Afhakers Oranje hadden buikgriep en geen voedselvergiftiging
ZEIST (ANP) - Cody Gakpo, Matthijs de Ligt, Sven Botman, Joey Veerman en Bart Verbruggen hebben vrijdagavond vanwege een buikgriep de met 4-0 verloren uitwedstrijd van het Nederlands elftal tegen Frankrijk in de EK-kwalificatie gemist. Volgens een woordvoerder van Oranje heeft onderzoek door de medische staf dat uitgewezen. Hij benadrukt dat ze geen voedselvergiftiging hadden opgelopen.
Het vijftal moest donderdagochtend het trainingskamp van het Nederlands elftal verlaten. De Telegraaf meldde dat ze ziek waren geworden na het eten van kip kerrie, maar dat werd al snel door Ronald Koeman tegengesproken. Volgens de bondscoach voelden enkele stafleden zich voor het eten van de kip kerrie, woensdagavond in het hotel in Zeist, al niet lekker.
Aanvoerder Virgil van Dijk vertelde dat hij ook kip kerrie had gegeten. De verdediger werd niet ziek. De Ligt en Verbruggen keren zaterdag weer terug in het trainingskamp van Oranje, dat zich gaat voorbereiden op het thuisduel met Gibraltar van maandag in De Kuip.
Meer uit Voetbal
HEERENVEEN/ENSCHEDE (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben de tweede plaats in de Vrouwen Eredivisie veroverd. De ploeg van coach Anouk Bruil won met 3-1 van Heerenveen en grijpt achter landskampioen PSV het tweede ticket voor de voorronde van de Champions League.
37 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Hera United is gedegradeerd uit de Vrouwen Eredivisie. De club die dit seizoen zijn debuut maakte, verloor met 2-1 van FC Utrecht. Door de 3-0-zege van ADO Den Haag tegen PEC Zwolle eindigt Hera met 20 punten als tiende en degradeert uit de hoogste klasse, net als NAC Breda en Excelsior. ADO handhaaft zich met 22 punten als nummer negen.
39 minuten geledenMADRID (ANP) - David Alaba vertrekt aan het einde van het seizoen bij Real Madrid. Het aflopende contract van de 33-jarige verdediger wordt niet verlengd, zo meldt de nummer 2 van de Spaanse competitie.
3 uur geledenPORTO (ANP) - Luuk de Jong vertrekt na één seizoen bij FC Porto. De 35-jarige aanvaller heeft zijn afscheid op Instagram aangekondigd. Het is nog niet duidelijk of en waar De Jong zijn carrière zal vervolgen.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse kan 75,1 procent van de aandelen overdragen aan de zogeheten sterkhouders van de Arnhemse voetbalclub. De licentiecommissie van de KNVB heeft goedkeuring verleend aan een verzoek om wijziging van zeggenschap dat Vitesse daarvoor nodig heeft.
7 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De Graafschap heeft Thomas Duivenvoorden als nieuwe hoofdtrainer aangesteld. De 39-jarige coach is de opvolger van Marinus Dijkhuizen. Duivenvoorden was dit seizoen al assistent-trainer bij de club uit Doetinchem.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Trainer Arne Slot van Liverpool heeft in aanloop naar het laatste competitieduel van het seizoen de fitheid van verdediger Virgil van Dijk geroemd. De 34-jarige aanvoerder van Oranje is de enige veldspeler die dit seizoen elke minuut in de Premier League heeft gespeeld.
9 uur geleden