Afgezette premier Aung San Suu Kyi krijgt nog zeven jaar cel
NAYPYIDAW (ANP/AFP/RTR) - De afgezette regeringsleider Aung San Suu Kyi is vrijdag in Myanmar veroordeeld tot zeven jaar cel in het al achttien maanden durende corruptieproces tegen haar. Volgens de rechtbank in Myanmar is Aung San Suu Kyi schuldig aan alle vijf de resterende aanklachten, meldt een bron met kennis van de zaak aan het Franse persbureau AFP. De 77-jarige zit al een decennialange celstraf uit.
Dit laatste proces draaide om vijf aanklachten van corruptie tegen de door de junta afgezette regeringsleider. Per aanklacht gold een maximale gevangenisstraf van vijftien jaar.
Aung San Suu Kyi leidde Myanmar totdat militairen in februari 2021 de macht grepen. Sindsdien zit de Nobelprijswinnares al vast en moet ze regelmatig in de rechtbank verschijnen, op verdenking van diverse misdrijven. Aung San Suu Kyi werd al veroordeeld voor veertien aanklachten. Die gingen onder meer over het illegaal bezitten van walkietalkies en opruiing. Ze kreeg hiervoor al 26 jaar celstraf opgelegd.
De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft het militaire regime van Myanmar, het voormalige Birma, vorige week nog opgeroepen de afgezette leider en andere politieke gevangenen vrij te laten. Het machtige VN-orgaan eiste ook dat het geweld in het geïsoleerde Zuidoost-Aziatische land onmiddellijk stopt. Het was de eerste keer in 74 jaar dat de Veiligheidsraad, waarin China als permanent lid een vetorecht heeft, een vermanende resolutie over Myanmar aannam.
Meer uit Buitenland
MANILLA (ANP) - De tyfoon Fung-wong, die vanuit het westen de Filipijnen nadert en naar verwachting zondagavond aan land komt, groeit uit tot een supertyfoon, aldus het Filipijnse nationale weerstation.
29 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - In de Verenigde Staten zijn zaterdag 1460 vluchten gecanceld door de shutdown van de overheid en het krimpplan voor het vliegverkeer door luchtvaartautoriteit FAA. Circa 6000 vluchten liepen vertraging op.
49 minuten geledenPUERTO DE LA CRUZ (ANP) - Zeker drie personen kwamen om het leven en vijftien mensen raakten gewond toen zeer hoge golven het Spaanse eiland Tenerife op verschillende plaatsen troffen, aldus plaatselijke autoriteiten zaterdag.
3 uur geledenDAMASCUS (ANP/RTR) - Syrië heeft een landelijke operatie tegen cellen van Islamitische Staat uitgevoerd. Die actie komt vlak voor het bezoek van interim-president Ahmed al-Sharaa aan de Amerikaanse president Donald Trump. Zij gaan vermoedelijk afspraken maken over de aanpak van IS.
4 uur geledenBEIROET/TEL AVIV (ANP/DPA) - Bij nieuwe Israëlische aanvallen op Libanon zijn volgens het Libanese persbureau NNA meerdere doden en gewonden gevallen. Twee broers kwamen om toen hun auto aan de voet van de berg Hermon in het zuidoosten van het land onder vuur kwam.
11 uur geledenKEULEN (ANP/DPA) - Duizenden Koerden hebben in het centrum van Keulen betoogd voor de vrijlating van de leider van de Koerdische Arbeiderspartij (PKK), Abdullah Ocalan. Die zit sinds 1999 vast op een Turks eiland in de Zee van Marmara. Volgens de Keulse politie zijn er "duizenden demonstranten" op de been geweest. Organisatoren hadden volgens de politie een demonstratie van 15.000 mensen aangemeld.
12 uur geledenKYIV (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Rusland heeft opnieuw grootschalige nachtelijke aanvallen uitgevoerd op doelen in Oekraïne. Dat zegt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky, die stelt dat de Russische krijgsmacht daarbij 450 drones en 45 raketten heeft ingezet. Landelijk vielen er zeker twee doden.
17 uur geleden