
Afgenomen tentjes Ter Apel kunnen weer worden opgehaald
TER APEL (ANP) - De vorige week in beslag genomen tentjes voor asielzoekers bij het aanmeldcentrum Ter Apel kunnen weer worden opgehaald. Dat heeft de gemeente Westerwolde laten weten aan ondernemer Willem Straat, die het initiatief nam om de tentjes aan te schaffen. Hij wil de tentjes opnieuw naar het terrein brengen.
De tweehonderd opgooitentjes, verkregen via een crowdfundingactie onder lokale ondernemers, werden vorige week maandagavond uitgedeeld, maar dinsdagavond voor een groot deel alweer weggehaald. Straat en zijn advocaat vroegen om uitleg hierover en hebben die nu gekregen.
De gemeente zegt dat aan mensen slechts is verzocht de tentjes te verlaten, onder meer wegens sociale onveiligheid en brandveiligheid, en dat ze zijn meegenomen 'ter bewaring'. "Van personen die hun tenten niet wilden verlaten is dit door of namens ons ook niet gevorderd", is te lezen in een brief aan Straat.
Hoewel Straat niet gelooft dat aan asielzoekers goed is uitgelegd dat ze de tent ook mochten houden, biedt de uitleg volgens hem ook hoop. "Blijkbaar is de gemeente het met ons eens dat er geen juridische basis was voor het afnemen." Hij gaat de tentjes "op zeer korte termijn" ophalen en controleren of ze nog bruikbaar zijn.
"Vervolgens wil ik verder in overleg met de gemeente om te zorgen dat wij deze tentjes alsnog weer aan de asielzoekers kunnen teruggeven, zonder procedures te hoeven voeren."
Het is al maanden druk in het Groningse aanmeldcentrum. In de nacht van zondag op maandag sliepen zo'n vierhonderd mensen buiten. Asielzoekers hebben geen plek meer en statushouders kunnen door onder meer de oververhitte huizenmarkt niet doorstromen naar een woning. Vrijdag werd het voorterrein van het centrum aangewezen als veiligheidsrisicogebied omdat er eerder onrust en vechtpartijen waren.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De gemeente Amsterdam moet voor de rechter verschijnen omdat inwoners vinden dat de stad niet genoeg doet tegen massatoerisme. Het burgerinitiatief Amsterdam heeft een Keuze heeft in de afgelopen maanden 50.000 euro opgehaald bij inwoners van de stad en dagvaardt met steun van twaalf andere bewonersorganisaties maandag de gemeente.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Van de verdachten die nog vastzitten voor de rellen zaterdag in Den Haag zijn er zes minderjarig. Dat laat hoofdcommissaris Karin Krukkert in het programma Nieuwsuur weten. Volgens Krukkert kwamen de aangehouden mensen uit heel het land en varieerde de leeftijd tussen de zestien en zestig jaar.
4 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De zondag door de politie doodgeschoten verdachte is een 15-jarige jongen. Dat schrijft burgemeester Joost Manusama van Capelle aan den IJssel. Veel mensen, onder wie jonge kinderen, waren zondagmiddag getuige van de dodelijke schietpartij bij een McDonald's in de Zuid-Hollandse gemeente.
4 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voordat een agent van de Rotterdamse politie in Capelle aan den IJssel zondagmiddag de gewapende verdachte van een beroving neerschoot, is die persoon "heel vaak gewaarschuwd", zegt een politiewoordvoerder ter plaatse tegen de NOS.
6 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Bij de verdachte die zondagmiddag door de politie in Capelle aan den IJssel is doodgeschoten, is een vuurwapen gevonden. Dat laat een woordvoerster van de politie weten.
6 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De bezoekers en medewerkers van de McDonald's in Capelle aan den IJssel die mogelijk getuige zijn geweest van de dodelijke schietpartij hebben slachtofferhulp aangeboden gekregen. Dat zegt een woordvoerder van het bedrijf.
7 uur geledenCAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - De politie heeft een verdachte doodgeschoten in Capelle aan den IJssel, meldt een woordvoerder van de Rotterdamse politie. Het gebeurde bij een vestiging van McDonald's aan de Hoofdweg. Aan het schietincident ging een beroving van een fatbike op het Wisselspoor vooraf. Daarbij gebruikte de verdachte een vuurwapen.
9 uur geleden