Afgelopen juni warmste sinds 1901
DE BILT (ANP) - De junimaand van 2021 is de warmste juni sinds 1901 geworden. De gemiddelde temperatuur kwam in deze maand volgens het KNMI uit op 18,2 graden gemiddeld, tegen 16,2 graden normaal in juni. Daarmee is het record van 18,1 graden uit 2019 gebroken.
Juni 2021 begon prima met de eerste zomerse dag van het jaar. Vanaf 14 juni waren er zelfs regionaal tropische temperaturen van net boven de 30 graden. De Bilt kende op 17 juni de eerste officiële tropische dag van het jaar met 30,8 graden.
Het overgrote deel van de maand verliep zonnig, maar in de laatste tien dagen van de maand kwam daar de klad in. Toch kwam het aantal zonuren uit op 247. Normaal is dat 214 uur.
Noodweer
Het KNMI gaf tweemaal code oranje af. De eerste keer was op 18 juni toen Leersum werd getroffen door een valwind. Aan het eind van de maand was er ook noodweer, in Limburg.
Juni is een natte maand gebleken. Vooral aan de kust viel veel neerslag. In het noordwesten werden maandsommen genoteerd tussen de 170 en 195 millimeter. Normaal liggen die tussen de 55 en 65 millimeter. Ook in Zeeland viel veel regen. In het midden van Nederland kwam met 45 tot 65 millimeter juist minder neerslag naar beneden dan gemiddeld. Daar valt normaal ongeveer 70 millimeter in juni.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De familie van de twee jonge vrouwen die afgelopen donderdag overleden na een ongeval op de Haagse Bezuidenhoutseweg, noemt het "onbeschrijflijk oneerlijk en niet te bevatten dat zij er ineens niet meer zijn". De vrouwen "zijn op een tragische manier overleden op een dag die feestelijk had moeten zijn", schrijven zij in een verklaring van de organisatie Namens de Familie.
1 uur geledenVOLKEL (ANP) - De Koninklijke Luchtmacht heeft twee gevechtsvliegtuigen laten opstijgen vanaf de militaire vliegbasis in Volkel.
2 uur geledenVUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.
1 dag geledenHILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.
1 dag geledenERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.
1 dag geleden