Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afgezette premier Aung San Suu Kyi krijgt nog zeven jaar cel

Afgezette premier Aung San Suu Kyi krijgt nog zeven jaar cel

NAYPYIDAW (ANP/AFP/RTR) - De afgezette regeringsleider Aung San Suu Kyi is vrijdag in Myanmar veroordeeld tot zeven jaar cel in het al achttien maanden durende corruptieproces tegen haar. Volgens de rechtbank in Myanmar is Aung San Suu Kyi schuldig aan alle vijf de resterende aanklachten, meldt een bron met kennis van de zaak aan het Franse persbureau AFP. De 77-jarige zit al een decennialange celstraf uit.

Dit laatste proces draaide om vijf aanklachten van corruptie tegen de door de junta afgezette regeringsleider. Per aanklacht gold een maximale gevangenisstraf van vijftien jaar.

Aung San Suu Kyi leidde Myanmar totdat militairen in februari 2021 de macht grepen. Sindsdien zit de Nobelprijswinnares al vast en moet ze regelmatig in de rechtbank verschijnen, op verdenking van diverse misdrijven. Aung San Suu Kyi werd al veroordeeld voor veertien aanklachten. Die gingen onder meer over het illegaal bezitten van walkietalkies en opruiing. Ze kreeg hiervoor al 26 jaar celstraf opgelegd.

De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft het militaire regime van Myanmar, het voormalige Birma, vorige week nog opgeroepen de afgezette leider en andere politieke gevangenen vrij te laten. Het machtige VN-orgaan eiste ook dat het geweld in het geïsoleerde Zuidoost-Aziatische land onmiddellijk stopt. Het was de eerste keer in 74 jaar dat de Veiligheidsraad, waarin China als permanent lid een vetorecht heeft, een vermanende resolutie over Myanmar aannam.

Meer uit Buitenland

Meer dan twintig doden door luchtaanval op regio Donetsk

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky meldt dat Rusland een dodelijke luchtaanval heeft uitgevoerd op de deels bezette regio Donetsk. Daarbij zijn meer dan twintig mensen gedood, aldus Zelensky op sociale media.

3 minuten geleden
EU-buitenlandchef gefrustreerd over onenigheid bij aanpak Israël

STRAATSBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas is gefrustreerd over het uitblijven van gezamenlijke maatregelen van de EU tegen Israël voor zijn onmenselijke optreden in Gaza. Kallas zei in een debat in het Europees Parlement niet te willen vingerwijzen naar EU-lidstaten die sancties tegen Israël willen blokkeren, maar benadrukte ook dat de Europese Unie door die verdeeldheid niet vooruit kan.

13 minuten geleden
VN vragen om miljoenen om Afghanen te helpen na aardbeving

GENÈVE (ANP) - De Verenigde Naties vragen om bijna 140 miljoen dollar (119 miljoen euro) voor hulpverlening na de recente aardbeving in Afghanistan. Daarmee moeten de honderdduizenden mensen worden geholpen die zijn getroffen door het natuurgeweld.

14 minuten geleden
Premier Nepal stapt op wegens aanhoudende onrust

KATHMANDU (ANP/RTR/DPA) - De Nepalese premier Khadga Prasad Sharma Oli is per direct opgestapt wegens de aanhoudende onrust in zijn land. Maandag vielen negentien doden en honderden gewonden bij betogingen van vooral jongeren tegen een verbod op bepaalde sociale media en corruptie.

48 minuten geleden
Grote stroomstoring treft Berlijn, autoriteiten vermoeden opzet

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse hoofdstad Berlijn is dinsdag getroffen door een grote stroomstoring. Tienduizenden huishoudens en enkele duizenden bedrijven zitten zonder elektriciteit. De autoriteiten houden rekening met opzet.

59 minuten geleden
Israël roept op tot evacuatie van heel Gaza-Stad

GAZA-STAD (ANP/DPA/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft voor het eerst opgeroepen tot de evacuatie van heel Gaza-Stad. De honderdduizenden inwoners moeten volgens een evacuatiebevel via een kustroute vertrekken naar al-Mawasi in het zuiden.

3 uur geleden
Nepal draait verbod op sociale media terug na dodelijke protesten

KATHMANDU (ANP/AFP/RTR) - Nepal heeft een verbod op sociale media teruggedraaid, een dag na protesten tegen het beleid waarbij zeker negentien doden vielen. Demonstranten, vooral jongeren, voerden actie tegen het verbod en corruptie.

3 uur geleden