Afghaanse vicepresident overleeft bomaanslag
KABUL (ANP/RTR) - De Afghaanse vicepresident Amrullah Saleh heeft woensdag een aanslag met een bermbom op zijn autokonvooi overleefd. Volgens zijn woordvoerder is Saleh er ongeschonden vanaf gekomen.
Door de aanval kwamen zeker tien anderen om het leven. Daarnaast zijn vijftien gewonden bij een ziekenhuis binnengebracht. Volgens ooggetuigen ontplofte de bom op het moment dat het konvooi met de vicepresident voorbijkwam. Het dodental kan nog oplopen omdat een aantal gewonden er slecht aan toe is.
Saleh was op weg naar zijn werk. In de auto van Saleh zat ook zijn zoon. "We hebben zeer lichte brandwonden aan gezicht en hoofd", meldde Saleh.
Nog niet opgeëist
"Vandaag hebben de vijanden van Afghanistan opnieuw geprobeerd om Saleh te treffen, maar zij faalden in hun kwaadaardige opzet en Saleh kwam ongedeerd weg", aldus de woordvoerder van de vicepresident op Facebook.
Geen enkele groep heeft de verantwoordelijkheid voor de aanslag opgeëist. De Taliban ontkenden elke betrokkenheid.
Saleh staat bekend als een scherp criticus van de Taliban. Binnenkort beginnen vredesbesprekingen tussen de Afghaanse regering en de Taliban maar een datum is nog niet geprikt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat de Amerikanen de oorlog in Iran al hebben gewonnen, maar dat de aanvallen voorlopig nog doorgaan om het land definitief te verslaan. "We willen niet te vroeg vertrekken, toch?", zei Trump tijdens een toespraak in Kentucky. "We moeten de klus afmaken."
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft een resolutie aangenomen waarin Iran wordt opgeroepen om te stoppen met het aanvallen van de Golfstaten. Volgens de resolutietekst zijn die aanvallen in strijd met het internationaal recht en vormen ze een "ernstige dreiging voor de internationale vrede en veiligheid".
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - De luchtaanval op een lagere meisjesschool in Iran was waarschijnlijk te wijten aan een fout van het Amerikaanse leger. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen die inzicht hebben in de voorlopige bevindingen van het Amerikaanse onderzoek naar het incident. Volgens Iran kwamen daarbij zeker 175 mensen om, vrijwel allemaal kinderen.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.
6 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.
9 uur geledenSANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.
9 uur geleden