geleden