Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afgetreden staatssecretaris Menno Snel voorzitter D66-denktank

Afgetreden staatssecretaris Menno Snel voorzitter D66-denktank

DEN HAAG (ANP) - Menno Snel, die in december vorig jaar aftrad als staatssecretaris, is de nieuwe voorzitter van de Hans van Mierlo Stichting, het wetenschappelijk bureau van D66. Snel, die voor zijn aantreden als staatssecretaris van Financiën nog snel lid moest worden van de partij, volgt voormalig topambtenaar Jan Willem Holtslag op.

Snel was voor zijn carrière in de politiek ook topambtenaar en onder meer bewindvoerder bij het Internationaal Monetair Fonds in Washington. Hij stapte op wegens de slepende toeslagenaffaire bij de Belastingdienst.

"De Van Mierlo Stichting vervult een belangrijke rol in aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen en in het debat binnen en buiten D66", zegt Snel. "Ik ben vereerd dat ik als relatief nieuw D66-lid deze belangrijke rol mag vervullen."

Linkse koers

Die verkiezingen gaat D66 tegemoet met een nieuwe lijsttrekker. Minister Sigrid Kaag, die de kar hoogstwaarschijnlijk gaat trekken, wordt verwacht een linksere koers te varen dan haar voorganger Alexander Pechtold.

Een wetenschappelijk bureau van een politieke partij onderzoekt maatschappelijke thema's vanuit de stroming die een partij vertegenwoordigt. Soms gaat zo'n instituut tegen de koers van de partijtop in, wat tot interne discussies kan leiden. Een deel van de subsidie die politieke partijen ontvangen, is bestemd voor zo'n bureau.

Meer uit Binnenland

Burgemeester Nijkerk na explosie: vreselijk en onacceptabel

NIJKERK (ANP) - Burgemeester Tinet de Jonge-Ruitenbeek van Nijkerk noemt de explosie bij het Israëlcentrum onacceptabel. Ze is zaterdag bij het centrum geweest om met de medewerkers te praten. "Ik ben onder de indruk van hun veerkracht."

1 uur geleden
Politie onderzoekt explosie Nijkerk en zoekt in zwart geklede man

NIJKERK (ANP) - De politie is een uitgebreid onderzoek begonnen naar de explosie vrijdagavond laat bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland). Er is sporenonderzoek gedaan en zaterdag volgt een buurtonderzoek. Volgens de politie is gebleken dat een in het zwart geklede persoon het explosief bij het pand heeft geplaatst.

1 uur geleden
Zesde en laatste nominatie voor Woutertje Pieterse Prijs bekend

HILVERSUM (ANP) - De zesde en laatste nominatie voor de Woutertje Pieterse Prijs is het boek Krekel van Annet Schaap. Dat is zaterdag in het programma De Taalstaat (KRO-NCRV) bekendgemaakt op NPO Radio 1. De jaarlijkse prijs voor het beste kinderboek wordt op 11 april voor de 39e keer uitgereikt.

1 uur geleden
Israëlcentrum Nijkerk na explosie: schade beperkt, impact groot

NIJKERK (ANP) - De schade van een explosie vrijdagavond bij het Israëlcentrum in Nijkerk (Gelderland) is beperkt gebleven, "maar de impact is groot". Dat stelt het centrum zaterdagochtend op zijn website. Bij een hek om het pand is een voorwerp ontploft en de politie doet onderzoek. Niemand raakte gewond.

2 uur geleden
Man dringt huizen Sint-Michielsgestel binnen en wurgt vrouw

SINT-MICHIELSGESTEL (ANP) - De politie heeft dinsdagmiddag een man aangehouden die in het Brabantse Sint-Michielsgestel meerdere woningen binnendrong en bij een vrouw de keel dichtkneep. Dat bevestigt een politiewoordvoerster na berichtgeving van Omroep Brabant. Het gaat om een 28-jarige man. Zijn woonplaats is bij de politie niet bekend.

3 uur geleden
Minder meldingen wolvenaanvallen op vee in eerste drie maanden

DEN HAAG (ANP) - Na jaren van stijging is het aantal meldingen van wolvenaanvallen op vee in het eerste kwartaal voor het eerst afgenomen. In de eerste drie maanden van dit jaar kwamen er 255 meldingen binnen bij BIJ12, de organisatie die namens de provincies wolvenzaken afhandelt. In dezelfde periode vorig jaar lag dat aantal nog aanzienlijk hoger op 385 meldingen, blijkt uit een data-analyse van het ANP.

6 uur geleden
Problemen met spoor rond Den Bosch verholpen

DEN BOSCH (ANP) - Het treinverkeer rond Den Bosch wordt zaterdagochtend hervat. Eerder was er geen treinverkeer mogelijk tussen Den Bosch en Tilburg en Den Bosch en Boxtel vanwege een spoorverzakking bij Vught.

9 uur geleden