Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afghaanse Talibanleider keert zich tegen drugs

Afghaanse Talibanleider keert zich tegen drugs

KANDAHAR (ANP/DPA) - De leider van de Taliban, Hibatullah Akhundzada, heeft alle productie en handel in drugs verboden. In het land mag geen opiumpapaver of cannabis meer verbouwd worden. De machthebbers in Afghanistan waarschuwen dat het ook verboden is drugs en alcohol te bezitten, te vervoeren of in- of uit te voeren. De aanplant van opiumpapavers of cannabis zal volgens de Talibanleiding worden vernietigd en overtreders zullen worden gestraft naar islamitisch recht.

Afghanistan produceert veel opium en cannabis. Het land is volgens cijfers uit 2021 goed 90 procent van alle illegale heroïne. De Verenigde Naties hebben in november nog gewaarschuwd dat sinds de machtsovername door de Taliban in augustus de teelt van papavers nog verder is gegroeid.

In Afghanistan wordt volgens schattingen meer land gebruikt voor de productie van papavers dan de grondoppervlakte die in heel Latijns-Amerika wordt gebruikt voor de productie van coca (-planten). Enkele jaren geleden bleken er meer mensen in Afghanistan aan het werk in de papaverteelt dan bij de veiligheidstroepen.

De stichter van de Taliban, de mullah Mohammed Omar, heeft tijdens zijn schrikbewind (1976-2001) met succes de teelt van papavers bestreden en in de door de Taliban overheerste gebieden verdween toen bijna alle teelt van opiaten. Met de val van zijn regime na de Amerikaanse invasie in 2001 was het met de strijd tegen heroïne gedaan. De Taliban gingen hun terreur met drugs financieren en drugsbaronnen werden prominenten in de Talibanbeweging. In de loop der jaren zijn de Taliban hun controle kwijtgeraakt over een aantal lokale krijgsheren en is het land steeds meer heroïne gaan produceren. Bovendien is het ondertussen ook een van de grootste producenten van cannabis geworden.

Meer uit Buitenland

Duitse politie schiet ontsnapte tijger dood

SCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou één man lichte verwondingen hebben opgelopen.

31 minuten geleden
Nieuwe slachtoffers melden zich in Frans onderzoek naar Epstein

PARIJS (ANP/AFP) - In Frankrijk heeft zich "een tiental" nieuwe vermoedelijke slachtoffers van de Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein gemeld, zegt een officier van justitie in Parijs. Het parket opende een onderzoek naar mensenhandel naar aanleiding van de documenten die de Amerikaanse overheid vrijgaf over Epstein, die in 2019 dood werd gevonden in zijn cel.

1 uur geleden
Doden door Israëlische aanvallen in Gaza

KHAN YOUNIS (ANP/RTR) - Door Israëlische aanvallen op de Gazastrook zijn zondag zeker vier doden gevallen, melden gezondheidsfunctionarissen.

2 uur geleden
Rode Kruis schaalt op in DRC en Oeganda vanwege ebola-uitbraak

GENÈVE (ANP) - Het Rode Kruis gaat de hulpverlening in de Democratische Republiek Congo en Oeganda opschalen vanwege een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de DRC. Het gaat vooral om preventie en voorlichting over bescherming tegen het dodelijke virus en de symptomen, meldt de organisatie. Artsen Zonder Grenzen zei eerder op te willen schalen.

4 uur geleden
Italiaanse premier ontmoet slachtoffers van aanrijding in Modena

MODENA (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni ontmoet zondag slachtoffers van een aanrijding in de stad Modena. Een automobilist reed daar in op voetgangers, waarbij acht mensen gewond raakten. De premier zegde een geplande reis naar Cyprus af om de slachtoffers te bezoeken.

5 uur geleden
Filipijnen vragen hooggerechtshof om arrestatie ex-politiechef

MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnen hebben het hooggerechtshof om toestemming gevraagd om de voormalige politiechef Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) vaardigde een arrestatiebevel tegen hem uit vanwege zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen.

7 uur geleden
WHO: ebola-uitbraak Congo en Oeganda is wereldwijde noodsituatie

GENÈVE (ANP/RTR/DPA) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft de ebola-uitbraak, veroorzaakt door het Bundibugyo-virus, in de Democratische Republiek Congo en Oeganda zondag uitgeroepen tot een internationale noodsituatie op het gebied van de volksgezondheid. Volgens de WHO voldoet de uitbraak echter nog niet aan de criteria voor een pandemische noodsituatie.

9 uur geleden