Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afghanistan weer opgeschrikt door bloedige aanslag op bus

Afghanistan weer opgeschrikt door bloedige aanslag op bus

KABUL (ANP/RTR/AFP/DPA) - Afghanistan is weer opgeschrikt door een bloedige aanslag op een bus. Er vielen zeker elf doden toen een explosief afging dat bij de weg lag in de provincie Badghis. Extremisten hebben de laatste tijd meerdere aanslagen gepleegd op het openbaar vervoer. Daarmee zaaien ze angst terwijl de laatste buitenlandse militairen het land verlaten.

De verantwoordelijkheid voor de laatste aanslag is nog niet opgeëist, maar de gouverneur van de provincie gaf de Taliban de schuld. Terreurorganisatie Islamitische Staat is ook actief in het land en heeft recente bomaanslagen opgeëist op bussen in hoofdstad Kabul. De politie heeft mensen daar opgeroepen waakzaam te zijn als ze de bus nemen, maar volgens veiligheidsfunctionarissen zijn dergelijke aanslagen nauwelijks te stoppen.

Inwoners van Kabul maken zich grote zorgen over die nieuwe werkwijze van de extremisten. "Onze scholen, gebedshuizen, onderwijscentra en trouwhallen zijn in het verleden allemaal aangevallen door Daesh (IS). En nu gaan ze voor de bussen", zei een winkelier na een recente aanslag. "We zijn nergens veilig. We zijn de kwetsbare, makkelijke doelwitten die overal aanwezig zijn."

De Afghaanse regering en de Taliban onderhandelen formeel over vrede, maar het geweld leek de afgelopen weken alleen maar toe te nemen. Zo ging in de nacht van zaterdag op zondag een autobom af bij een politiehoofdkwartier in de noordelijke provincie Faryab. Daarna braken zware gevechten uit in het gebied. Er wordt volgens een lokale functionaris gevreesd voor tientallen doden.

Meer uit Buitenland

Britse sancties na rapport over vergiftigingen uit 2018

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.

2 uur geleden
Ex-buitenlandchef EU treedt af als rector om fraudeonderzoek

BRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.

2 uur geleden
Irak noemt vroegtijdige publicatie terrorismelijst een 'fout'

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.

3 uur geleden
Ingelast gesprek Merz met EU-chef en premier België

BERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.

3 uur geleden
New York Times klaagt ministerie aan over beperking verslaggeving

NEW YORK (ANP) - The New York Times begint een procedure tegen het Pentagon, dat de Amerikaanse grondwet zou schenden met een reeks beperkingen voor journalisten in het defensiedepartement. Dat heeft recent verslaggevers opgedragen een verklaring van ruim twintig pagina's te ondertekenen waarin hun werkzaamheden worden beperkt.

4 uur geleden
Britse en Noorse marine gaan 'poort naar Noordzee' bewaken

LONDEN (ANP) - De Britse en Noorse marine gaan samen een vloot vormen om de toegang tot de Noordzee te bewaken tegen Russische onderzeeboten. De wateren tussen Groenland, IJsland en Schotland zijn cruciaal voor de aanvoer van Amerikaanse versterkingen en er liggen belangrijke verbindingskabels en pijpleidingen.

4 uur geleden
Tienduizenden zonder verwarming in regio Kherson na aanvallen

KHERSON (ANP/RTR) - Een warmte- en elektriciteitscentrale in de Oekraïense stad Kherson kan geen energie leveren door Russische aanvallen. Daardoor zitten circa 40.500 mensen zonder verwarming, meldt de lokale overheid.

5 uur geleden