Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afgetapte gesprekken Promes mogelijk onrechtmatig

Afgetapte gesprekken Promes mogelijk onrechtmatig

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft mogelijk onterecht afgetapte telefoongesprekken opgevoerd als bewijs in de strafzaak tegen Quincy Promes, omdat de telefoon van de profvoetballer werd afgetapt in een ander onderzoek over drugshandel. De rechtbank in Amsterdam wil zelf de rechtmatigheid van deze afgeluisterde gesprekken kunnen toetsen. De rechtbank heeft daarom het onderzoek in de strafzaak tegen Promes heropend.

Het Openbaar Ministerie heeft een celstraf van twee jaar geƫist tegen de 31-jarige profvoetballer. Hij zou in de nacht van 24 op 25 juli 2020 op een feest in Abcoude zijn neef in zijn knie hebben gestoken. Het OM verdenkt hem van zware mishandeling.

De rechtbank zou vrijdag uitspraak doen, maar maakte in de aanloop naar de uitspraak bekend dat het onderzoek zou worden heropend. Het is nog niet bekend wanneer de volgende zitting is.

Afgeluisterde telefoongesprekken

De advocaat van Promes had tijdens de zitting al gewezen op de mogelijke onrechtmatigheid van de afgeluisterde telefoongesprekken. Het gaat om gesprekken waarin Promes met zijn vader en broer sprak over de steekpartij. De rechtbank wil het proces-verbaal hebben waarin is toegestaan dat Promes mocht worden afgeluisterd. Die stukken ontbraken nog in het dossier.

Het OM wilde die informatie aanvankelijk niet in het strafdossier over de mishandeling stoppen, omdat het drugsonderzoek daarmee "ernstig zou worden geschaad".

Contractuele verplichtingen

Promes woont zijn strafzaak niet bij wegens contractuele verplichtingen bij zijn Russische club Spartak Moskou. De aanvaller vreest te worden aangehouden als hij naar Nederland komt, omdat het OM hem over zijn vermeende betrokkenheid bij drugshandel wil horen.

Advocaat Sophie Hof is zeer tevreden met het zogeheten tussenvonnis van de rechtbank. "We hebben twee weken geleden gezegd dat we niet kunnen toetsen of de taps rechtmatig zijn geweest, omdat we onderliggende stukken willen hebben uit het andere onderzoek", zegt de raadsvrouw van Promes. "De rechter-commissaris die de tap heeft toegestaan, heeft die wel gezien, maar de verdediging niet. We willen controleren of de tap rechtmatig is geweest, ja of nee. De rechtbank wil het ook kunnen toetsen. En dat is ook helemaal terecht. Die vindt het ook belangrijk."

Meer uit Binnenland

Dance-event in Rotterdam tijdelijk ontruimd na incident

ROTTERDAM (ANP) - Een dance-evenement in de Van Nellefabriek in Rotterdam is zaterdagavond tijdelijk stilgelegd na een incident waarbij mogelijk een irriterende stof is verspreid. Bezoekers kregen last van hun ogen en ademhaling, waarna het pand uit voorzorg werd ontruimd. Nadat de brandweer het gebouw had geventileerd, kon het evenement worden hervat.

5 uur geleden
Politie: storing raakte ook niet-spoednummer 0900-8844

DEN HAAG (ANP) - De storing die zaterdagmiddag het meldkamersysteem van de hulpdiensten heeft getroffen, raakt onder meer het politienummer 0900-8844, bedoeld voor zaken die geen spoed hebben. Dat meldt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Het niet-spoednummer is op zich bereikbaar, maar bellers kunnen wel problemen ervaren, zegt zij. Ook alarmnummer 112 is bereikbaar, maar het kan langer duren voordat bellers iemand aan de lijn krijgen.

16 uur geleden
Landelijke storing in meldkamersysteem hulpdiensten

ROTTERDAM (ANP) - Het meldkamersysteem van de hulpdiensten kampt zaterdagmiddag met een landelijke storing. Daardoor duurt het langer voordat bellers iemand aan de lijn krijgen als ze 112 bellen. Ook het politienummer voor niet-spoedzaken 0900-8844 is moeilijker bereikbaar, zegt een woordvoerder van de landelijke eenheid van de politie. Er wordt hard gewerkt aan een oplossing.

17 uur geleden
Fotomuseum opent op nieuwe locatie in verbouwd Rotterdams pakhuis

ROTTERDAM (ANP) - Het Nederlands Fotomuseum is zaterdag officieel opengegaan voor het publiek in het nieuwe onderkomen. Het museum zit nu in het monumentale pakhuis Santos op Katendrecht in Rotterdam-Zuid. In het museum wordt een collectie van ruim 6,5 miljoen objecten gehuisvest. Dat is naar eigen zeggen een van de grootste museale fotocollecties ter wereld.

18 uur geleden
KNMI waarschuwt voor dichte mist in midden en noorden

DE BILT (ANP) - In het midden en het noorden van het land kan het zaterdagochtend plaatselijk erg mistig zijn. Het KNMI heeft om die reden code geel afgegeven voor de provincies Noord-Holland, Utrecht, Gelderland, Flevoland, Overijssel, Drenthe, Friesland en Groningen.

23 uur geleden
Twee doden door eenzijdig ongeval in Gorssel

GORSSEL (ANP) - In Gorssel zijn in de nacht van vrijdag op zaterdag twee mensen om het leven gekomen bij een ernstig eenzijdig ongeval. De politie kreeg rond 00.45 uur een melding van het ongeval op de N348 (Deventerweg) in de Gelderse plaats. Een derde inzittende is gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. Het is niet duidelijk of er nog meer mensen in de auto zaten.

1 dag geleden
Dode en gewonde bij eenzijdig ongeval in Limburgse Kessel

KESSEL (ANP) - Bij een verkeersongeval in Kessel, tussen Venlo en Roermond in de provincie Limburg, is vrijdagavond een persoon om het leven gekomen. Een andere inzittende is gewond geraakt en met spoed naar het ziekenhuis gebracht.

1 dag geleden