Afgezette ondervoorzitter EU-parlement weer helemaal vrij
BRUSSEL (ANP) - De prominentste verdachte in het omkoopschandaal in het Europees Parlement is weer helemaal op vrije voeten. De Griekse Europarlementariër Eva Kaili hoeft ook geen elektronische enkelband meer te dragen, zegt het Belgische Openbaar Ministerie.
Kaili, destijds ondervoorzitter van het parlement, werd in december opgepakt omdat ze een aandeel zou hebben in wat Qatargate is gaan heten. Qatar, en mogelijk ook onder meer Marokko, zouden invloed hebben gekocht in het Europees Parlement. De politie vond bij invallen en huiszoekingen koffers met contanten.
De inmiddels afgezette ondervoorzitter van het parlement mocht zes weken geleden de gevangenis uit. Wel bleef ze toen nog onder elektronisch toezicht. Ze liet onlangs al weten dat ze haar werk als Europarlementariër wil hervatten.
De onderzoeksrechter vindt het nu niet langer nodig voor het onderzoek om Kaili vast te houden, laat het OM weten. De sociaaldemocrate is nog wel verdachte. Medeverdachten als haar Italiaanse partner dragen voorlopig nog een enkelband. In het onderzoek naar de affaire zit volgens sommige Belgische media weinig schot.
Meer uit Buitenland
TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
9 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.
12 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.
13 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.
13 uur geledenWENEN (ANP) - De organisatie van het Eurovisie Songfestival heeft een formele waarschuwing gegeven aan de Israëlische omroep KAN voor het overtreden van de regels. De Israëlische deelnemer Noam Bettan had in verschillende talen opgeroepen op Israël te stemmen.
14 uur geleden