Afghaanse krant: tientallen Taliban-strijders gedood
KABUL (ANP) - Bij gevechten in Afghanistan tussen eenheden van het Taliban-regime en tegenstanders zouden 58 Taliban-strijders zijn gedood. De felle botsingen tussen de Taliban en troepen van het Nationaal Verzetsfront (NRF) waren in de provincie Panjshir, meldt de Afghaanse krant Hasht-e Subh, die zichzelf als onafhankelijk bestempelt.
De melding komt een jaar na de machtsgreep door de radicaalislamitische Taliban. Het dagblad baseert zich op plaatselijke bronnen in Panjshir, waar de Panjshirvallei het voornaamste bolwerk van verzet is tegen het regime.
De NRF-troepen leden ook verliezen, aldus de krant, maar het exacte aantal is nog onbekend. De afgelopen dagen zouden meerdere dorpen en bases van de Taliban zijn veroverd door NRF-troepen. Die zouden ook veertig Taliban-strijders gevangen hebben genomen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Chris Rea is op 74-jarige leeftijd overleden, meldt een woordvoerder van zijn familie aan de BBC. De zanger overleed na een kort ziekbed "vredig in het ziekenhuis, omringd door zijn familie", enkele dagen voor Kerstmis.
13 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische onderhandelingen met de Verenigde Staten over een staakt-het-vuren in Oekraïne verlopen moeizaam. Dat zegt de plaatsvervangend minister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov volgens staatspersbureau TASS.
22 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken gaat de Amerikaanse ambassadeur in zijn land ontbieden, omdat hij het niet eens is met de Amerikaanse aanwijzing van een speciale gezant voor Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump wil het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk, toevoegen aan de Verenigde Staten.
5 uur geledenBERLIJN (ANP) - In Duitsland zijn dit jaar meer dan duizend verdachte dronevluchten geregistreerd, meldt het Openbaar Ministerie. Volgens hoofdaanklager Holger Münch zijn die toestellen vooral gespot bij vliegvelden en militaire faciliteiten, maar ook bij andere belangrijke infrastructuurpunten, zoals havens.
5 uur geledenBANGKOK (ANP/AFP) - Het staakt-het-vuren tussen Thailand en Cambodja uit oktober werd door de Verenigde Staten overhaast afgedwongen om op tijd gereed te zijn voor een ondertekeningsceremonie met de Amerikaanse president Donald Trump. Dat zegt de Thaise minister van Buitenlandse Zaken Sihasak Phuangketkeow. Volgens hem wilden de Amerikanen dat de overeenkomst klaar zou zijn voordat Trump eind oktober naar Maleisië zou komen voor een top van de ASEAN. Een maand later werd het bestand alweer geschonden.
6 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De 24-jarige man die werd opgepakt bij de terroristische aanslag in Bondi Beach is overgebracht van het ziekenhuis naar de gevangenis, meldt de politie. Hij zit nu vast in een inrichting in het oosten van Sydney, waar hij onder strenge bewaking op een medische afdeling komt te liggen.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een speciale gezant aangewezen voor Groenland, dat hij graag bij de Verenigde Staten wil voegen. De functie gaat naar de gouverneur van Louisiana Jeff Landry.
7 uur geleden