Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afgezette ondervoorzitter EU-parlement houdt onschuld vol

Afgezette ondervoorzitter EU-parlement houdt onschuld vol

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De wegens Qatargate afgezette ondervoorzitter van het Europees Parlement houdt vol dat ze niet is omgekocht. Eva Kaili wil het onderzoek naar het corruptieschandaal verder thuis met een elektronische enkelband afwachten, hebben haar advocaten donderdag gezegd.

De Griekse sociaaldemocrate moest donderdag voor de raadkamer komen om te beslissen over haar voorarrest. Dat besluit wordt later op de dag verwacht.

Het voorarrest van twee andere verdachten, Kaili's Italiaanse partner Francesco Giorgi en de voormalige Italiaanse Europarlementariër Pier Antonio Panzeri, werd vorige week al verlengd. De Griekse kon die dag vanwege een staking niet naar de rechtbank komen. Een vierde verdachte, ook Italiaan, zit met een elektronische enkelband thuis.

Medewerking

Kaili "werkt actief mee" aan het onderzoek, verzekeren haar raadslieden. Ze beweert volgens haar advocaat dat ze niet wist dat haar partner met dubieuze bedoelingen geld verborg en het slechts hebben willen teruggeven aan de rechtmatige eigenaar, melden Griekse en internationale media. De 44-jarige Europarlementariër en voormalige nieuwslezer zou zich door Giorgi bedrogen voelen.

De corruptieaffaire, die inmiddels Qatargate is gaan heten, draait om het kopen van invloed in het Europees Parlement door Qatar en Marokko. De vier verdachten zouden zich schuldig hebben gemaakt aan corruptie, witwassen en het vormen van een criminele organisatie. Bij huiszoekingen vond de politie ongeveer anderhalf miljoen euro aan contanten. Bijna de helft daarvan trof ze aan in het huis van Panzeri, die geldt als de spil in de zaak. Een ander belangrijk deel zat in een koffer die Kaili aan haar vader zou hebben gegeven. Die werd daarmee betrapt in een Brussels hotel.

Kaili's advocaten maken zich al enkele dagen boos dat informatie uit het onderzoek van het Belgische Openbaar Ministerie bij journalisten terechtkomt. Dat hebben ze "op zo'n manier nog nooit meegemaakt". Het OM heeft inmiddels een onderzoek ingesteld naar de lekken.

Meer uit Buitenland

Revolutionaire Garde dreigt: vijanden zelfs thuis niet veilig

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde heeft gezworen wraak te nemen voor de aanval waarbij ayatollah Ali Khamenei werd gedood. "De vijand moet weten dat hun gelukkige dagen voorbij zijn", zei een bevelhebber van de Garde op staatstelevisie. "Ze zullen nergens ter wereld meer veilig zijn, zelfs niet in hun eigen huizen."

14 minuten geleden
President Iran: zwijgen niet na aanvallen op school en ziekenhuis

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian verklaart dat zijn land "niet zal zwijgen of voor misdaden zal zwichten", na wat volgens hem Amerikaanse en Israëlische aanvallen waren op een school en ziekenhuis in Iran. Hij roept de internationale gemeenschap op het geweld te veroordelen.

52 minuten geleden
Dodental Israëlische aanvallen op Libanon loopt op

BEIROET (ANP/AFP) - Door de Israëlische aanvallen maandag op Libanon zijn zeker 53 doden gevallen, verklaart de Libanese regering. Het aantal gewonden is opgelopen naar 154.

1 uur geleden
Trump: dit was onze laatste kans om Iraans kernwapen te voorkomen

WASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump was afgelopen weekend "de laatste goede kans" om Iran aan te vallen en te voorkomen dat het land een kernwapen zou ontwikkelen. Hij stelde in een korte update over Iran dat de operatie "ver voor op schema" ligt.

2 uur geleden
Regering Iran roept op tot steunprotesten in Teheran

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse regering heeft burgers opgeroepen om maandagavond in Teheran steun te betuigen aan de Islamitische Republiek en hun eer te bewijzen aan leider Ali Khamenei, die afgelopen weekend werd gedood. De oproep werd gedeeld via de staatstelevisie.

2 uur geleden
Rutte belt Erdogan over Iran-conflict en bewaken NAVO-zuidflank

BRUSSEL (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte heeft met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gebeld over Iran en de bescherming van de NAVO-grenzen. NAVO-land Turkije grenst aan Iran en vreest dat het de gevolgen ondervindt van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op dat land en de tegenaanvallen die Teheran onderneemt.

2 uur geleden
Qatar schiet twee Iraanse gevechtsvliegtuigen uit de lucht

DOHA (ANP/RTR) - Qatar heeft twee Iraanse gevechtsvliegtuigen uit de lucht geschoten, meldt het Qatarese ministerie van Defensie. Qatar is een van de Golfstaten die sinds zaterdag wordt aangevallen door Iran, omdat het land Amerikaanse militaire bases huisvest.

3 uur geleden