Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afgelopen week meer dan 46.000 positieve coronatests

Afgelopen week meer dan 46.000 positieve coronatests

BILTHOVEN (ANP) - In de afgelopen week, tot en met dinsdag, zijn er 46.005 mensen positief op corona getest. Dat is 16 procent meer dan de week ervoor, zo meldt het RIVM.

Het reproductiegetal, dat de mate van besmettingen aangeeft, is verder gestegen, van 1,06 op 1 maart naar 1,11 op 8 maart. Een reproductiegetal van 1,11 betekent dat 100 mensen met het coronavirus samen 111 andere mensen besmetten.

Het aantal mensen dat met corona in het ziekenhuis of op de intensive care ligt, stijgt eveneens. In de afgelopen week belandden 1441 mensen met corona in het ziekenhuis, dat waren 114 opnames meer dan de week ervoor. Op de intensive cares werden 313 mensen opgenomen, 39 opnames meer dan in de week ervoor.

Kinderen

Ruim 519.000 hebben zich de afgelopen zeven dagen laten testen, 12 procent meer dan de week daarvoor. Kinderen tot en met 12 jaar werden het vaakst getest in de afgelopen week, gevolgd door mensen in de leeftijd van 30 tot en met 39 jaar.

In de leeftijdsgroep 18 tot en met 24 jaar is het aantal positieve meldingen het hoogst, met 359 meldingen per 100.000 inwoners. Maar in alle leeftijdsgroepen is een stijging te zien. Verhoudingsgewijs de grootste stijgingen zijn bij kinderen: 23 procent meer bij de groep tot en met 12 jaar en 29 procent extra bij 13 tot en met 17 jaar. Eén en ander hangt volgens het RIVM waarschijnlijk samen met het heropenen van het primair onderwijs en kinderopvang per 3 februari en het gedeeltelijk heropenen van de scholen in het voortgezet onderwijs per 1 maart.

Bij mensen vanaf 70 jaar nam het aantal positieve coronatesten per 100.000 inwoners het minst toe; met 8 procent in de afgelopen week. Dit is gedeeltelijk te verklaren door het vaccinatieprogramma, denkt het RIVM.

Meer uit Gezond

D66 wil maatregelen om medicijnen aan te passen op vrouwenlichaam

UTRECHT (ANP) - Vrouwen krijgen vaak nog steeds geen medicijnen die zijn toegespitst op een vrouwenlichaam. Daardoor lopen ze een veel groter risico op ernstige bijwerkingen dan mannen en duurt het langer voordat ze hersteld zijn. Hoewel dit allang onderzocht en bekend is, krijgen vrouwen nog steeds dezelfde medicijnen en doseringen die op mannen zijn getest. D66 wil deze praktijk aanpakken met een actieplan, meldt D66-leider Rob Jetten zaterdag op een partijbijeenkomst in Utrecht ter ere van oud-minister Els Borst, die precies elf jaar geleden werd vermoord.

2 dagen geleden
Vruchtbaar homostel mag kosten ivf niet van belasting aftrekken

DEN HAAG (ANP) - Een homostel bestaande uit vruchtbare partners kan een ivf-behandeling niet van de belasting aftrekken, oordeelde de Hoge Raad vrijdag. Een dergelijk paar vond zelf van wel, omdat de kosten van een ivf-behandeling aftrekbaar zijn voor heterostellen die na twaalf maanden onbeschermde seks geen kind verwachten.

3 dagen geleden
Zorginstanties praten weer met kabinet over zorgakkoord

DEN HAAG (ANP) - Bijna twee maanden nadat zorgorganisaties boos waren weggelopen van de onderhandelingstafel over een aanvullend zorgakkoord, zijn de gesprekken hierover met het kabinet weer begonnen. De zorgorganisaties lieten eerder deze week al weten open te staan voor een gesprek "onder voorwaarden". De gesprekken zijn inmiddels hervat, meldde zorgminister Fleur Agema (PVV) vrijdag opgewekt voor aanvang van de ministerraad.

3 dagen geleden
Aantal gevallen van mazelen neemt toe

BILTHOVEN (ANP) - Het aantal besmettingen met mazelen loopt weer op. In januari werd de ziekte bij 23 mensen vastgesteld, terwijl er in januari vorig jaar één geval was gevonden en in januari 2023 nul. Het aantal infecties is ook hoger dan in november en december. Volgens het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) is er geen landelijke uitbraak.

4 dagen geleden
Zorgorganisaties willen weer praten over aanvullend zorgakkoord

UTRECHT (ANP) - Verschillende belangrijke zorgorganisaties hebben gezondheidsminister Fleur Agema laten weten dat ze toch verder willen praten over het Aanvullend Zorg- en Welzijnsakkoord (AZWA). Eerder schortten ze het overleg op omdat ze er geen vertrouwen meer in hadden. Nu durven ze het gesprek "onder voorwaarden" weer aan.

5 dagen geleden
Griepgolf bereikt hoogste niveau in jaren

BILTHOVEN (ANP) - Het aantal griepgevallen is gestegen naar het hoogste niveau van de afgelopen jaren. Vorige week meldden 118 op elke 100.000 mensen zich met griepklachten bij een huisarts, meldden het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM) en onderzoeksinstituut Nivel.

5 dagen geleden
Argentinië verlaat Wereldgezondheidsorganisatie

BUENOS AIRES (ANP/RTR/AFP) - Argentinië verlaat de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Een woordvoerder van president Javier Milei zegt dat het besluit samenhangt met grote onenigheid over de wijze waarop de coronapandemie is aangepakt. Argentinië zou niet willen toestaan dat "een internationale organisatie zich bemoeit met onze soevereiniteit".

5 dagen geleden