Afgezette ondervoorzitter EU-parlement langer vast
BRUSSEL (ANP) - De wegens Qatargate afgezette ondervoorzitter van het Europees Parlement blijft tot nader order in de cel. De Griekse sociaaldemocrate Eva Kaili wilde het onderzoek naar het omkoopschandaal verder thuis afwachten, maar de rechter heeft haar voorarrest met een maand verlengd. Haar advocaten zijn boos en spreken volgens Belgische media van "folterpraktijken".
Kaili, moeder van een 1-jarige dochter, zit sinds 9 december net als haar Italiaanse partner in een Belgische cel. Ze werden opgepakt voor hun aandeel in de affaire, die draait om het kopen van invloed in het Europees Parlement door Qatar en Marokko. Kaili, haar partner en minstens twee andere verdachten zouden zich schuldig hebben gemaakt aan corruptie, witwassen en het vormen van een criminele organisatie. Bij huiszoekingen vond de politie ongeveer anderhalf miljoen euro aan contanten.
De Griekse kreeg donderdag in de rechtbank te horen dat de raadkamer haar voorarrest verlengt. Ze kan nog wel beroep aantekenen, meldt het Belgische Openbaar Ministerie.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV heeft honderdduizenden mensen gegroet in Parijs terwijl hij in zijn pausmobiel door de stad naar de Notre-Dame werd gereden voor het avondgebed. Het is de eerste dag van het bezoek van de paus aan Frankrijk.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - Premier Nawaf Salam van Libanon heeft in zijn speech tegenover de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties opgeroepen niet zonder meer de VN-vredesmacht UNIFIL terug te trekken. Tijdens zijn bijdrage aan het plenaire debat vrijdag waarschuwde Salam voor het "vacuüm" dat daardoor kan ontstaan.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - De VN-Veiligheidsraad heeft zich uitgesproken tegen het oplaaiende geweld van de Jemenitische Houthi's tegen het buurland Saudi-Arabië.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag bereidt zich voor op mogelijk nieuwe Amerikaanse sancties tegen het hof. Daarom gebruikt het bijvoorbeeld niet langer de software van het Amerikaanse Microsoft maar die van openDesk uit Duitsland, aldus de Financial Times (FT).
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben er vrijdag mee ingestemd om 6,6 miljard euro vrij te maken voor militaire ondersteuning aan Oekraïne, meldt EU-buitenlandschef Kaja Kallas op X. Het geld komt vrij uit de Europese Vredesfaciliteit (EPF).
4 uur geledenMEKELLE (ANP/RTR/AFP) - Internet- en telefoonnetwerken in de Ethiopische regio Tigray zijn sinds donderdagavond verstoord. Deze week zijn er gevechten uitgebroken tussen de federale krijgsmacht en het Volksbevrijdingsfront van Tigray (TPLF). Het gaat om de ernstigste escalatie van geweld sinds een vredesakkoord in 2022.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Canadees-Haïtiaanse schrijver Thélyson Orélien maakt geen kans meer op de belangrijkste Franse literaire prijs na claims dat zijn genomineerde boek tot stand is gekomen met behulp van AI. De roman C'était ça ou mourir stond op de longlist voor de prijs.
5 uur geleden