Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afgezette leider Myanmar nu ook beschuldigd van corruptie

Afgezette leider Myanmar nu ook beschuldigd van corruptie

NAYPYIDAW (ANP/AFP) - De afgezette regeringsleider van Myanmar, Aung San Suu Kyi, is nu ook beschuldigd van corruptie. De nieuwe machthebbers in haar land hebben een opname verspreid van een zakenman, die stelt in totaal 550.000 dollar (460.000 euro) aan haar en andere topfiguren te hebben gegeven om goed zaken te kunnen doen. Volgens haar advocaat zijn de beschuldigingen op niets gebaseerd.

Afgelopen week zei een woordvoerder van de militaire junta dat een gearresteerde regiobestuurder heeft verklaard ruim een half miljoen euro en tien kilo goud aan Aung San Suu Kyi te hebben gegeven.

De militairen grepen 1 februari de macht en slaan sindsdien massale protesten tegen de staatsgreep bloedig neer. Daarbij zijn naar schatting zeker tweehonderd doden gevallen. De 75-jarige Aung San Suu Kyi is tijdens de staatsgreep gearresteerd en wordt op een onbekende plaats vastgehouden.

Ze is al eerder beschuldigd van onder meer het illegaal importeren van walkietalkies, het overtreden van coronamaatregelen, het gebruik maken van illegale communicatieapparatuur en het aanwakkeren van angst en paniek. De beschuldigingen van corruptie lijken ernstiger en kunnen mogelijk in de ogen van de machthebbers voorkomen dat Aung San Suu Kyi in de politiek terugkeert. Het is nog niet duidelijk wat voor straffen de aanklagers beogen.

Meer uit Buitenland

Israël meldt grote aanval op hoofdkwartier Iraans regime

JERUZALEM (ANP) - Israël zegt een nachtelijke aanval te hebben uitgevoerd op een belangrijk complex van het Iraanse regime in Teheran. Daarbij werd een groot aantal bommen afgeworpen, schrijft nieuwssite Times of Israel.

5 minuten geleden
VS trekken overheidspersoneel in Bahrein, Irak en Jordanië terug

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft het vertrek aangekondigd van niet-essentiële overheidsmedewerkers en hun familieleden in Bahrein, Irak en Jordanië. Dat bevel heeft te maken met veiligheidsrisico's vanwege de oorlog met Iran.

31 minuten geleden
Iran claimt zware Amerikaanse verliezen

TEHERAN (ANP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt tegen staatspersbureau Tasnim dat de Verenigde Staten "zware verliezen" hebben geleden door de Iraanse aanvallen. In de eerste twee dagen van de oorlog zouden 650 Amerikaanse militairen zijn gedood of verwond.

42 minuten geleden
Rode Halve Maan: 787 doden gemeld in Iran sinds begin oorlog

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de Amerikaans-Israëlische aanvallen op Iran is opgelopen naar 787. Dat meldt hulporganisatie Rode Halve Maan, die spreekt over aanvallen in 153 steden.

1 uur geleden
Brandstofopslag in haven Oman geraakt door drones

DUQM (ANP/RTR) - Een brandstofopslag in een van de belangrijkste havens van Oman is geraakt door een droneaanval, meldt het Omaanse staatspersbureau. Het is de tweede aanval op de Duqm-haven sinds zaterdag, toen Iran begon met luchtaanvallen op landen in de regio, als reactie op Amerikaanse en Israëlische aanvallen. Volgens het staatspersbureau was de schade in de haven van Duqm beperkt en zijn er geen gewonden.

1 uur geleden
Trump: relatie met VK is weleens beter geweest

LONDEN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zich pessimistisch uitgelaten over de relatie tussen zijn land en het Verenigd Koninkrijk. "Het is erg triest om te zien dat de relatie duidelijk niet meer is wat het was", zei hij tegen de Britse krant The Sun. De centrumlinkse Britse premier Keir Starmer kreeg van Trump het verwijt "niet behulpzaam" te zijn geweest.

1 uur geleden
Amerikaans overheidspersoneel ook weg uit Qatar en Koeweit

DUBAI (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten hebben overheidspersoneel zonder kritieke functie opdracht gegeven Qatar en Koeweit te verlaten. Eerder waren er al berichten dat medewerkers in Bahrein, Irak en Jordanië moesten vertrekken.

2 uur geleden