Afgelopen weekend steeds zo'n dertig Oekraïners in Jaarbeurs
UTRECHT (ANP) - In de opvang voor Oekraïners in de Jaarbeurs in Utrecht sliepen afgelopen weekend telkens ongeveer dertig mensen. In de zogeheten hub worden sinds eind februari alleen nog kwetsbare mensen opgevangen, omdat het er te vol was.
In de nacht van vrijdag op zaterdag sliepen er 32 Oekraïners in de hal, de twee nachten erna 31. Er werd niemand geweigerd. In de nacht van maandag op dinsdag sliepen wederom 31 mensen in de opvang. Voor vier mensen werd die nacht de deur dichtgehouden.
De opvang blijft voorlopig dicht, zegt een woordvoerder van Veiligheidsregio Utrecht dinsdagmiddag, ook al verblijven er nu zo'n dertig mensen. Eerder zei de veiligheidsregio de opvang weer te openen zodra het aantal Oekraïners dat er moet overnachten onder de grens van tachtig mensen komt en er voldoende beschikbare opvangplekken in het land zijn.
Vijftig
"Aan de eerste voorwaarde is voldaan", legt de woordvoerder uit. "Maar er zijn nog steeds te weinig structurele opvangplekken beschikbaar om mensen weer uit te plaatsen." In de Jaarbeurs is plek voor 140 mensen. Toen de opvang nog open was, kwamen er zo'n vijftig vluchtelingen per dag binnen.
De gemeentelijke opvanglocaties in het land hebben op dit moment 570 bedden vrij, wezen vorige week dinsdag gepubliceerde cijfers van het ministerie van Justitie en Veiligheid uit.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
1 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.
1 uur geledenANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.
4 uur geleden