Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afghaanse VN-missie: draai verbod op vrouwelijk personeel terug

Afghaanse VN-missie: draai verbod op vrouwelijk personeel terug

KABUL (ANP/RTR) - Het hoofd van de VN-missie UNAMA in Afghanistan, Ramiz Alakbarov, heeft de minister van Economie van de Taliban, Mohammed Hanif, tijdens een ontmoeting opgeroepen om het verbod op vrouwelijk personeel bij niet-gouvernementele organisaties (ngo’s) terug te draaien. "Miljoenen Afghanen hebben humanitaire hulp nodig en het is essentieel dat er geen belemmeringen zijn", heeft de minister volgens een verklaring die UNAMA maandag publiceerde, gezegd.

Het ministerie van Hanif heeft zaterdag alle ngo's bevolen om tot nader orde geen vrouwelijk personeel in te zetten. De fundamentalistische Taliban-regering heeft zaterdag gedreigd de vergunningen in te trekken van ngo's die zich niet aan de nieuwe regels houden. Sommige vrouwelijke werknemers volgen de strikte interpretatie van de islamitische kledingvoorschriften niet, is de motivatie. Er zouden veel klachten over zijn binnengekomen. In Afghanistan zijn meer dan 180 binnenlandse en internationale ngo's actief.

Meerdere buitenlandse hulporganisaties, waaronder Save the Children, hebben zondag aangekondigd hun werk in Afghanistan op te schorten vanwege het verbod.

Topambtenaren van de Verenigde Naties en tientallen in Afghanistan actieve niet-gouvernementele organisaties (ngo’s) zijn zondag bijeengekomen om de ban te bespreken. Tijdens de bijeenkomst werd nog geen besluit genomen over de vraag of alle ngo's hun werkzaamheden moeten staken. Volgen Alakbarov zullen hier nog meer discussies over worden gevoerd.

Meer uit Buitenland

Raúl Castro verschijnt op de Cubaanse staatstelevisie

HAVANA (ANP) - De voormalige Cubaanse leider Raúl Castro (95) is vrijdag op de staatstelevisie verschenen. Hij was aanwezig op een evenement op het ministerie van Binnenlandse Zaken dat werd uitgezonden.

52 minuten geleden
VS: aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft vrijdag aanvallen uitgevoerd op Iraanse radarinstallaties, nadat Iran vier aanvalsdrones richting de Straat van Hormuz had gelanceerd. Dat meldt het Amerikaanse Central Command (CENTCOM) in een bericht op X.

2 uur geleden
Trump: we vorderen heel snel met de oorlog tegen Iran

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump vordert hij "heel snel" met de oorlog tegen Iran. Dat heeft hij gezegd in een interview met NBC News dat zondag wordt uitgezonden.

2 uur geleden
Media: drones en waarschuwingsschoten nabij Straat van Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iran heeft meerdere drones in de richting van de Straat van Hormuz gelanceerd. Dat meldt CNN vrijdag op basis van een Amerikaanse functionaris, die ook zei dat ten minste vier drones door Amerikaanse vliegtuigen zijn neergeschoten.

2 uur geleden
Palestijnse baby gedood door schoten Israëlisch leger

HEBRON (ANP) - Een zeven maanden oude Palestijnse baby is vrijdagavond om het leven gekomen door schoten van het Israëlische leger. Zijn ouders raakten gewond. Dat meldt het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.

2 uur geleden
Libanon meldt doden na Israëlische luchtaanval in het zuiden

BEIROET (ANP) - Bij een Israëlische luchtaanval in het zuiden van Libanon zijn vrijdag vijf doden gevallen. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

2 uur geleden
Poetin ziet nog geen reden om Zelensky persoonlijk te spreken

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin ziet vooralsnog geen reden om persoonlijk zijn Oekraïense ambtgenoot Volodymyr Zelensky te ontmoeten. Die publiceerde donderdag een open brief aan de Russische leider met dat verzoek en de vraag om een concrete afspraak te maken.

10 uur geleden