Afghaanse vicepresident overleeft bomaanslag
KABUL (ANP/RTR) - De Afghaanse vicepresident Amrullah Saleh heeft woensdag een aanslag met een bermbom op zijn autokonvooi overleefd. Volgens zijn woordvoerder is Saleh er ongeschonden vanaf gekomen.
Door de aanval kwamen zeker tien anderen om het leven. Daarnaast zijn vijftien gewonden bij een ziekenhuis binnengebracht. Volgens ooggetuigen ontplofte de bom op het moment dat het konvooi met de vicepresident voorbijkwam. Het dodental kan nog oplopen omdat een aantal gewonden er slecht aan toe is.
Saleh was op weg naar zijn werk. In de auto van Saleh zat ook zijn zoon. "We hebben zeer lichte brandwonden aan gezicht en hoofd", meldde Saleh.
Nog niet opgeëist
"Vandaag hebben de vijanden van Afghanistan opnieuw geprobeerd om Saleh te treffen, maar zij faalden in hun kwaadaardige opzet en Saleh kwam ongedeerd weg", aldus de woordvoerder van de vicepresident op Facebook.
Geen enkele groep heeft de verantwoordelijkheid voor de aanslag opgeëist. De Taliban ontkenden elke betrokkenheid.
Saleh staat bekend als een scherp criticus van de Taliban. Binnenkort beginnen vredesbesprekingen tussen de Afghaanse regering en de Taliban maar een datum is nog niet geprikt.
Meer uit Buitenland
BANGKOK (ANP/AFP) - Er zijn menselijke resten gevonden op het Thaise vrachtschip dat vorige maand in de Straat van Hormuz werd aangevallen door Iran. Eerder werd bekend dat drie bemanningsleden vermist waren.
1 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Koeweit beschuldigt Iran vrijdag van een nieuwe aanval op een energie- en ontziltingsinstallatie in het land. Daarbij is schade ontstaan, aldus het ministerie van Elektriciteit, Water en Hernieuwbare Energie.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht werkt aan een plan voor het instellen van een bufferzone in het zuiden van Libanon. Daar moeten dan dorpen worden afgebroken en militaire posten worden neergezet, schrijft nieuwssite Times of Israel.
2 uur geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.
9 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.
9 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.
10 uur geleden