Afgenomen tentjes Ter Apel kunnen weer worden opgehaald
TER APEL (ANP) - De vorige week in beslag genomen tentjes voor asielzoekers bij het aanmeldcentrum Ter Apel kunnen weer worden opgehaald. Dat heeft de gemeente Westerwolde laten weten aan ondernemer Willem Straat, die het initiatief nam om de tentjes aan te schaffen. Hij wil de tentjes opnieuw naar het terrein brengen.
De tweehonderd opgooitentjes, verkregen via een crowdfundingactie onder lokale ondernemers, werden vorige week maandagavond uitgedeeld, maar dinsdagavond voor een groot deel alweer weggehaald. Straat en zijn advocaat vroegen om uitleg hierover en hebben die nu gekregen.
De gemeente zegt dat aan mensen slechts is verzocht de tentjes te verlaten, onder meer wegens sociale onveiligheid en brandveiligheid, en dat ze zijn meegenomen 'ter bewaring'. "Van personen die hun tenten niet wilden verlaten is dit door of namens ons ook niet gevorderd", is te lezen in een brief aan Straat.
Hoewel Straat niet gelooft dat aan asielzoekers goed is uitgelegd dat ze de tent ook mochten houden, biedt de uitleg volgens hem ook hoop. "Blijkbaar is de gemeente het met ons eens dat er geen juridische basis was voor het afnemen." Hij gaat de tentjes "op zeer korte termijn" ophalen en controleren of ze nog bruikbaar zijn.
"Vervolgens wil ik verder in overleg met de gemeente om te zorgen dat wij deze tentjes alsnog weer aan de asielzoekers kunnen teruggeven, zonder procedures te hoeven voeren."
Het is al maanden druk in het Groningse aanmeldcentrum. In de nacht van zondag op maandag sliepen zo'n vierhonderd mensen buiten. Asielzoekers hebben geen plek meer en statushouders kunnen door onder meer de oververhitte huizenmarkt niet doorstromen naar een woning. Vrijdag werd het voorterrein van het centrum aangewezen als veiligheidsrisicogebied omdat er eerder onrust en vechtpartijen waren.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Oud-premier Mark Rutte vindt het terecht dat Piet Ploeg, voorzitter van de Stichting Vliegramp MH17, vrijdag een koninklijke onderscheiding heeft gekregen. "Als er iemand is die deze onderscheiding verdient dan is het Piet. Ik heb diepe bewondering voor de vasthoudende en tegelijk invoelende wijze waarop hij al jarenlang strijdt voor gerechtigheid voor de nabestaanden van MH17", verklaart Rutte.
1 minuut geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat de directeur van Pride Amsterdam, Lucien Spee-Castillo Ruiz, vrijdag bij de lintjesregen een koninklijke onderscheiding heeft gekregen, is "een enorme publieke erkenning voor zijn tomeloze inzet". Dat zeggen de grondleggers van het internationale evenement voor lhbti-rechten, Siep de Haan, Peter Kramer en Ernst Verhoeven. Zij hebben hem voorgedragen voor een lintje.
2 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Net als in voorgaande jaren zijn de meeste lintjes toegekend aan inwoners van Rotterdam. Zestig mensen uit de Maasstad kregen vrijdag een koninklijke onderscheiding tijdens de lintjesregen. Vorig jaar waren het er 50 en een jaar eerder 49.
9 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Actrice en regisseuse Willeke van Ammelrooy heeft vrijdag een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze werd benoemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw vanwege haar "exceptionele verdiensten op het terrein van film en toneel". Bij de lintjesregen werden ook schrijfster Esther Verhoef, muzikant Ton Scherpenzeel en drag queen Dolly Bellefleur geƫerd.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Van elke tien koninklijke onderscheidingen bij de lintjesregen gaan meer dan zes naar een man. Minder dan vier op de tien lintjes zijn voor vrouwen. Het verschil wordt kleiner, maar dat gaat met heel kleine stapjes.
14 minuten geleden'S-GRAVENZANDE (ANP) - Jade Kops, die via Instagram openhartig vertelde over haar leven met kanker, is overleden. Dat heeft haar familie bekendgemaakt op Instagram. Ze is 19 jaar geworden.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bestuurders van de corporale studentenvereniging A.S.C./A.V.S.V. uit Amsterdam kunnen weer een beurs krijgen. Na ophef over vrouwonvriendelijk gedrag besloten de Universiteit van Amsterdam, de Vrije Universiteit en de Hogeschool van Amsterdam het corps te straffen. Volgens de instellingen werkt de vereniging aan cultuurverandering en is er "voldoende vertrouwen om de banden te herstellen".
3 uur geleden