Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AFM beboet investeerder VDVI om koersmanipulatie Ebusco

AFM beboet investeerder VDVI om koersmanipulatie Ebusco

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft investeringsbedrijf Van der Valk International (VDVI) een boete van 3 miljoen euro opgelegd voor vermeende koersmanipulatie van het aandeel van de elektrische bussenbouwer Ebusco. Volgens de AFM heeft VDVI de koers van Ebusco kunstmatig opgedreven om zo aandelen voor een betere prijs te kunnen verkopen. VDVI ontkent de beschuldigingen en noemt de boete "volkomen onterecht". Er is bezwaar aangetekend.

De AFM zegt dat VDVI in september 2022 opdracht gaf tot de onderhandse verkoop van een groot aandelenpakket Ebusco. Direct daarna werd VDVI op drie handelsdagen ook actief als koper van aandelen Ebusco met aankooporders tegen hoge limieten, aldus de toezichthouder. "Deze zogeheten agressieve orders hadden een prijsopdrijvend effect op de koers van het aandeel Ebusco. Marktmanipulatie ondermijnt het vertrouwen in de financiële markten", zegt de beurswaakhond.

De financiële holding VDVI bevat meerdere hotels van het familieconcern Van der Valk. VDVI zegt dat de theorie van de AFM onjuist is en dat er geen sprake was van marktmanipulatie. "De publicatie van de AFM is schadelijk en prematuur. VDVI is onschuldig en gaat ervan uit dat de rechter haar onschuld zal bevestigen."

De boete werd op 20 augustus opgelegd en is nu bekendgemaakt door de AFM.

Meer uit Financieel

Tientallen Ierse tankstations leeg na dagenlang brandstofprotest

DUBLIN (ANP/DPA/AFP) - Protesten tegen hoge brandstofprijzen in Ierland gaan hun vierde dag in, waardoor problemen bij de bevoorrading van tankstations toenemen. Demonstranten blokkeren onder andere brandstofdepots en een belangrijke raffinaderij.

2 uur geleden
Intertoys neemt onlinewinkel voor speelgoed Lobbes.nl over

AMSTERDAM (ANP) - Intertoys neemt de bekende speelgoedwebshop Lobbes.nl over. De speelgoedwinkelketen krijgt een meerderheidsbelang van 75 procent in moederbedrijf Wings Holding.

4 uur geleden
Bouwmarkten zien flinke stijging in verkoop jerrycans

DEN HAAG (ANP) - Bouwmarkten zien de verkoop van jerrycans verder toenemen, blijkt uit een rondgang van het ANP. Doordat de brandstofprijzen in de buurlanden nog altijd lager zijn, loont het om meer benzine mee te nemen uit het buitenland. De ANWB raadt Nederlanders af om dit te doen.

4 uur geleden
Bond: piloten vrezen straf bij weigeren vliegen in Midden-Oosten

MONTREAL (ANP/RTR) - Piloten van luchtvaartmaatschappijen die zich zorgen maken over de veiligheid bij het vliegen in het Midden-Oosten vrezen negatieve gevolgen als ze weigeren vluchten uit te voeren. Dit hebben piloten volgens IFALPA, een wereldwijde pilotenvakbond, aangegeven. De zorgen gaan bijvoorbeeld over ontslag of minder salaris.

5 uur geleden
Stefano Gabbana gestopt als voorzitter modehuis Dolce & Gabbana

MILAAN (ANP) - Stefano Gabbana is gestopt als voorzitter van het Italiaanse modehuis Dolce & Gabbana. Dat meldde persbureau Bloomberg op basis van Italiaanse bedrijfsgegevens. Dolce & Gabbana bevestigde het nieuws later. De medeoprichter van Dolce & Gabbana trad al in december af, maar dat is nu pas naar buiten gekomen.

5 uur geleden
Staat verkleint belang in ABN AMRO tot onder de 25 procent

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse staat heeft zijn belang in ABN AMRO verder afgebouwd naar iets minder dan 25 procent. Dat komt naar voren uit meldingen bij de Autoriteit Financiële Markten (AFM).

5 uur geleden
Amsterdamse AEX-index opent met kleine plus

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag licht hoger geopend, waarmee werd voortgeborduurd op de kleine winst van een dag eerder. Beleggers blijven de ontwikkelingen rond de wapenstilstand in het Midden-Oosten nauwlettend volgen. Later op de dag komen nog cijfers over de inflatie en het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten.

6 uur geleden