Afgelopen 24 uur 35.000 Oekraïners naar Polen gevlucht
WARSCHAU (ANP/DPA) - De afgelopen 24 uur zijn zo'n 35.000 vluchtelingen uit Oekraïne in buurland Polen gearriveerd, meldt de Poolse regering zaterdagochtend. Veel Oekraïners zijn op de vlucht geslagen, nadat Rusland Oekraïne in de nacht van woensdag op donderdag binnenviel.
Het overgrote deel van de vluchtelingen bestaat volgens plaatsvervangend minister van Binnenlandse Zaken Pavel Szefernaker uit vrouwen en kinderen. Daarnaast gaat het om aanzienlijk veel mannen van 60 jaar en ouder. Mannen tussen de 18 en 60 jaar zijn door de Oekraïense regering opgeroepen om in het land te blijven.
Polen kan per dag maximaal 50.000 vluchtelingen opnemen bij de grens met Oekraïne. Het verwerken en registreren van de vluchtelingen gaat echter langzaam, vanwege storingen in de besturingssystemen die worden gebruikt door Oekraïense grenswachters.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft excuses aangeboden aan Finland nadat daar zondagochtend twee drones waren neergekomen. De drones waren bedoeld voor Rusland en in elk geval niet voor Finland.
30 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Bij aanvallen op het noorden van Israël is schade aangericht bij de Bazan-raffinaderij nabij Haifa. Op beelden bij Israëlische media is te zien hoe rook en vlammen opstijgen uit de raffinaderij. Volgens het Israëlische Channel 13 zijn er vooralsnog geen gewonden gemeld, wel zou volgens onbevestigde bronnen een chemische substantie lekken.
1 uur geledenMADRID (ANP) - Spanje heeft het luchtruim gesloten voor alle Amerikaanse vliegtuigen die betrokken zijn bij de aanvallen op Iran, meldt de krant El País. De Spaanse regering weigerde eerder al om de Amerikanen gebruik te laten maken van Spaanse militaire bases, maar gaat nu nog een stap verder.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Een Britse diplomaat moet Rusland verlaten omdat hij verdacht wordt van spionage. Dat melden Russische media op basis van veiligheidsdienst FSB. Hij krijgt twee weken om het land te verlaten. De Britse zaakgelastigde in Rusland is gesommeerd om uitleg te komen geven.
2 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - De Russische tanker Anatoli Kolodkin is aangekomen op Cuba, meldt het Russische persbureau Interfax op basis van het ministerie van Transport. Het schip levert voor zover bekend de eerste lading olie aan de eilandstaat sinds de Amerikanen in januari een blokkade instelden.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het Pentagon heeft raketten gebruikt die nog niet in gevechten waren getest bij een dodelijke aanval op een Iraanse sporthal en school op 28 februari. Dat meldt The New York Times op basis van visueel onderzocht bewijs door de krant zelf en wapenexperts.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - De Iraanse regering heeft "herhaaldelijk gebruikgemaakt" van clusterbommen bij aanvallen op Israël sinds 28 februari. Dat meldt Human Rights Watch (HRW). Bij de aanvallen zijn minstens vier burgers omgekomen, wat in strijd is met de oorlogsregels en mogelijk neerkomt op oorlogsmisdaden.
7 uur geleden