Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afghaanse Talibanleider keert zich tegen drugs

Afghaanse Talibanleider keert zich tegen drugs

KANDAHAR (ANP/DPA) - De leider van de Taliban, Hibatullah Akhundzada, heeft alle productie en handel in drugs verboden. In het land mag geen opiumpapaver of cannabis meer verbouwd worden. De machthebbers in Afghanistan waarschuwen dat het ook verboden is drugs en alcohol te bezitten, te vervoeren of in- of uit te voeren. De aanplant van opiumpapavers of cannabis zal volgens de Talibanleiding worden vernietigd en overtreders zullen worden gestraft naar islamitisch recht.

Afghanistan produceert veel opium en cannabis. Het land is volgens cijfers uit 2021 goed 90 procent van alle illegale heroïne. De Verenigde Naties hebben in november nog gewaarschuwd dat sinds de machtsovername door de Taliban in augustus de teelt van papavers nog verder is gegroeid.

In Afghanistan wordt volgens schattingen meer land gebruikt voor de productie van papavers dan de grondoppervlakte die in heel Latijns-Amerika wordt gebruikt voor de productie van coca (-planten). Enkele jaren geleden bleken er meer mensen in Afghanistan aan het werk in de papaverteelt dan bij de veiligheidstroepen.

De stichter van de Taliban, de mullah Mohammed Omar, heeft tijdens zijn schrikbewind (1976-2001) met succes de teelt van papavers bestreden en in de door de Taliban overheerste gebieden verdween toen bijna alle teelt van opiaten. Met de val van zijn regime na de Amerikaanse invasie in 2001 was het met de strijd tegen heroïne gedaan. De Taliban gingen hun terreur met drugs financieren en drugsbaronnen werden prominenten in de Talibanbeweging. In de loop der jaren zijn de Taliban hun controle kwijtgeraakt over een aantal lokale krijgsheren en is het land steeds meer heroïne gaan produceren. Bovendien is het ondertussen ook een van de grootste producenten van cannabis geworden.

Meer uit Buitenland

Qatarese luchtvaartautoriteit staat beperkt luchtverkeer toe

DOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.

33 minuten geleden
Explosies gehoord in Dubai en Manama

DUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.

34 minuten geleden
Luchtalarm in heel Oekraïne, meerdere doden in regio Charkiv

CHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.

36 minuten geleden
Poetin betuigt solidariteit met Iraanse president Pezeshkian

MOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.

3 uur geleden
Amerikaanse minister: vannacht grootste bombardementen op Iran

WASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.

3 uur geleden
Directeur orkest Kennedy Center vertrekt om onrust rond centrum

NEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.

8 uur geleden
Moedwillige inslag op ruimterots had groter effect dan gedacht

WASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.

9 uur geleden