Afghaanse Talibanleider keert zich tegen drugs
KANDAHAR (ANP/DPA) - De leider van de Taliban, Hibatullah Akhundzada, heeft alle productie en handel in drugs verboden. In het land mag geen opiumpapaver of cannabis meer verbouwd worden. De machthebbers in Afghanistan waarschuwen dat het ook verboden is drugs en alcohol te bezitten, te vervoeren of in- of uit te voeren. De aanplant van opiumpapavers of cannabis zal volgens de Talibanleiding worden vernietigd en overtreders zullen worden gestraft naar islamitisch recht.
Afghanistan produceert veel opium en cannabis. Het land is volgens cijfers uit 2021 goed 90 procent van alle illegale heroïne. De Verenigde Naties hebben in november nog gewaarschuwd dat sinds de machtsovername door de Taliban in augustus de teelt van papavers nog verder is gegroeid.
In Afghanistan wordt volgens schattingen meer land gebruikt voor de productie van papavers dan de grondoppervlakte die in heel Latijns-Amerika wordt gebruikt voor de productie van coca (-planten). Enkele jaren geleden bleken er meer mensen in Afghanistan aan het werk in de papaverteelt dan bij de veiligheidstroepen.
De stichter van de Taliban, de mullah Mohammed Omar, heeft tijdens zijn schrikbewind (1976-2001) met succes de teelt van papavers bestreden en in de door de Taliban overheerste gebieden verdween toen bijna alle teelt van opiaten. Met de val van zijn regime na de Amerikaanse invasie in 2001 was het met de strijd tegen heroïne gedaan. De Taliban gingen hun terreur met drugs financieren en drugsbaronnen werden prominenten in de Talibanbeweging. In de loop der jaren zijn de Taliban hun controle kwijtgeraakt over een aantal lokale krijgsheren en is het land steeds meer heroïne gaan produceren. Bovendien is het ondertussen ook een van de grootste producenten van cannabis geworden.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De man die wordt verdacht van het neerschieten van twee leden van de Nationale Garde in de buurt van het Witte Huis, werkte in Afghanistan voor de VS. De 29-jarige Rahmanullah Lakanwal werkte onder meer voor de CIA, zei directeur John Ratcliffe van de inlichtingendienst tegen Fox News. Hij geeft oud-president Joe Biden de schuld dat de man naar de VS kon komen.
25 minuten geledenKUNMING (ANP/AFP/RTR) - In het zuiden van China zijn elf mensen omgekomen nadat een trein was ingereden op een groep arbeiders. Twee anderen raakten gewond, melden de lokale spoorwegen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn regering opgeroepen Afghaanse immigranten die tijdens de regering van voormalig president Joe Biden de Verenigde Staten zijn binnengekomen, opnieuw te onderzoeken. Dat deed Trump in een vooraf opgenomen toespraak vanuit Florida, waar hij Thanksgiving doorbrengt.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Volgens de veiligheidsdienst FBI zijn ze in kritieke toestand na de aanval. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later kwam hij daarop terug.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn neergeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Aanvankelijk had de gouverneur van de staat West Virginia, waaruit de twee gardisten afkomstig zijn, gemeld dat ze waren overleden. Later zei de gouverneur dat hij tegenstrijdige berichten ontving over de toestand van de twee.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Twee leden van de Amerikaanse Nationale Garde zijn doodgeschoten in de buurt van het Witte Huis in Washington. Dat ging tijdelijk op slot. De Amerikaanse president Donald Trump was in Florida. Het motief van de schietpartij is nog onbekend.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis in Washington is op slot gegaan door een schietpartij in de buurt. De lockdown werd gemeld door het kantoor van de Amerikaanse president Donald Trump.
11 uur geleden