Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afgetreden staatssecretaris Menno Snel voorzitter D66-denktank

Afgetreden staatssecretaris Menno Snel voorzitter D66-denktank

DEN HAAG (ANP) - Menno Snel, die in december vorig jaar aftrad als staatssecretaris, is de nieuwe voorzitter van de Hans van Mierlo Stichting, het wetenschappelijk bureau van D66. Snel, die voor zijn aantreden als staatssecretaris van Financiën nog snel lid moest worden van de partij, volgt voormalig topambtenaar Jan Willem Holtslag op.

Snel was voor zijn carrière in de politiek ook topambtenaar en onder meer bewindvoerder bij het Internationaal Monetair Fonds in Washington. Hij stapte op wegens de slepende toeslagenaffaire bij de Belastingdienst.

"De Van Mierlo Stichting vervult een belangrijke rol in aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen en in het debat binnen en buiten D66", zegt Snel. "Ik ben vereerd dat ik als relatief nieuw D66-lid deze belangrijke rol mag vervullen."

Linkse koers

Die verkiezingen gaat D66 tegemoet met een nieuwe lijsttrekker. Minister Sigrid Kaag, die de kar hoogstwaarschijnlijk gaat trekken, wordt verwacht een linksere koers te varen dan haar voorganger Alexander Pechtold.

Een wetenschappelijk bureau van een politieke partij onderzoekt maatschappelijke thema's vanuit de stroming die een partij vertegenwoordigt. Soms gaat zo'n instituut tegen de koers van de partijtop in, wat tot interne discussies kan leiden. Een deel van de subsidie die politieke partijen ontvangen, is bestemd voor zo'n bureau.

Meer uit Binnenland

IOC roept bierbrouwer tot de orde om carnavalscampagne

LIESHOUT (ANP) - Bavaria heeft een carnavalscampagne tijdelijk offline gehaald na een sommatie van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Dat bevestigt een woordvoerder van Royal Swinkels, het familiebedrijf waar Bavaria deel van uitmaakt, na berichtgeving van Omroep Brabant. "Volgens het IOC vertoonde onder andere een beeld met vijf biertjes op een bar te veel gelijkenis met de Olympische ringen", aldus de woordvoerder.

3 uur geleden
Ziekenhuis Curaçao meldt noodsituatie zorg om diabetespatiënten

WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao bevindt zich in een 'diabetesnoodsituatie', meldt het nationale ziekenhuis CMC woensdag. Volgens het instituut heeft dit steeds grotere gevolgen voor de volksgezondheid en de overheidsfinanciën. Eén op de vijf volwassenen op Curaçao leeft met diabetes.

5 uur geleden
Koningspaar herdenkt Cees Nooteboom 'met groot respect'

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima herdenken de woensdag overleden schrijver Cees Nooteboom "met groot respect". Dat is te lezen in een statement dat ook namens prinses Beatrix is gepubliceerd. Het koningspaar noemt Nooteboom "een van onze meest prominente auteurs".

6 uur geleden
Schrijver Cees Nooteboom overleden op 92-jarige leeftijd

AMSTERDAM (ANP) - Schrijver Cees Nooteboom, winnaar van talloze prijzen, is overleden op 92-jarige leeftijd. Zijn uitgever De Bezige Bij heeft dat woensdag bevestigd.

8 uur geleden
Ex-Kamerlid Gündoğan verliest rechtszaak om schadevergoeding Volt

AMSTERDAM (ANP) - Ex-Volt-Kamerlid Nilüfer Gündoğan krijgt geen schadevergoeding van haar voormalige politieke partij Volt. Dat heeft de rechtbank Amsterdam besloten. Ze wilde onder meer ruim 1 miljoen euro hebben als compensatie voor gemist inkomen. De rechter stelt dat Volt Nederland niet aansprakelijk is voor de beslissingen die de Tweede Kamerfractie heeft genomen.

8 uur geleden
Amsterdam pakt hoog ziekteverzuim onder ambtenaren aan

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam komt in actie om het hoge ziekteverzuim binnen de gemeente terug te dringen. Dat lag vorig jaar op 9,7 procent, fors hoger dan het landelijk gemiddelde van 6,7 procent. Burgemeester Femke Halsema en wethouder Hester van Buren hebben een plan van aanpak aan de gemeenteraad gestuurd.

8 uur geleden
Limburg wil 20 miljoen euro lenen aan Toverland voor uitbreiding

SEVENUM (ANP) - Het Limburgse provinciebestuur wil een lening van 20 miljoen euro verstrekken aan attractiepark Toverland in Sevenum. Het pretpark in Noord-Limburg wil de komende jaren uitbreiden, onder meer met een resort en nieuwe attracties. Toverland wil in totaal circa 98 miljoen euro besteden, waarvan 78 miljoen al geregeld is. Het restant krijgt het attractiepark niet via de markt gefinancierd, stelt Limburg.

10 uur geleden