Afghaanse vicepresident overleeft bomaanslag
KABUL (ANP/RTR) - De Afghaanse vicepresident Amrullah Saleh heeft woensdag een aanslag met een bermbom op zijn autokonvooi overleefd. Volgens zijn woordvoerder is Saleh er ongeschonden vanaf gekomen.
Door de aanval kwamen zeker tien anderen om het leven. Daarnaast zijn vijftien gewonden bij een ziekenhuis binnengebracht. Volgens ooggetuigen ontplofte de bom op het moment dat het konvooi met de vicepresident voorbijkwam. Het dodental kan nog oplopen omdat een aantal gewonden er slecht aan toe is.
Saleh was op weg naar zijn werk. In de auto van Saleh zat ook zijn zoon. "We hebben zeer lichte brandwonden aan gezicht en hoofd", meldde Saleh.
Nog niet opgeëist
"Vandaag hebben de vijanden van Afghanistan opnieuw geprobeerd om Saleh te treffen, maar zij faalden in hun kwaadaardige opzet en Saleh kwam ongedeerd weg", aldus de woordvoerder van de vicepresident op Facebook.
Geen enkele groep heeft de verantwoordelijkheid voor de aanslag opgeëist. De Taliban ontkenden elke betrokkenheid.
Saleh staat bekend als een scherp criticus van de Taliban. Binnenkort beginnen vredesbesprekingen tussen de Afghaanse regering en de Taliban maar een datum is nog niet geprikt.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft de dodelijke aanval op een Joods evenement in het Australische Sydney veroordeeld. "Terreur en de moord op mensen, waar die ook worden gepleegd, zijn te verwerpen en te veroordelen", schrijft een woordvoerder van het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken op X.
3 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt zijn Australische ambtgenoot te hebben gewaarschuwd dat door het erkennen van een Palestijnse staat Australië olie gooit op "het antisemitische vuur". Volgens Netanyahu, die op televisie reageerde op de schietpartij bij Bondi Beach, heeft hij Anthony Albanese in augustus een brief gestuurd waarin hij die stap ten zeerste afraadde. Ook zou Netanyahu hebben geschreven dat antisemitisme "zich verspreidt als leiders zich er niet tegen uitspreken". Hij voegde eraan toe dat Albanese "zwakte moet vervangen door handelen".
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Wereldleiders hebben met afschuw gereageerd op de dodelijke aanslag op een Joodse chanoekaviering in Australië. Zo schreef de Franse president Emmanuel Macron op X dat Frankrijk "genadeloos zal blijven vechten tegen antisemitische haat".
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De dodelijke schietpartij op het Australische Bondi Beach is een "daad van haat tegen alle Joodse vrouwen en mannen wereldwijd op de eerste dag van Chanoeka". Dat schreef de Duitse minister van Buitenlandse Zaken Johann Wadephul op X.
2 uur geledenKYIV (ANP/DPA) - Honderdduizenden Oekraïense huishoudens zitten nog steeds zonder stroom na Russische aanvallen. De situatie blijft moeilijk, aldus de Oekraïense president Volodymyr Zelensky op Telegram.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/AFP) - Voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie is "geschokt" door de dodelijke schietpartij in het Australische Bondi Beach. Op X sprak ze van een "walgelijke daad van geweld tegen de Joodse gemeenschap". Volgens de Australische politie gaat het om een terreuraanslag.
3 uur geledenSYDNEY (ANP) - De dodelijke schietpartij bij Bondi Beach in Sydney betrof vermoedelijk een terroristische daad. Dat wordt gemeld in een persconferentie over het voorval met de premier van New South Wales en de politiecommissaris. Bij het voorval vielen zeker twaalf doden, aldus premier Chris Minns. Eerder meldden autoriteiten nog dat er tien doden waren gevallen, onder wie een van de vermoedelijke daders. Ook werden "verschillende geïmproviseerde explosieven" aangetroffen. De explosievenopruimingsdienst is ter plaatse.
4 uur geleden