Afgelopen weekend steeds zo'n dertig Oekraïners in Jaarbeurs
UTRECHT (ANP) - In de opvang voor Oekraïners in de Jaarbeurs in Utrecht sliepen afgelopen weekend telkens ongeveer dertig mensen. In de zogeheten hub worden sinds eind februari alleen nog kwetsbare mensen opgevangen, omdat het er te vol was.
In de nacht van vrijdag op zaterdag sliepen er 32 Oekraïners in de hal, de twee nachten erna 31. Er werd niemand geweigerd. In de nacht van maandag op dinsdag sliepen wederom 31 mensen in de opvang. Voor vier mensen werd die nacht de deur dichtgehouden.
De opvang blijft voorlopig dicht, zegt een woordvoerder van Veiligheidsregio Utrecht dinsdagmiddag, ook al verblijven er nu zo'n dertig mensen. Eerder zei de veiligheidsregio de opvang weer te openen zodra het aantal Oekraïners dat er moet overnachten onder de grens van tachtig mensen komt en er voldoende beschikbare opvangplekken in het land zijn.
Vijftig
"Aan de eerste voorwaarde is voldaan", legt de woordvoerder uit. "Maar er zijn nog steeds te weinig structurele opvangplekken beschikbaar om mensen weer uit te plaatsen." In de Jaarbeurs is plek voor 140 mensen. Toen de opvang nog open was, kwamen er zo'n vijftig vluchtelingen per dag binnen.
De gemeentelijke opvanglocaties in het land hebben op dit moment 570 bedden vrij, wezen vorige week dinsdag gepubliceerde cijfers van het ministerie van Justitie en Veiligheid uit.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Twee vrouwen die maandag betrokken waren bij een geweldsincident met een politieman op het stationsplein in Utrecht, gaan aangifte doen tegen de agent in kwestie. Dat laat hun advocaat Anis Boumanjal woensdagavond weten in Nieuwsuur.
48 minuten geledenDE BILT (ANP) - De stijging van de gemiddelde temperaturen in Nederland gaat nog iets sneller dan in de hoge scenario's die het KNMI eerder opstelde. In het eerste kwart van deze eeuw werd het in ons land 1 graad warmer. Dat komt neer op 0,4 graad per tien jaar, becijfert het instituut in een donderdag verschenen rapport.
1 uur geledenDEN HOORN (ANP) - In Den Hoorn is woensdagavond een stille tocht gehouden voor de 16-jarige jongen die vorige week werd doodgestoken in de Zuid-Hollandse plaats. De opkomst bij de tocht was "erg indrukwekkend", laat een woordvoerder van Namens de Familie na afloop weten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Zo'n 64.000 kinderen die in armoede leven in Nederland hebben geen of niet de goede bril, omdat hun ouders deze niet kunnen betalen. Dat blijkt uit onderzoek van het Amsterdam UMC in opdracht van het ministerie van Volksgezondheid, Welzijn en Sport (VWS).
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De drinkwaterbedrijven en branchevereniging Vewin waarschuwen jongeren online voor desinformatie over de veiligheid van drinkwater. Uit onderzoek van bureau Motivaction, waaraan bijna 3500 mensen meededen, is naar voren gekomen dat het vertrouwen in de kwaliteit van kraanwater onder jongeren lager is dan onder andere inwoners van Nederland.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij de zogenoemde entrada in de buurt van station Bijlmer ArenA voor aanvang van de wedstrijd tussen Ajax en Olympiakos in de Champions League werden veel rode fakkels en vuurwerk afgestoken. Een verslaggever zag dat veel fans toekeken bij de sfeeractie van de harde supporterskern, die rond 18.00 uur begon. Rond de Johan Cruijff ArenA geldt een veiligheidsrisicogebied, wat onder meer inhoudt dat bezit en afsteken van vuurwerk niet zijn toegestaan.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - De politie heeft op woensdagmorgen een 17-jarige jongen uit Alkmaar aangehouden. Hij wordt verdacht van mogelijke betrokkenheid bij een explosie en beschieting van een woning aan de Bannewaard in zijn thuisstad. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
6 uur geleden