Afgelopen weekend steeds zo'n dertig Oekraïners in Jaarbeurs
UTRECHT (ANP) - In de opvang voor Oekraïners in de Jaarbeurs in Utrecht sliepen afgelopen weekend telkens ongeveer dertig mensen. In de zogeheten hub worden sinds eind februari alleen nog kwetsbare mensen opgevangen, omdat het er te vol was.
In de nacht van vrijdag op zaterdag sliepen er 32 Oekraïners in de hal, de twee nachten erna 31. Er werd niemand geweigerd. In de nacht van maandag op dinsdag sliepen wederom 31 mensen in de opvang. Voor vier mensen werd die nacht de deur dichtgehouden.
De opvang blijft voorlopig dicht, zegt een woordvoerder van Veiligheidsregio Utrecht dinsdagmiddag, ook al verblijven er nu zo'n dertig mensen. Eerder zei de veiligheidsregio de opvang weer te openen zodra het aantal Oekraïners dat er moet overnachten onder de grens van tachtig mensen komt en er voldoende beschikbare opvangplekken in het land zijn.
Vijftig
"Aan de eerste voorwaarde is voldaan", legt de woordvoerder uit. "Maar er zijn nog steeds te weinig structurele opvangplekken beschikbaar om mensen weer uit te plaatsen." In de Jaarbeurs is plek voor 140 mensen. Toen de opvang nog open was, kwamen er zo'n vijftig vluchtelingen per dag binnen.
De gemeentelijke opvanglocaties in het land hebben op dit moment 570 bedden vrij, wezen vorige week dinsdag gepubliceerde cijfers van het ministerie van Justitie en Veiligheid uit.
Meer uit Binnenland
MIDDELBURG (ANP) - Inwoners van de Meanderhof in Middelburg hebben in de nacht van maandag op dinsdag melding gemaakt van schoten op hun woning. Agenten constateerden ter plaatse "vermoedelijk kogelgaten" in een ruit, meldt de politie Zeeland op X.
28 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De vergiffenis die koning Willem-Alexander maandag kreeg in Suriname markeert een "nieuw begin", volgens cabaretier Jörgen Raymann. "Dit geeft wel aan dat er een nieuw tijdperk aanbreekt", vertelde Raymann maandag in RTL Tonight.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Het Nationaal instituut Nederlands slavernijverleden en erfenis (NiNsee) spreekt van "buitengewone bewondering" voor koning Willem-Alexander vanwege zijn houding tegenover het Nederlandse slavernijverleden. "Deze koning is van ongekend niveau en een grote leider die in staat is om te doen wat andere monarchen en leiders van republieken nalaten", zegt voorzitter Dave Ensberg-Kleijkers.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Dat nazaten van tot slaaf gemaakte mensen koning Willem-Alexander hebben vergeven voor het slavernijverleden van de koninklijke familie is "een heel belangrijk moment". Dat zegt Vincent Soekra, voorzitter van het net geopende Suriname Museum in Amsterdam.
5 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Surinaamse nazaten van tot slaaf gemaakten en inheemse gemeenschappen accepteren de excuses van koning Willem-Alexander voor het Nederlandse slavernijverleden. Dat zeiden ze maandag in een dialoog met de koning op de eerste dag van het staatsbezoek van het koningspaar aan Suriname.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een nest kittens op een geitenbedrijf is besmet geweest met vogelgriep en eraan overleden. Dat heeft Wageningen Bioveterinary Research geconstateerd, schrijft demissionair minister Femke Wiersma (Landbouw, BBB) in een Kamerbrief. De geiten en andere boerderijdieren zijn onderzocht: bij hen is geen vogelgriep aangetroffen.
7 uur geledenLAREN (ANP) - Het museum Singer Laren heeft het werk Smokestack (Schoorsteen) van Piet Mondriaan verworven. Het werk, uit ongeveer 1908, was al ruim een eeuw niet voor het publiek te zien. Het schilderij toont een silhouet van een schoorsteen, vermoedelijk van de vroegere Amsterdamse Waskaarsenfabriek.
8 uur geleden