Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afgezette ondervoorzitter EU-parlement blijft vastzitten

Afgezette ondervoorzitter EU-parlement blijft vastzitten

BRUSSEL (ANP) - De wegens Qatargate afgezette ondervoorzitter van het Europees Parlement blijft voorlopig vastzitten. De Griekse sociaaldemocrate Eva Kaili wilde het onderzoek naar het corruptieschandaal verder thuis met een elektronische enkelband afwachten, maar de raadkamer heeft haar voorarrest met een maand verlengd.

Het voorarrest van twee andere verdachten, Kaili's Italiaanse partner Francesco Giorgi en de voormalige Italiaanse Europarlementariër Pier Antonio Panzeri, werd vorige week al verlengd. De Griekse kon die dag vanwege een staking niet naar de rechtbank komen. Een vierde verdachte, ook Italiaan, zit met een elektronische enkelband thuis.

Kaili "werkt actief mee" aan het onderzoek, verzekerden haar raadslieden eerder donderdag tijdens een zitting van de raadkamer. Ze beweerde volgens haar advocaat dat ze niet wist dat haar partner met dubieuze bedoelingen geld verborg en het slechts hebben willen teruggeven aan de rechtmatige eigenaar, melden Griekse en internationale media. De 44-jarige Europarlementariër en voormalige nieuwslezer zou zich door Giorgi bedrogen voelen en onschuldig zijn.

Qatar en Marokko

De corruptieaffaire, die inmiddels Qatargate is gaan heten, draait om het kopen van invloed in het Europees Parlement door Qatar en Marokko. De vier verdachten zouden zich schuldig hebben gemaakt aan corruptie, witwassen en het vormen van een criminele organisatie. Bij huiszoekingen vond de politie ongeveer anderhalf miljoen euro aan contanten. Bijna de helft daarvan trof ze aan in het huis van Panzeri, die geldt als de spil in de zaak. Een ander belangrijk deel zat in een koffer die Kaili aan haar vader zou hebben gegeven. Die werd daarmee betrapt in een Brussels hotel.

Kaili's advocaten maken zich al enkele dagen boos dat informatie uit het onderzoek van het Belgische Openbaar Ministerie bij journalisten terechtkomt. Dat hebben ze "op zo'n manier nog nooit meegemaakt". Het OM heeft inmiddels een onderzoek ingesteld naar de lekken.

Meer uit Buitenland

Kroon van Louvre-inbraak wordt gerestaureerd

PARIJS (ANP/AFP) - Een kostbare kroon die dieven bij de kraak uit het Louvre probeerden te stelen, wordt volledig gerestaureerd, heeft het museum aangekondigd. De kroon van keizerin Eugénie, de vrouw van Napoleon III, viel toen de dieven het museum verlieten. Hij is vrijwel compleet, maar wel ernstig beschadigd.

3 uur geleden
Zelensky: 55.000 Oekraïense soldaten omgekomen in oorlog

KYIV (ANP/AFP) - Ongeveer 55.000 Oekraïense soldaten zijn sinds het begin van de oorlog tegen Rusland omgekomen, meldt president Volodymyr Zelensky in een interview met tv-zender France 2. Volgens hem wordt daarnaast ook een groot aantal mensen vermist. Oekraïne brengt normaal gesproken nauwelijks cijfers naar buiten over het aantal slachtoffers in de oorlog.

3 uur geleden
Trump: hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken

WASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.

3 uur geleden
Italië heeft verdachte in zaak 'sluipschutterstoerisme' Sarajevo

MILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse justitie doet onderzoek naar een man van 80 voor zijn rol in het organiseren van reizen naar Sarajevo in de jaren 90 om op mensen te schieten, meldt persbureau Reuters op basis van twee bronnen. Het onderzoek naar het zogenoemde "scherpschutterstoerisme" loopt al langer, maar voor het eerst is een verdachte in beeld.

3 uur geleden
Iraanse minister: vrijdag nucleaire gesprekken met VS in Oman

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken zegt dat vrijdag in Oman gesproken wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios hebben leiders in het Midden-Oosten voorkomen dat de onderhandelingen zouden mislukken.

3 uur geleden
VN-chef: humanitaire situatie Cuba verslechtert door olietekorten

NEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De humanitaire situatie in Cuba zal verslechteren, of zelfs instorten, als er niet in de oliebehoefte wordt voorzien, waarschuwt de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, volgens zijn woordvoerder. De Verenigde Staten dreigen met importheffingen voor landen die olie aan Cuba leveren.

4 uur geleden
Trump: Minneapolis deed inzien dat het met 'zachtere hand' kan

WASHINGTON (ANP) - De aanpak van (illegale) immigranten in de VS kan mogelijk een wat "zachtere hand" gebruiken. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump in een interview met NBC News. "Ik heb ingezien dat we misschien wat minder hardhandig kunnen zijn. Maar je moet nog steeds streng zijn", aldus Trump.

4 uur geleden