Afgezette leider Myanmar nu ook beschuldigd van corruptie
NAYPYIDAW (ANP/AFP) - De afgezette regeringsleider van Myanmar, Aung San Suu Kyi, is nu ook beschuldigd van corruptie. De nieuwe machthebbers in haar land hebben een opname verspreid van een zakenman, die stelt in totaal 550.000 dollar (460.000 euro) aan haar en andere topfiguren te hebben gegeven om goed zaken te kunnen doen. Volgens haar advocaat zijn de beschuldigingen op niets gebaseerd.
Afgelopen week zei een woordvoerder van de militaire junta dat een gearresteerde regiobestuurder heeft verklaard ruim een half miljoen euro en tien kilo goud aan Aung San Suu Kyi te hebben gegeven.
De militairen grepen 1 februari de macht en slaan sindsdien massale protesten tegen de staatsgreep bloedig neer. Daarbij zijn naar schatting zeker tweehonderd doden gevallen. De 75-jarige Aung San Suu Kyi is tijdens de staatsgreep gearresteerd en wordt op een onbekende plaats vastgehouden.
Ze is al eerder beschuldigd van onder meer het illegaal importeren van walkietalkies, het overtreden van coronamaatregelen, het gebruik maken van illegale communicatieapparatuur en het aanwakkeren van angst en paniek. De beschuldigingen van corruptie lijken ernstiger en kunnen mogelijk in de ogen van de machthebbers voorkomen dat Aung San Suu Kyi in de politiek terugkeert. Het is nog niet duidelijk wat voor straffen de aanklagers beogen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Sinds de aanvang van de oorlog tegen Iran eind februari, heeft dat land zeker 21 mensen geëxecuteerd en meer dan 4000 arrestaties verricht. Dat meldt het kantoor van de VN-mensenrechtenchef Volker Türk. Van de arrestanten zijn velen "verdwenen, gemarteld of onderworpen aan andere vormen van onterende behandeling". Niet zelden werden bekentenissen daarbij afgedwongen, aldus de verklaring.
18 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De aarde is vorig jaar beduidend minder tropisch regenwoud kwijtgeraakt dan een jaar eerder. Het World Resources Institute (WRI) becijfert in een rapport dat het totale oppervlak dat door ontbossing en branden verloren ging 36 procent lager lag dan een jaar eerder. Toen werd door een grote toename van natuurbranden een record genoteerd. Historisch gezien blijft het regenwoudverlies hoog.
22 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk heeft zijn burgers in Mali opgeroepen dat land zo snel mogelijk te verlaten. De dringende oproep volgt na gecoördineerde aanvallen van islamitische jihadisten en Toeareg-separatisten in de voormalige Franse kolonie.
48 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Iran opnieuw bedreigd wegens het uitblijven van een vredesdeal. Hij stelt in een bericht op Truth Social dat dat land snel moet handelen.
1 uur geledenSANTA MARTA (ANP/AFP) - Frankrijk heeft op de conferentie over het afbouwen van fossiele brandstoffen als eerste land een 'routekaart' daarvoor gepresenteerd. Het land wil in de energiesector steenkool uiterlijk in 2030 uitgefaseerd hebben. Voor olie is het voornemen 2045, voor aardgas 2050.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De jaarlijkse militaire parade in Moskou moet het dit keer stellen zonder tanks en andere grote attracties. De Russische krijgsmacht is te druk met Oekraïne.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon Suk-yeol is ook in hoger beroep veroordeeld voor het belemmeren van de rechtsgang. Zijn gevangenisstraf is met twee jaar verhoogd naar zeven jaar. Yoon verzette zich tegen zijn arrestatie in het onderzoek naar de militaire noodtoestand die hij in 2024 uitriep.
2 uur geleden