AFM: informatie over duurzaamheid beleggingen kan beter
AMSTERDAM (ANP) - Beleggingsfondsen zouden beleggers beter kunnen informeren over duurzaamheid dan nu het geval is. De informatieverschaffing hierover is nog vaak te algemeen, vindt de Autoriteit Financiële Markten (AFM). Daardoor krijgen beleggers volgens de toezichthouder te weinig inzicht in waar ze in investeren.
Dit komt naar voren uit een verkennend onderzoek onder 100 beheerders van 1250 Nederlandse fondsen. Meer dan vier op de tien fondsen wordt gepresenteerd als 'duurzaam'. Maar de AFM plaatst hier vraagtekens bij.
Bij 46 fondsen is gekeken of het duurzaamheidspredicaat op basis van de verschafte informatie op zijn plaats lijkt, geeft de financiële waakhond aan. Voor slechts een deel was dit het geval.
De onderzochte 'duurzame' fondsen hebben informatie over duurzaamheidsrisico’s opgenomen in het prospectus, maar deze blijkt in veel gevallen te algemeen en mist volgens de AFM diepgang. Een concrete beschrijving van de 'duurzame doelstelling' van het fonds ontbreekt bijvoorbeeld of er is geen concrete beschrijving van de ecologische of sociale kenmerken die het fonds wil promoten.
Het onderzoek richtte zich op nieuwe regels waarvan bepaalde technische standaarden nog definitief moeten worden vastgesteld. Ook komt er nog nieuwe wetgeving aan, die relevant is. De AFM verwacht van de markt wel dat de leerpunten uit het rapport worden opgepakt. De toezichthouder volgt dit nauwlettend.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met koerswinsten gesloten. SpaceX kon op aandacht van beleggers rekenen. Het tech- en ruimtevaartbedrijf van Elon Musk heeft een overeenkomst gesloten voor de overname van landelijke licenties voor laagbandspectrum. Daarnaast werd uitgekeken naar de kwartaalcijfers van de grote Amerikaanse banken die volgende week naar buiten komen.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland gaat diesel leveren aan de Verenigde Staten en de wereldwijde markt. Dat meldt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn socialemediaplatform Truth Social. Volgens Trump heeft hij daarover gesproken met de Russische president Vladimir Poetin. Rusland levert per direct meer dan 300.000 ton diesel, aldus Trump.
3 uur geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het grootste deel van de olieproductie in de Golf van Mexico is stilgelegd vanwege de orkaan Isaias en veel boorplatforms zijn geëvacueerd. Volgens overheidsbureau Marine Minerals Administration is 1,5 miljoen vaten aan dagelijkse productie stilgelegd, oftewel bijna 72 procent van de totale productie in het gebied.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is vrijdag met een nieuw slotrecord het weekend ingegaan. Staalconcern ArcelorMittal was een uitblinker in de AEX dankzij een koopadvies van de Zwitserse bank UBS. De chipbedrijven stonden bij de dalers.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De impact van de staking in het streekvervoer op woensdag is voor vervoersbedrijven nog onduidelijk. Vakbonden FNV en CNV kondigden vrijdag aan dat buschauffeurs en machinisten in het streekvervoer een dag per week gaan staken tot aan kerst vanwege een cao-conflict. De eerste staking is woensdag en treft bedrijven als Arriva, EBS, Qbuzz, Transdev en Keolis.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Fietsmerken Batavus, KOGA en Babboe maken een doorstart. De curatoren van de failliete fietsenfabrikant Accell verkopen de rechten op de bekende Nederlandse merken aan investeringsmaatschappij Dutech. Ook het IT-platform van Accell, de Hongaarse activiteiten en mogelijk een deel van het personeel gaan mee naar de nieuwe eigenaar.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook nu de woningmarkt een afkoeling laat zien, is het verstandig om de hypotheekrenteaftrek af te schaffen. Dat heeft president van De Nederlandsche Bank (DNB) Olaf Sleijpen vrijdag gezegd op het podium van Room for Discussion bij de Universiteit van Amsterdam.
9 uur geleden