AFM legt Aegon boete van half miljoen op
AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft in mei een bestuurlijke boete van 500.000 euro opgelegd aan verzekeraar Aegon. Volgens de toezichthouder zijn er fouten gemaakt bij de ontwikkeling van een financieel product, het Uitkerend Beleggingspensioen (UBP). Daardoor kon dat product terechtkomen bij consumenten voor wie het niet geschikt is.
Het UBP is een complex pensioenproduct met een variabele uitkering. De hoogte van de uitkering is onder meer afhankelijk van de beleggingsresultaten en gedurende de looptijd kan het product niet worden gewijzigd. Klanten moeten de risico’s van zo’n variabel product kunnen en willen dragen. Dit product werd eind november 2016 op de markt gebracht door Aegon. De AFM stelde de overtreding vast vanaf die datum tot 1 januari 2018.
Het basisbedrag van de boete in deze zaak is 500.000 euro en de AFM vindt dat bedrag in dit geval passend. De toezichthouder waardeert het dat Aegon zich constructief heeft opgesteld bij het onderzoek, maatregelen heeft getroffen om herhaling te voorkomen en eventuele nadelige gevolgen van de overtreding voor haar klanten ondervangt. Dit leidt echter niet tot een verlaging van de boete. Aegon heeft geen bezwaar aangetekend tegen het besluit van de AFM, waardoor dit op 24 juni 2020 onherroepelijk is geworden.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Bierbrouwer Heineken moet 111,2 miljoen euro schadevergoeding betalen aan de Griekse bierproducent MTB. Dat heeft de Amsterdamse rechtbank bepaald. De Griekse mededingingsautoriteit stelde eerder al vast dat AB, een dochterbedrijf van Heineken, jarenlang misbruik maakte van haar machtspositie op de Griekse biermarkt. Heineken is daar als moederbedrijf aansprakelijk voor.
1 minuut geledenDEN HAAG (ANP) - Werkgevers in het streekvervoer hebben woensdagochtend een nieuw voorstel verstuurd aan de vakbonden om de onderhandelingen over een nieuwe cao te hervatten. Vereniging Werkgevers Openbaar Vervoer (VWOV) heeft de bonden tot 13.00 uur gegeven om te reageren. FNV en CNV bevestigen de brief te hebben ontvangen en bestuderen die momenteel.
14 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie start een onderzoek naar Booking.com omdat het online fraude en oplichting onvoldoende bestrijdt. Dat heeft een woordvoerder van de Commissie woensdag gezegd.
23 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Nationaal Cyber Security Centrum (NCSC) heeft na het bekend worden van kwetsbaarheden in programmeertaal PHP nog geen "actief misbruik" gesignaleerd. Het centrum adviseert organisaties wel nadrukkelijk om alvast voorbereidingen te treffen op de updates die woensdagmiddag beschikbaar worden gesteld, zodat die zo snel mogelijk geïnstalleerd kunnen worden.
25 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/DPA) - De eerste tanker met Russische diesel vertrekt donderdag naar de Verenigde Staten, heeft de Russische vicepremier Alexander Novak gezegd. Het gaat om de eerste levering in het kader van een dieseldeal tussen de VS en Rusland.
28 minuten geledenBOEDAPEST (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De voormalige gouverneur van de Hongaarse centrale bank György Matolcsy is woensdag gearresteerd in een onderzoek van de Hongaarse autoriteiten naar verduistering en fraude. Hij was twaalf jaar lang gouverneur en een bondgenoot van oud-premier Viktor Orbán. Matolcsy trad in maart 2025 af bij de National Bank of Hungary.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Websuper Picnic haalt zijn website niet offline, ondanks dat die wel op programmeertaal PHP draait. Volgens een woordvoerder is zo'n ingreep in het geval van Picnic niet nodig. "Onze website is alleen een uithangbord. Je kunt daar niet bestellen." Volgens een woordvoerder draaien de bestelapp en alle belangrijke systemen van Picnic niet op PHP.
41 minuten geleden