Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afgezette ondervoorzitter EU-parlement houdt onschuld vol

Afgezette ondervoorzitter EU-parlement houdt onschuld vol

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De wegens Qatargate afgezette ondervoorzitter van het Europees Parlement houdt vol dat ze niet is omgekocht. Eva Kaili wil het onderzoek naar het corruptieschandaal verder thuis met een elektronische enkelband afwachten, hebben haar advocaten donderdag gezegd.

De Griekse sociaaldemocrate moest donderdag voor de raadkamer komen om te beslissen over haar voorarrest. Dat besluit wordt later op de dag verwacht.

Het voorarrest van twee andere verdachten, Kaili's Italiaanse partner Francesco Giorgi en de voormalige Italiaanse Europarlementariër Pier Antonio Panzeri, werd vorige week al verlengd. De Griekse kon die dag vanwege een staking niet naar de rechtbank komen. Een vierde verdachte, ook Italiaan, zit met een elektronische enkelband thuis.

Medewerking

Kaili "werkt actief mee" aan het onderzoek, verzekeren haar raadslieden. Ze beweert volgens haar advocaat dat ze niet wist dat haar partner met dubieuze bedoelingen geld verborg en het slechts hebben willen teruggeven aan de rechtmatige eigenaar, melden Griekse en internationale media. De 44-jarige Europarlementariër en voormalige nieuwslezer zou zich door Giorgi bedrogen voelen.

De corruptieaffaire, die inmiddels Qatargate is gaan heten, draait om het kopen van invloed in het Europees Parlement door Qatar en Marokko. De vier verdachten zouden zich schuldig hebben gemaakt aan corruptie, witwassen en het vormen van een criminele organisatie. Bij huiszoekingen vond de politie ongeveer anderhalf miljoen euro aan contanten. Bijna de helft daarvan trof ze aan in het huis van Panzeri, die geldt als de spil in de zaak. Een ander belangrijk deel zat in een koffer die Kaili aan haar vader zou hebben gegeven. Die werd daarmee betrapt in een Brussels hotel.

Kaili's advocaten maken zich al enkele dagen boos dat informatie uit het onderzoek van het Belgische Openbaar Ministerie bij journalisten terechtkomt. Dat hebben ze "op zo'n manier nog nooit meegemaakt". Het OM heeft inmiddels een onderzoek ingesteld naar de lekken.

Meer uit Buitenland

EU-Parlement stemt in met 90 procent minder uitstoot in 2040

BRUSSEL (ANP) - Het Europees Parlement heeft donderdag ingestemd met het plan om per 2040 de uitstoot van CO2 met 90 procent terug te dringen. 379 Europarlementariërs stemden voor, 248 tegen. Lidstaten gingen vorige week akkoord met het voorstel van de Europese Commissie, al hebben zij het wel flink afgezwakt. Zo mogen EU-lidstaten de uitstoot voor 5 procent buiten Europa compenseren met de aankoop van CO2-kredieten.

12 minuten geleden
President en legerleider Pakistan krijgen levenslange immuniteit

ISLAMABAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Pakistaanse parlement heeft een grondwetswijziging aangenomen waarmee de president en de hoogste legerleider meer macht en levenslange immuniteit krijgen. Daardoor kunnen ze niet vervolgd worden. De grootste oppositiepartij noemt het "de genadeklap" voor de democratie en de rechterlijke macht.

20 minuten geleden
Ook Chinese president Xi slaat G20 over

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Ook de Chinese president Xi Jinping komt deze maand niet naar de G20-top in Johannesburg. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken maakte bekend dat premier Li Qiang zijn land zal vertegenwoordigen.

21 minuten geleden
China waarschuwt Japan om rel over Taiwan

BEIJING (ANP/RTR) - Een diplomatieke rel over uitspraken van de nieuwe Japanse premier over Taiwan escaleert steeds verder. Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken eist dat regeringschef Sanae Takaichi terugkomt op de uitlatingen, anders zal Japan daar "alle consequenties" voor moeten dragen.

1 uur geleden
Defensie Turkije houdt transportvliegtuigen aan de grond na crash

ANKARA (ANP/RTR) - Het Turkse ministerie van Defensie heeft na de crash van een militair transportvliegtuig besloten alle geplande vluchten met hetzelfde type toestel tijdelijk stil te leggen. De C-130 Hercules-vliegtuigen zullen worden geïnspecteerd.

1 uur geleden
Duitsland wil 'nooddienstplicht' met loting achter de hand houden

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering wil een 'nooddienstplicht' achter de hand houden voor het geval te weinig vrijwilligers militair willen worden. Als dit aantal te laag is, kan het parlement besluiten dienstplichtigen via loting aan te wijzen. Het compromis tussen de regerende christen- en sociaaldemocraten moet de voorgenomen snelle groei van de krijgsmacht mogelijk maken.

1 uur geleden
Commissie heeft drie opties voor financiële EU-hulp aan Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft donderdag drie opties gepresenteerd om Oekraïne extra financieel te steunen. Een daarvan behelst het ophalen van geld uit de kapitaalmarkt door de EU via bijvoorbeeld obligaties. De tweede optie is dat lidstaten zelf het benodigde kapitaal bijeenbrengen om aan Oekraïne te lenen. De laatste optie lag al op tafel en ligt vooral bij België uiterst gevoelig: het gebruik van de bevroren Russische tegoeden voor een renteloze lening van 141 miljard euro aan Oekraïne.

2 uur geleden