Afgelopen tien jaar heetste ooit in India
NEW DELHI (ANP/AFP) - De afgelopen tien jaren waren de heetste ooit in India. Dat maakte het Indiase meteorologische instituut bekend. Dat komt volgens de overheidsinstantie "onmiskenbaar" door de verandering van het klimaat. De vijf heetste jaren ooit in India kwamen allemaal voor in het afgelopen decennium. 2016 was het meest extreem.
India kampt jaarlijks met extreme hitte, hevige overstromingen en grote watertekorten. Vorig jaar stierven in India daardoor bijna 1600 mensen, waarvan ongeveer 850 door zware regenval en overstromingen. Door stevige stormen en bliksem kwamen in 2019 zeker 380 mensen om. Door de hitte stierven nog eens 350 personen. De hoogste temperatuur die vorig jaar werd gemeten was 51 graden.
"Het effect van klimaatverandering op India is onmiskenbaar", zegt een woordvoerder van het Indiase meteorologisch instituut. "Het afgelopen jaar kende tijdens alle seizoenen extreem weer."
De Verenigde Naties maakten eind vorig jaar bekend dat het afgelopen decennium wereldwijd de heetste was, sinds het begin van de metingen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Door migratiedeals aan te gaan met andere landen zorgen de VS ervoor dat migranten worden onderworpen aan mensenrechtenschendingen, waarschuwen VN-experts. Uitgezette migranten lopen onder meer risico op marteling en vervolging.
6 minuten geledenALAMATA (ANP/AFP) - Pro-regeringstroepen in Ethiopië claimen dat ze de strategisch gelegen plaats Alamata in de regio Tigray hebben ingenomen. Regeringstroepen zijn al dagenlang in gevecht met rebellen uit de noordelijke regio Tigray.
48 minuten geledenFAIRFORD (ANP) - De vijf Britse mannen die werden opgepakt op verdenking van het beramen van een aanslag op de RAF-luchtmachtbasis nabij Fairford, worden maandagmiddag op borgtocht vrijgelaten. Dat meldt de antiterreurbrigade van de Britse politie in een persconferentie. De politie doet wel nog verder onderzoek naar het vijftal.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Aanklagers in Frankrijk hebben een straf van twee jaar met een enkelband geëist tegen oud-minister Rachida Dati. Ze wordt beschuldigd van corruptie en beïnvloeding, omdat ze tussen 2009 en 2013 als Europarlementariër zou hebben gelobbyd voor Renault-Nissan. Ze zou toen 900.000 euro hebben aangenomen van een Nederlandse dochteronderneming van dat autobedrijf.
2 uur geledenKYAUKTAW (ANP/RTR) - Bij een luchtaanval in het westen van Myanmar zijn zeker 33 doden gevallen, meldt de gewapende groep Arakan Army en een lokale hulpverlener. Volgens de opstandelingen werd de aanval uitgevoerd door de krijgsmacht. Die is al jaren in conflict met rebellen in het land en bombardeert daarbij regelmatig hele dorpen.
3 uur geledenISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse rechtbank heeft de populaire komiek Deniz Göktaş (32) tot negentien maanden cel veroordeeld voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan tijdens een optreden. Göktaş wordt in afwachting van een hoger beroep voorlopig wel vrijgelaten.
3 uur geledenMETZ (ANP/AFP/DPA) - De paus heeft tijdens zijn bezoek aan het Franse Metz gewaarschuwd dat relaties tussen landen steeds onbeschaafder worden. Hij zei in het bijzijn van president Emmanuel Macron dat Europa daar het goede voorbeeld kan geven.
3 uur geleden