Afgelopen week duizenden kilo's vuurwerk in beslag genomen
DEN HAAG (ANP) - De afgelopen week is in Nederland ruim 4000 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. Dat is de op een na grootste hoeveelheid binnen een week dit jaar, zo blijkt uit cijfers van de Vuurwerkbarometer 2021 van het Openbaar Ministerie.
Het weektotaal werd mede bereikt doordat bij controles in het Overijsselse Overdinkel en Rijssen in totaal ruim 700 kilo zwaar illegaal vuurwerk in beslag werd genomen. Vier personen werden er aangehouden. De politie houdt nabij de grensovergangen gerichte controles op de import van vuurwerk.
In de laatste week van september werd in totaal 4350 kilo afhandig gemaakt. Dat is de grootste vuurwerkvangst dit jaar. Tot nu toe is dit jaar een kleine 23.000 kilo in beslag genomen. Vorig jaar werd in totaal 122.815 kilo ingevorderd. Dat was het dubbele van 2019 toen 61.429 kilo in beslag werd genomen.
De cijfers in de Vuurwerkbarometer hebben betrekking op al het illegale vuurwerk. Het OM telt niet het consumentenvuurwerk mee dat tijdelijk is verboden om het aantal vuurwerkslachtoffers te reduceren om daarmee de ziekenhuizen te ontlasten in de coronacrisis.
Meer uit Binnenland
GOIRLE (ANP) - Bij een controle afgelopen zaterdag in het Brabantse Goirle is ongeveer 150 kilo illegaal vuurwerk in beslag genomen. Dat meldt de politie maandag. Agenten controleerden vooral het verkeer dat vanuit Belgiƫ de grens overstak na daar vuurwerk te hebben aangeschaft.
6 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Omroep MAX stopt met de talkshow Carrie op Vrijdag van presentatrice Carrie ten Napel. Dat gebeurt als gevolg van de bezuinigingen bij de publieke omroep, meldt Omroep MAX maandag. De laatste uitzending is komende zomer.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - De 24-jarige Sman O., een van de hoofdverdachten van de driedubbele moord in het Brabantse Oosterhout, weigert vooralsnog een verklaring af te leggen. Dat bleek maandag tijdens de tweede inleidende zitting in de geruchtmakende zaak. O. is vermoedelijk de schutter geweest. Op 28 maart zou hij op klaarlichte dag twee mannen van 32 en een van 25 hebben doodgeschoten.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voordat een enkelband als hoofdstraf opgelegd kan worden, moet het wetsvoorstel hierover nog op verschillende punten worden bijgesteld. De Raad van State (RvS) ziet in het voorstel een rechtvaardige en effectieve vorm van bestraffing, maar wijst onder meer op risico's voor de privacy.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een paar honderd mensen hebben maandagochtend gebruikgemaakt van de mogelijkheid om de vorige week overleden Hans van Manen een laatste groet te brengen. Dat gebeurde in de Nationale Opera & Ballet in Amsterdam.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad van State is zeer kritisch over een voorstel van demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) om de huidige norm voor stikstofneerslag in kwetsbare natuurgebieden te vervangen door een wettelijk doel om de uitstoot te verminderen. Het natuurherstel waartoe Nederland verplicht is, kan daardoor in gevaar komen, waarschuwt de belangrijkste adviseur van het kabinet op het gebied van wetgeving in een advies.
7 uur geledenANTWERPEN (ANP/BELGA) - Het Openbaar Ministerie in Belgiƫ eist 1,5 jaar cel, 4400 euro boete en drie maanden rijverbod voor de Nederlandse sterrenchef Nick Bril. De rechtszaak begon maandag in Antwerpen.
7 uur geleden