Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AFM: communicatie van pensioenfondsen bevat nog regelmatig fouten

AFM: communicatie van pensioenfondsen bevat nog regelmatig fouten

AMSTERDAM (ANP) - In de communicatie van pensioenfondsen aan deelnemers zitten nog regelmatig fouten. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Financiële Markten (AFM). De toezichthouder roept partijen in de pensioensector op dit te verbeteren vóórdat de overgangsfase naar het nieuwe pensioenstelsel ingaat. Daarbij is niet uitgesloten dat er komend jaar nog extra onderzoek gedaan wordt bij verschillende partijen om te zien of wettelijke verplichtingen rond de communicatie worden nageleefd.

Eigen onderzoek van de AFM wijst uit dat de administratie zelf vaak wel op orde is, maar dat het misgaat bij de vertaalslag van informatie in brieven naar werkenden en gepensioneerden. Dan gaat het bijvoorbeeld om verkeerde weergaven van de verlening van toeslagen, fouten bij overgangsregelingen of het niet versturen van brieven. Vaak raakt dit maar een klein percentage van deelnemers, erkent de AFM in een rapport. Maar door de grote aantallen gaat het al snel over tienduizenden of soms wel honderdduizenden deelnemers per jaar. En daar zitten ook mensen bij die financieel kwetsbaar zijn.

Volgens de financiële waakhond speelt mee dat berekeningen soms nog handmatig gebeuren. Ook wordt er nog wel eens gebruik gemaakt van verouderde gegevens of wordt er een verkeerde selectie gemaakt binnen de administratie. De aandacht voor verbeteringen op dit vlak is de afgelopen tijd wel toegenomen, maar er moet toch nog het nodige gebeuren.

De toezichthouder verwacht ook van pensioenuitvoerders dat zij helder aangeven hoe het beleid rondom de afhandeling van correcties is geregeld. Dit is volgens de AFM van belang omdat deelnemers behoren te weten waar zij aan toe zijn en wat zij kunnen verwachten. Van de onderzochte partijen had maar drie op de tien zo'n beleid opgesteld. En slechts 6 procent had dit beleid openbaar gemaakt, ondanks een oproep daartoe door het kabinet.

In Den Haag wordt al jaren gewerkt aan een grote hervorming van het pensioenstelsel. Het moest straks duidelijker worden wat je aan premie inlegt en wat je aan vermogen opbouwt. Ook is het de bedoeling dat pensioenen eerder omhoog kunnen als het economisch goed gaat, en eerder omlaag als het economisch slechter gaat. Het kabinet stuurde de nieuwe pensioenwet eind maart naar de Tweede Kamer. De verwachting is dat de nieuwe regels volgend jaar al ingaan. Maar fondsen krijgen wel vier jaar de tijd om alle pensioenregelingen aan te passen aan de nieuwe wetgeving, dus tot 1 januari 2027.

Meer uit Financieel

Wolters Kluwer en RELX stijgen op Damrak na koopadviezen

AMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer en RELX behoorden dinsdag tot de stijgers op de Amsterdamse beurs. De twee dataleveranciers werden door Deutsche Bank op de kooplijst gezet. Beleggers bleven verder voorzichtig in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank begint later op de dag aan zijn tweedaagse beleidsvergadering en zal naar verwachting woensdag de rente in de Verenigde Staten opnieuw verlagen om de grootste economie ter wereld te ondersteunen.

1 uur geleden
Werkgevers willen minder forse loonsverhogingen

DEN HAAG (ANP) - Werkgeversorganisaties pleiten voor minder forse loonsverhogingen in nieuwe cao's dan in de afgelopen jaren. Bedrijven dreigen door de oplopende loonkosten te weinig geld over te houden voor investeringen en innovatie, stellen de AWVN, VNO-NCW en MKB-Nederland. In plaats van "forse generieke" cao-afspraken willen ze overeenkomsten waarbij meer aandacht is voor variabele beloningen. Die kunnen oplopen als de prestaties goed zijn, maar in mindere tijden zit de werkgever niet met hoge kosten.

1 uur geleden
China executeert voormalige topbankier om corruptie

TIANJIN (ANP/AFP/DPA) - China heeft dinsdag een voormalige topbankier geëxecuteerd vanwege een grote corruptiezaak. Ex-topmanager Bai Tianhui was schuldig bevonden aan het aannemen van omgerekend 134 miljoen euro aan smeergeld. Volgens Chinese staatsmedia is zijn executie het gevolg van die hoge sommen aan smeergeld.

2 uur geleden
Ford en Renault werken samen aan goedkopere e-auto's voor Europa

PARIJS (ANP) - Ford en Renault hebben aangekondigd samen te werken aan betaalbaardere elektrische auto's voor de Europese markt. Het Amerikaanse autoconcern maakt voor de ontwikkeling van twee Ford-modellen gebruik van de kennis, technologie en een fabriek van zijn Franse branchegenoot. De auto's komen naar verwachting in 2028 op de Europese markt.

2 uur geleden
Rechter zet streep door Trumps verbod op windenergieprojecten

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Minder dan een jaar na het verbod van de Amerikaanse president Donald Trump op nieuwe windprojecten in de Verenigde Staten, heeft een federale rechter geoordeeld dat Trumps presidentiële bevel illegaal is. De Amerikaanse districtsrechter Patti Saris omschreef Trumps bevel als "willekeurig, grillig en in strijd met de wet". De rechter steunde daarmee meer dan een dozijn Amerikaanse staten en een milieugroep die het bevel hadden aangevochten.

2 uur geleden
Consumenten besteden meer aan goederen en diensten

DEN HAAG (ANP) - Consumenten hebben in oktober meer uitgegeven aan goederen en diensten dan een jaar eerder, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). De totale consumptie van huishoudens lag in die maand 0,8 procent hoger dan in oktober 2024. In september gaven consumenten ook 0,8 procent meer uit.

3 uur geleden
Prijzen vliegtickets en voeding drukken inflatie in november

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in november gemiddeld 2,9 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie daalde daarmee vergeleken met de 3,1 procent in oktober.

3 uur geleden