Afgezette president Peru blijft 18 maanden vastzitten
LIMA (ANP/AFP/RTR) - De vorige week afgezette en gearresteerde president van Peru, Pedro Castillo, blijft de komende 18 maanden in voorarrest zitten. Het Hooggerechtshof van het land besloot dat donderdag. De rechters gingen mee met de eis van de aanklagers omdat het risico bestaat dat Castillo anders ontsnapt. Hij vroeg na zijn arrestatie asiel aan in Mexico.
In Peru is sinds de dramatische politieke ontwikkelingen van vorige week de noodsituatie afgekondigd. Er wordt in tal van plaatsen gedemonstreerd tegen de arrestatie van de oud-president, die wordt verdacht van corruptie, rebellie en samenzwering. Hij probeerde het parlement te ontbinden in een poging onder zijn afzetting uit te komen.
Castillo's opvolger Dina Boluarte roept al dagen op tot kalmte, maar demonstranten eisen dat Peru opnieuw naar de stembus trekt. Bij de protesten zijn volgens de autoriteiten al zeker acht mensen om het leven gekomen, tweehonderd anderen raakten gewond. Het terrein buiten de gevangenis waar Castillo vastzit wordt door demonstranten bezet.
Als Castillo wordt veroordeeld riskeert hij volgens de officier van justitie tot tien jaar gevangenisstraf. Hij deed in Mexico een asielaanvraag omdat hij naar eigen zeggen in Peru een "groot risico" loopt en daar "ongegrond vervolgd wordt".
Het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt intussen voor de "zeer onvoorspelbare" situatie in het Zuid-Amerikaanse land. Al tientallen Nederlanders hebben zich bij het ministerie gemeld omdat ze wegens de politieke onrust in de problemen zijn gekomen.
Meer uit Buitenland
NAIROBI (ANP/RTR) - Het dodental door de overstromingen in Kenia is opgelopen tot boven de zestig. De politie schrijft in een bericht op X dat er 62 mensen zijn omgekomen, onder wie acht kinderen. Zware regenval en overstromingen treffen het Afrikaanse land al dagen. In de hoofdstad Nairobi zijn de meeste doden gevallen: 33. Meer dan 2000 mensen zijn ontheemd geraakt.
17 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Vertegenwoordigers uit Libanon en Israël gaan ergens in de komende dagen met elkaar om tafel over de aanvallen van Israël en Hezbollah, meldt de krant Haaretz op basis van bronnen. Het worden de eerste gesprekken tussen de twee landen sinds de situatie twee weken geleden escaleerde.
2 uur geledenSTARNBERG (ANP/DPA/RTR) - De beroemde Duitse filosoof en socioloog Jürgen Habermas is op 96-jarige leeftijd overleden. Hij gold als een van de grootste denkers van deze tijd.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische luchtaanvallen op onder meer een medisch centrum in het Zuid-Libanese Burj Qalawiya zijn volgens de Libanese autoriteiten zaterdag veertien doden gevallen. In Burj Qalawiya zijn twaalf medewerkers van een centrum, onder wie dokters en verpleegkundigen, om het leven gekomen. Elders kwamen twee medische hulpverleners om het leven bij een Israëlische aanval.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken stelt dat een "golf van antisemitisme Nederland overspoelt", na de aanslag op een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag.
5 uur geledenMIAMI (ANP) - De Cubaanse regering zou volgens bronnen van de Miami Herald komende week economische hervormingen invoeren waarmee uitgeweken Cubanen of hun nakomelingen kunnen investeren in kleine ondernemingen en daar ook eigenaar van kunnen worden.
5 uur geledenNEW DELHI/TEHERAN (AFP/AFP) - Twee olietankers die onder Indiase vlag varen zijn zaterdagochtend zonder problemen de Straat van Hormuz richting Indische Oceaan doorgevaren. De Indiase autoriteiten voor havens en scheepvaart hebben dit meegedeeld.
5 uur geleden