Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afghaanse VN-missie: draai verbod op vrouwelijk personeel terug

Afghaanse VN-missie: draai verbod op vrouwelijk personeel terug

KABUL (ANP/RTR) - Het hoofd van de VN-missie UNAMA in Afghanistan, Ramiz Alakbarov, heeft de minister van Economie van de Taliban, Mohammed Hanif, tijdens een ontmoeting opgeroepen om het verbod op vrouwelijk personeel bij niet-gouvernementele organisaties (ngo’s) terug te draaien. "Miljoenen Afghanen hebben humanitaire hulp nodig en het is essentieel dat er geen belemmeringen zijn", heeft de minister volgens een verklaring die UNAMA maandag publiceerde, gezegd.

Het ministerie van Hanif heeft zaterdag alle ngo's bevolen om tot nader orde geen vrouwelijk personeel in te zetten. De fundamentalistische Taliban-regering heeft zaterdag gedreigd de vergunningen in te trekken van ngo's die zich niet aan de nieuwe regels houden. Sommige vrouwelijke werknemers volgen de strikte interpretatie van de islamitische kledingvoorschriften niet, is de motivatie. Er zouden veel klachten over zijn binnengekomen. In Afghanistan zijn meer dan 180 binnenlandse en internationale ngo's actief.

Meerdere buitenlandse hulporganisaties, waaronder Save the Children, hebben zondag aangekondigd hun werk in Afghanistan op te schorten vanwege het verbod.

Topambtenaren van de Verenigde Naties en tientallen in Afghanistan actieve niet-gouvernementele organisaties (ngo’s) zijn zondag bijeengekomen om de ban te bespreken. Tijdens de bijeenkomst werd nog geen besluit genomen over de vraag of alle ngo's hun werkzaamheden moeten staken. Volgen Alakbarov zullen hier nog meer discussies over worden gevoerd.

Meer uit Buitenland

Mette-Marit zegt dat zij is 'gemanipuleerd' door Jeffrey Epstein

OSLO (ANP) - De Noorse kroonprinses Mette-Marit zegt dat zij spijt heeft van haar vriendschap met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat zegt zij vrijdag in een interview met de Noorse omroep NRK. "Ik ben gemanipuleerd en bedrogen", aldus Mette-Marit.

29 minuten geleden
Iran neemt opnieuw Golfstaten onder vuur

DUBAI (ANP/AFP) - Iran heeft zijn vergeldingsaanvallen op de Golfstaten in de nacht van donderdag op vrijdag voortgezet. Onder meer de Verenigde Arabische Emiraten, Koeweit en Bahrein meldden luchtaanvallen.

3 uur geleden
Mexico zegt elf leden van drugskartel te hebben gedood

MEXICO-STAD (ANP) - Het Mexicaanse leger heeft elf mensen gedood in de deelstaat Sinaloa, de bakermat van het gelijknamige kartel. Dat meldt de Mexicaanse regering. De slachtoffers zouden leden zijn van het Sinaloa-kartel.

5 uur geleden
Brussel grijpt niet rigoureuzer in om energiekosten te verlagen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kondigt na lang beraad tussen de lidstaten op de EU-top wel maatregelen aan voor schone energie, maar gaat niet direct iets doen om de energiekosten te drukken. Dat bleek na afloop van de EU-top.

5 uur geleden
Jetten: liggen geen schepen van ons klaar voor Straat van Hormuz

BRUSSEL (ANP) - Er is nog geen sprake van Nederlandse fregatten of mijnenjagers die klaarliggen om in actie te komen in de Straat van Hormuz, zei premier Rob Jetten na afloop van de EU-top. Nederland kondigde donderdag samen met vijf andere landen aan bij te willen dragen aan "passende inspanningen" om de scheepvaart door de Straat van Hormuz te beschermen. Dat gebeurt wel pas zodra de situatie dat toelaat.

6 uur geleden
Man van 19 sterft in cel van Amerikaanse vreemdelingendienst ICE

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een jonge man van 19 is maandag overleden in detentie bij ICE, meldt de Amerikaanse immigratiedienst donderdag. Royer Perez-Jimenez is voor zover bekend de jongste persoon die tijdens de tweede termijn van president Donald Trump is overleden in federale vreemdelingendetentie. Het gaat om het twaalfde sterfgeval dit jaar.

11 uur geleden
Netanyahu: Iran niet langer in staat uranium te verrijken

JERUZALEM (ANP/AFP) - Iran is niet langer in staat om uranium te verrijken. Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een persconferentie. Ook zou het land niet meer in staat zijn om ballistische raketten te produceren. "We zullen doorgaan met het aanvallen van deze faciliteiten, en niet stoppen voordat deze zijn gereduceerd tot as." Dat zal "zolang als nodig" duren, aldus Netanyahu.

12 uur geleden