Afgezette ondervoorzitter EU-parlement weer helemaal vrij
BRUSSEL (ANP) - De prominentste verdachte in het omkoopschandaal in het Europees Parlement is weer helemaal op vrije voeten. De Griekse Europarlementariër Eva Kaili hoeft ook geen elektronische enkelband meer te dragen, zegt het Belgische Openbaar Ministerie.
Kaili, destijds ondervoorzitter van het parlement, werd in december opgepakt omdat ze een aandeel zou hebben in wat Qatargate is gaan heten. Qatar, en mogelijk ook onder meer Marokko, zouden invloed hebben gekocht in het Europees Parlement. De politie vond bij invallen en huiszoekingen koffers met contanten.
De inmiddels afgezette ondervoorzitter van het parlement mocht zes weken geleden de gevangenis uit. Wel bleef ze toen nog onder elektronisch toezicht. Ze liet onlangs al weten dat ze haar werk als Europarlementariër wil hervatten.
De onderzoeksrechter vindt het nu niet langer nodig voor het onderzoek om Kaili vast te houden, laat het OM weten. De sociaaldemocrate is nog wel verdachte. Medeverdachten als haar Italiaanse partner dragen voorlopig nog een enkelband. In het onderzoek naar de affaire zit volgens sommige Belgische media weinig schot.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Bij een Israëlische luchtaanval op Kfar Dounine in het zuiden van Libanon zijn zes personen omgekomen. Dat meldt het Libanese staatspersbureau NNA.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse organisatie die zich inzet voor meer transparantie, stelt het ongeveer 3,5 miljoen pagina's tellende dossier rond Jeffrey Epstein tentoon in New York. Voor de pop-up-expositie in de wijk Tribeca zijn de documenten gebundeld in 3437 delen.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP/DPA) - In de eerste nacht na het driedaagse staakt-het-vuren heeft Rusland droneaanvallen uitgevoerd op de Oekraïense hoofdstad Kyiv. Dat meldt de militaire leiding van de stad op Telegram. Bij aanvallen op de regio Dnipropetrovsk vielen daarnaast een dode en vier gewonden, melden de regionale autoriteiten.
4 uur geledenTOKIO (ANP/AFP) - In Japan is in de twaalf maanden tot maart van dit jaar een recordaantal beren waargenomen en gedood, zo blijkt uit voorlopige overheidsgegevens. Er werden ruim twee keer zoveel beren gezien als twee jaar eerder, toen het laatste record werd gevestigd.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico ziet af van het plan om het schooljaar eerder te beëindigen in verband met het WK voetbal deze zomer. Vorige week maakte het ministerie van Onderwijs bekend dat het overwoog de schoolvakantie veertig dagen eerder te laten beginnen.
6 uur geledenWASSENBERG (ANP/DPA) - Bij een schietpartij in de Duitse plaats Wassenberg, vlak bij de Nederlandse grens ter hoogte van Roermond, is maandagavond een man om het leven gekomen. De politie is een klopjacht begonnen op de dader en heeft onder meer een helikopter ingezet, meldt een woordvoerder van de Duitse politie.
6 uur geledenMONTERREY (ANP/BLOOMBERG) - De Mexicaanse politie heeft de leider gearresteerd van een groep die nauwe banden heeft met het beruchte drugskartel Cartel del Noreste. Tijdens de arrestatie werden naast wapens, drugs, auto's en motoren ook zeven tijgers in beslag genomen.
7 uur geleden