AFM beboet investeerder VDVI om koersmanipulatie Ebusco
AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft investeringsbedrijf Van der Valk International (VDVI) een boete van 3 miljoen euro opgelegd voor vermeende koersmanipulatie van het aandeel van de elektrische bussenbouwer Ebusco. Volgens de AFM heeft VDVI de koers van Ebusco kunstmatig opgedreven om zo aandelen voor een betere prijs te kunnen verkopen. VDVI ontkent de beschuldigingen en noemt de boete "volkomen onterecht". Er is bezwaar aangetekend.
De AFM zegt dat VDVI in september 2022 opdracht gaf tot de onderhandse verkoop van een groot aandelenpakket Ebusco. Direct daarna werd VDVI op drie handelsdagen ook actief als koper van aandelen Ebusco met aankooporders tegen hoge limieten, aldus de toezichthouder. "Deze zogeheten agressieve orders hadden een prijsopdrijvend effect op de koers van het aandeel Ebusco. Marktmanipulatie ondermijnt het vertrouwen in de financiële markten", zegt de beurswaakhond.
De financiële holding VDVI bevat meerdere hotels van het familieconcern Van der Valk. VDVI zegt dat de theorie van de AFM onjuist is en dat er geen sprake was van marktmanipulatie. "De publicatie van de AFM is schadelijk en prematuur. VDVI is onschuldig en gaat ervan uit dat de rechter haar onschuld zal bevestigen."
De boete werd op 20 augustus opgelegd en is nu bekendgemaakt door de AFM.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het is goed nieuws dat het hoofdkantoor van de voedingsmiddelendivisie van Unilever in Nederland blijft na de overname van de tak door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat laat minister van Economische Zaken en Klimaat Heleen Herbert weten in een reactie.
17 minuten geledenBREDA (ANP) - Ook persoonlijke gegevens van klanten van de boekingswebsites Vacanceselect en Eurocamp zijn buitgemaakt bij het datalek waardoor klanten van vakantieaanbieder Roan zijn getroffen. Dat melden beide aanbieders op hun websites. Volgens hen zijn daarbij voor- en achternamen, e-mailadressen, telefoonnummers en boekingsgegevens als bestemming en aankomst- en vertrekdata gelekt.
38 minuten geledenHUNT VALLEY (ANP) - Unilever heeft een akkoord bereikt over de overname van een groot deel van zijn voedingsmiddelendivisie door de Amerikaanse branchegenoot McCormick. Dat bevestigen de bedrijven. Het gaat om een deal in aandelen en contanten met een waarde van 44,8 miljard dollar (39 miljard euro).
45 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het onderzoek van het Openbaar Ministerie naar mogelijke tekortkomingen in het bestrijden van witwassen bij Rabobank beslaat een langere periode dan eerder gedacht. De bank heeft dossiers moeten overleggen die lopen tot het heden, blijkt uit een tussenuitspraak van de rechtbank in Amsterdam. Het OM meldde vorig jaar nog dat het onderzoek zich richtte op de periode van 2016 tot eind 2021.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Willie Walsh, de topman van de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA, wordt de opvolger van Pieter Elbers bij de Indiase luchtvaartmaatschappij IndiGo. Dat maakte IndiGo-moederbedrijf InterGlobe Aviation dinsdag bekend.
1 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - Dakbedekkingsbedrijven hamsteren dakrollen voor platte daken. Dat blijkt uit een rondvraag in de markt. Deze rollen worden gemaakt van bitumen, een restproduct van ruwe olie dat net als olie flink duurder is geworden. Volgens branchevereniging VEBIDAK is er geen sprake van een tekort.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Lidstaten van de Europese Unie moeten zich voorbereiden op een "langdurige verstoring" van de energiemarkten door de Iranoorlog. Met die waarschuwing komt de Europese Commissie, die nationale regeringen aanspoort om voorzorgsmaatregelen te nemen.
3 uur geleden