Afgelopen tien jaar heetste ooit in India
NEW DELHI (ANP/AFP) - De afgelopen tien jaren waren de heetste ooit in India. Dat maakte het Indiase meteorologische instituut bekend. Dat komt volgens de overheidsinstantie "onmiskenbaar" door de verandering van het klimaat. De vijf heetste jaren ooit in India kwamen allemaal voor in het afgelopen decennium. 2016 was het meest extreem.
India kampt jaarlijks met extreme hitte, hevige overstromingen en grote watertekorten. Vorig jaar stierven in India daardoor bijna 1600 mensen, waarvan ongeveer 850 door zware regenval en overstromingen. Door stevige stormen en bliksem kwamen in 2019 zeker 380 mensen om. Door de hitte stierven nog eens 350 personen. De hoogste temperatuur die vorig jaar werd gemeten was 51 graden.
"Het effect van klimaatverandering op India is onmiskenbaar", zegt een woordvoerder van het Indiase meteorologisch instituut. "Het afgelopen jaar kende tijdens alle seizoenen extreem weer."
De Verenigde Naties maakten eind vorig jaar bekend dat het afgelopen decennium wereldwijd de heetste was, sinds het begin van de metingen.
Meer uit Buitenland
MADRID (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky hoopt dat de Verenigde Staten zijn land meer zullen steunen nu de Democraten een grote overwinning hebben behaald in de Congresverkiezingen. "Er is hoop dat het tot een machtsevenwicht komt en dat we meer ondersteuning krijgen", zei Zelensky in een interview met de Duitse omroep ZDF.
21 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Centrale Bank van Rusland wil dat de Belgische justitie een gerechtsdeurwaarder naar het hoofdkantoor van Euroclear stuurt om documenten in beslag te nemen. Dat meldt de Franstalige zakenkrant L'Echo. Bij die in Brussel gevestigde financiële instelling staat ruim 200 miljard euro aan Russische tegoeden, die geblokkeerd zijn na de Russische inval in Oekraïne.
37 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR/BELGA) - Een vliegtuig van de Ierse luchtvaartmaatschappij Aer Lingus, onderweg van Dublin naar Rome, is vanwege een bommelding omgeleid naar een luchtmachtbasis in het Franse Évreux. Daar is het toestel veilig geland. Dat heeft het kantoor van de Franse premier bekendgemaakt.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse midtermverkiezingen afgelopen dinsdag kenden meerdere primeurs en records. Voor het eerst in de geschiedenis van de Verenigde Staten zijn er straks meerdere zwarte gouverneurs tegelijk in functie. Ook krijgt het land zijn eerste zwarte vrouwelijke gouverneur. In de staat Alabama is de eerste trans volksvertegenwoordiger verkozen.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Republikeinse volksvertegenwoordiger Thomas Massie wil volgende week een stemming afdwingen over een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth. Dat zei hij tegen CNN. Meerdere Republikeinse bronnen verwachten dat het Huis van Afgevaardigden daarmee instemt.
4 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De Hongkongse democratieactivist Joshua Wong is veroordeeld tot nog eens tien jaar gevangenisstraf wegens samenspanning met buitenlandse mogendheden. De 30-jarige oud-studentenleider zit al bijna zes jaar vast en zou naar verwachting in januari vrijkomen.
5 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.
6 uur geleden