Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AFM beboet investeerder VDVI om koersmanipulatie Ebusco

AFM beboet investeerder VDVI om koersmanipulatie Ebusco

AMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten (AFM) heeft investeringsbedrijf Van der Valk International (VDVI) een boete van 3 miljoen euro opgelegd voor vermeende koersmanipulatie van het aandeel van de elektrische bussenbouwer Ebusco. Volgens de AFM heeft VDVI de koers van Ebusco kunstmatig opgedreven om zo aandelen voor een betere prijs te kunnen verkopen. VDVI ontkent de beschuldigingen en noemt de boete "volkomen onterecht". Er is bezwaar aangetekend.

De AFM zegt dat VDVI in september 2022 opdracht gaf tot de onderhandse verkoop van een groot aandelenpakket Ebusco. Direct daarna werd VDVI op drie handelsdagen ook actief als koper van aandelen Ebusco met aankooporders tegen hoge limieten, aldus de toezichthouder. "Deze zogeheten agressieve orders hadden een prijsopdrijvend effect op de koers van het aandeel Ebusco. Marktmanipulatie ondermijnt het vertrouwen in de financiële markten", zegt de beurswaakhond.

De financiële holding VDVI bevat meerdere hotels van het familieconcern Van der Valk. VDVI zegt dat de theorie van de AFM onjuist is en dat er geen sprake was van marktmanipulatie. "De publicatie van de AFM is schadelijk en prematuur. VDVI is onschuldig en gaat ervan uit dat de rechter haar onschuld zal bevestigen."

De boete werd op 20 augustus opgelegd en is nu bekendgemaakt door de AFM.

Meer uit Financieel

Allianz Direct krijgt veel brandschademeldingen rond oud en nieuw

ROTTERDAM (ANP) - Verzekeraar Allianz Direct heeft rond de jaarwisseling veel schademeldingen van brand in een woning of auto binnengekregen. Het aantal claims lag tussen 30 december en 2 januari 2400 procent hoger dan tussen 26 en 29 december, meldt een woordvoerder.

48 minuten geleden
Reuters: VS praten met Vitol en Trafigura over olie Venezuela

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering voert gesprekken met de internationale grondstoffenhandelaren Vitol en Trafigura over het op de markt brengen van olie uit Venezuela. Dat meldden bronnen aan persbureau Reuters. Naar verluidt is er vrijdag een ontmoeting van regeringsfunctionarissen met vertegenwoordigers van Vitol en Trafigura in het Witte Huis. Die dag komen ook topbestuurders van Amerikaanse oliebedrijven langs in het Witte Huis.

1 uur geleden
Bezorgers: minder problemen, maar wel beperkingen en achterstand

DEN HAAG (ANP) - Pakket- en boodschappenbezorgers geven aan dat de bezorging donderdag soepeler loopt dan de afgelopen dagen, maar kampen nog wel met achterstanden. Doordat het glad op de weg was, waren veel bestellingen vertraagd of werden volledig geannuleerd. Sommige diensten, zoals flitsbezorger Flink, gaan nog maar beperkt de weg op.

1 uur geleden
Installatiebranche: warmtepompen kunnen uitvallen door sneeuw

DEN HAAG (ANP) - Bezitters van warmtepompen moeten deze dagen extra opletten. Als de buitenunit onder de sneeuw of het ijs zit, krijgt de warmtepomp te weinig lucht en kan deze het minder goed doen of zelfs helemaal niet meer, waarschuwt Techniek Nederland.

1 uur geleden
Brussel wil dat X alle documenten over Grok tot eind 2026 bewaart

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft socialmediaplatform X opgedragen alle interne documenten en data over chatbot Grok tot zeker eind 2026 te bewaren. Dat liet een woordvoerder van de Commissie donderdag weten.

1 uur geleden
Albert Heijn kan in sommige plaatsen pas volgende week bezorgen

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn kan in verscheidene plaatsen pas volgende week weer boodschappen aan huis bezorgen. Of er wel of niet bezorgd kan worden, hangt af van de postcode van het bezorgadres, aldus een woordvoerster. Volgens haar komen de vertragingen door de toenemende vraag naar bezorgingen.

1 uur geleden
KLM vervoert meer passagiers met inzet grotere vliegtuigen

SCHIPHOL (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zet donderdag grotere vliegtuigen in om meer passagiers mee te kunnen nemen. De afgelopen dagen moest KLM honderden vluchten schrappen door het winterse weer.

1 uur geleden