Afghanistan weer opgeschrikt door bloedige aanslag op bus
KABUL (ANP/RTR/AFP/DPA) - Afghanistan is weer opgeschrikt door een bloedige aanslag op een bus. Er vielen zeker elf doden toen een explosief afging dat bij de weg lag in de provincie Badghis. Extremisten hebben de laatste tijd meerdere aanslagen gepleegd op het openbaar vervoer. Daarmee zaaien ze angst terwijl de laatste buitenlandse militairen het land verlaten.
De verantwoordelijkheid voor de laatste aanslag is nog niet opgeëist, maar de gouverneur van de provincie gaf de Taliban de schuld. Terreurorganisatie Islamitische Staat is ook actief in het land en heeft recente bomaanslagen opgeëist op bussen in hoofdstad Kabul. De politie heeft mensen daar opgeroepen waakzaam te zijn als ze de bus nemen, maar volgens veiligheidsfunctionarissen zijn dergelijke aanslagen nauwelijks te stoppen.
Inwoners van Kabul maken zich grote zorgen over die nieuwe werkwijze van de extremisten. "Onze scholen, gebedshuizen, onderwijscentra en trouwhallen zijn in het verleden allemaal aangevallen door Daesh (IS). En nu gaan ze voor de bussen", zei een winkelier na een recente aanslag. "We zijn nergens veilig. We zijn de kwetsbare, makkelijke doelwitten die overal aanwezig zijn."
De Afghaanse regering en de Taliban onderhandelen formeel over vrede, maar het geweld leek de afgelopen weken alleen maar toe te nemen. Zo ging in de nacht van zaterdag op zondag een autobom af bij een politiehoofdkwartier in de noordelijke provincie Faryab. Daarna braken zware gevechten uit in het gebied. Er wordt volgens een lokale functionaris gevreesd voor tientallen doden.
Meer uit Buitenland
KINSHASA (ANP) - Een militie die gelinkt is aan Islamitische Staat (IS) heeft bij meerdere aanvallen op dorpen in de Democratische Republiek Congo 15 mensen om het leven gebracht.
2 uur geledenCAIRO (ANP) - Het Saoedische ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een verzoek van de door Saoedi-Arabië gesteunde presidentiële raad van Jemen verwelkomd om een forum in Riyad te houden om de kwestie in Jemen op te lossen.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Een aardbeving met een kracht van 6.5 heeft vrijdag de Mexicaanse hoofdstad en de toeristische kustplaats Acapulco getroffen. Daarbij kwamen minstens twee mensen om het leven.
4 uur geledenSAO PAULO (ANP) - Een frontale botsing tussen een bus en een vrachtwagen heeft in het zuiden van Brazilië minstens elf mensen het leven gekost, aldus de Federale Wegpolitie van het land in een verklaring.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Volodymyr Zelensky draagt de Oekraïense vicepremier Mychajlo Fedorov voor als nieuwe minister van Defensie. Dat meldt de Oekraïense president in een videoboodschap. Fedorov vervangt daarmee Denys Sjmyhal, die sinds juli vorig jaar dat ambt vervulde. Volgens Zelensky heeft Sjmyhal goed werk geleverd in zijn ministersrol en is hem een andere overheidspost aangeboden.
9 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/RTR) - De eigenaar van de Zwitserse bar waar de dodelijke brand heeft plaatsgevonden, meent dat zijn zaak drie keer in tien jaar is gecontroleerd en dat "alles volgens de normen is gedaan". Dat zei hij in gesprek met het Zwitserse nieuwsmedium 24 Heures.
11 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Het aantal migranten dat Spanje bereikte in 2025 is met meer dan 40 procent teruggelopen. Dat blijkt uit statistieken van het ministerie van Binnenlandse Zaken van dat land. Volgens het ministerie ging het om circa 37.800 migranten die het voorbije jaar Spanje bereikten, veelal over zee. In 2024 waren dat er nog zo'n 64.000.
11 uur geleden