Afgetreden staatssecretaris Idsinga weer in Kamerfractie NSC
DEN HAAG (ANP) - De onlangs afgetreden staatssecretaris Folkert Idsinga (Fiscaliteit en Belastingdienst) keert terug in de Tweede Kamerfractie van NSC, zo bevestigt hij na berichtgeving van het AD. Hij neemt de vrijgekomen zetel in van partijgenoot Tjebbe van Oostenbruggen, die weer zijn positie in het kabinet overneemt.
Idsinga keert terug op een moeilijk moment voor zijn fractie. NSC'ers Rosanne Hertzberger en Femke Zeedijk hebben dinsdag juist besloten om hun fractie te verlaten. Zij wilden geen deel meer uitmaken van de coalitie na scherpe woorden die zijn gevallen in de nasleep van de rellen in Amsterdam en het daaruit volgende vertrek van NSC-staatssecretaris Nora Achahbar (Toeslagen en Douane).
De omgangsnormen waren ook de reden waarom Idsinga besloot zich terug te trekken uit het kabinet. Hij stoorde zich aan de manier waarop PVV-leider Geert Wilders hem op X bejegende om openheid over zijn zakelijke belangen te eisen. De NSC'er zegt dat partijleider Pieter Omtzigt - die nu ziek thuis zit - een beroep op hem heeft gedaan om terug te keren.
Het aftreden van Achahbar en de twee NSC-Kamerleden heeft Idsinga nog wel even doen twijfelen. "Maar mijn eerdere toezegging aan Pieter was doorslaggevend", laat hij weten.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Ministers die met "een frisse blik" aan hun taak beginnen, helpen bij het oplossen van onder andere de stikstofcrisis, vindt Rob Jetten. De beoogde premier verdedigt zo de voordracht van Jaimi van Essen als minister van Landbouw. De 34-jarige wethouder in Deventer heeft geen ervaring in Den Haag of met het stikstofprobleem.
11 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In navolging van andere steden sluit de meerderheid van de politieke partijen in de Amsterdamse gemeenteraad samenwerking met Forum voor Democratie (FVD) uit. In de raad van de hoofdstad zitten dertien partijen; elf ervan roepen in een gezamenlijke verklaring op FVD niet te normaliseren.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Theo Henrar wordt vanaf 1 maart de tijdelijke voorzitter van VNO-NCW. Hij is momenteel vicevoorzitter van de werkgeversvereniging en voorzitter van FME, de ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 34-jarige Jaimi van Essen wordt de nieuwe minister van Landbouw. Dat meldt zijn woordvoerder na berichtgeving in Tubantia. Hij is nu nog wethouder in Deventer en houdt zich daar sinds 2024 bezig met energie, milieu en economie. Hiervoor was hij wethouder in de gemeente Losser.
17 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nathalie van Berkel wordt volgens ingewijden staatssecretaris van Financiën voor D66. Ze zit nu nog voor de partij van Rob Jetten in de Tweede Kamer. Zij zat eerder onder meer in de raad van bestuur van uitvoeringsorganisatie UWV.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Stientje van Veldhoven wordt minister van Klimaat en Groene Groei voor D66. Dat bevestigt een ingewijde na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is eerder staatssecretaris van Infrastructuur en Waterstaat geweest en zat ook lang voor D66 in de Tweede Kamer.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-senator Willemijn Aerdts wordt de staatssecretaris van Economische Zaken die zich gaat bezighouden met digitale economie en soevereiniteit, bevestigen bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. Ze is een expert op het gebied van inlichtingendiensten en voert op dat onderwerp ook het woord in de Eerste Kamer namens haar partij.
18 uur geleden