Afgetreden staatssecretaris Menno Snel voorzitter D66-denktank
DEN HAAG (ANP) - Menno Snel, die in december vorig jaar aftrad als staatssecretaris, is de nieuwe voorzitter van de Hans van Mierlo Stichting, het wetenschappelijk bureau van D66. Snel, die voor zijn aantreden als staatssecretaris van Financiën nog snel lid moest worden van de partij, volgt voormalig topambtenaar Jan Willem Holtslag op.
Snel was voor zijn carrière in de politiek ook topambtenaar en onder meer bewindvoerder bij het Internationaal Monetair Fonds in Washington. Hij stapte op wegens de slepende toeslagenaffaire bij de Belastingdienst.
"De Van Mierlo Stichting vervult een belangrijke rol in aanloop naar de Tweede Kamerverkiezingen en in het debat binnen en buiten D66", zegt Snel. "Ik ben vereerd dat ik als relatief nieuw D66-lid deze belangrijke rol mag vervullen."
Linkse koers
Die verkiezingen gaat D66 tegemoet met een nieuwe lijsttrekker. Minister Sigrid Kaag, die de kar hoogstwaarschijnlijk gaat trekken, wordt verwacht een linksere koers te varen dan haar voorganger Alexander Pechtold.
Een wetenschappelijk bureau van een politieke partij onderzoekt maatschappelijke thema's vanuit de stroming die een partij vertegenwoordigt. Soms gaat zo'n instituut tegen de koers van de partijtop in, wat tot interne discussies kan leiden. Een deel van de subsidie die politieke partijen ontvangen, is bestemd voor zo'n bureau.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De Vrije Universiteit Amsterdam heeft alle systemen die in verbinding staan met onderwijssoftware Canvas losgekoppeld. Dat liet de onderwijsinstelling weten nadat hackersgroep ShinyHunters donderdagavond de Canvas-sites van meerdere Nederlandse universiteiten had weten over te nemen.
1 uur geledenUITHOORN (ANP) - De Noord-Hollandse gemeente Uithoorn plaatst cameratoezicht in een straat waar dit jaar een asielzoekerscentrum moet komen. De camera's zijn voor een periode van twee weken en zijn bedoeld "ter bescherming van de openbare orde en veiligheid aan de Wiegerbruinlaan", aldus de gemeente.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister-president Rob Jetten noemt de aanval met een vuurwerkbom op het partijkantoor van zijn eigen partij D66 "een laffe daad van intimidatie".
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken) noemt de aanval met een vuurwerkbom donderdagavond op het partijkantoor van D66 een "laffe daad". Dat doet de CDA-bewindsman in een reactie op X. "Laat het duidelijk zijn: geweld hoort niet thuis in onze democratie."
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft een persoon aangehouden voor de explosie die donderdagavond plaatsvond bij het partijkantoor van D66 in Den Haag. De explosie aan de Lange Houtstraat was even na 21.00 uur, meldt de politie. Niemand raakte gewond.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het partijkantoor van D66 in Den Haag is donderdagavond iets na 21.00 uur een explosie geweest, bevestigt de politie na berichtgeving door De Telegraaf. Het pand aan de Lange Houtstraat in de Haagse binnenstad is daardoor beschadigd. Niemand raakte gewond, zegt een politiewoordvoerder.
7 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Talpa maakt geen nieuwe afleveringen van Familie Gillis: Massa is Kassa "zolang er sprake is van hoger beroep of cassatie" in de zaken waarin Peter Gillis donderdag is veroordeeld. Dat laat een woordvoerder van het mediabedrijf desgevraagd weten aan het ANP.
9 uur geleden