Afghanistan weer opgeschrikt door bloedige aanslag op bus
KABUL (ANP/RTR/AFP/DPA) - Afghanistan is weer opgeschrikt door een bloedige aanslag op een bus. Er vielen zeker elf doden toen een explosief afging dat bij de weg lag in de provincie Badghis. Extremisten hebben de laatste tijd meerdere aanslagen gepleegd op het openbaar vervoer. Daarmee zaaien ze angst terwijl de laatste buitenlandse militairen het land verlaten.
De verantwoordelijkheid voor de laatste aanslag is nog niet opgeëist, maar de gouverneur van de provincie gaf de Taliban de schuld. Terreurorganisatie Islamitische Staat is ook actief in het land en heeft recente bomaanslagen opgeëist op bussen in hoofdstad Kabul. De politie heeft mensen daar opgeroepen waakzaam te zijn als ze de bus nemen, maar volgens veiligheidsfunctionarissen zijn dergelijke aanslagen nauwelijks te stoppen.
Inwoners van Kabul maken zich grote zorgen over die nieuwe werkwijze van de extremisten. "Onze scholen, gebedshuizen, onderwijscentra en trouwhallen zijn in het verleden allemaal aangevallen door Daesh (IS). En nu gaan ze voor de bussen", zei een winkelier na een recente aanslag. "We zijn nergens veilig. We zijn de kwetsbare, makkelijke doelwitten die overal aanwezig zijn."
De Afghaanse regering en de Taliban onderhandelen formeel over vrede, maar het geweld leek de afgelopen weken alleen maar toe te nemen. Zo ging in de nacht van zaterdag op zondag een autobom af bij een politiehoofdkwartier in de noordelijke provincie Faryab. Daarna braken zware gevechten uit in het gebied. Er wordt volgens een lokale functionaris gevreesd voor tientallen doden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Voor het Correspondents' Dinner zaterdag in Washington gold niet de hoogste beveiligingsstatus die normaal bij zulke bijeenkomsten wordt afgegeven. Dat schrijft The Washington Post op gezag van anonieme overheidsfunctionarissen.
21 minuten geledenWISMAR (ANP/DPA) - Een schip dat bultrug Timmy moet redden, is onderweg naar de plek waar de walvis nog steeds is gestrand, nabij het eiland Poel voor de Duitse Oostzeekust.
25 minuten geledenBEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.
6 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.
7 uur geledenSYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.
7 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.
7 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.
8 uur geleden