Afgekeurde pakken overschaduwen gemengde teamstrijd skispringen
ZHANGJIAKOU (ANP) - De allereerste olympische landenwedstrijd met gemengde teams bij het skispringen is overschaduwd door een reeks diskwalificaties. Skispringers van Japan, Duitsland, Oostenrijk en Noorwegen, landen die behoorden tot de medaillekandidaten, werden uit de uitslag geschrapt omdat hun springpakken niet voldeden aan de regels.
Zo zat het pak van de Duitse Katharina Althaus, die individueel nog zilver had gewonnen, niet strak genoeg bevestigd en dat kan volgens de internationale skifederatie FIS voordeel opleveren bij het zweven door de lucht. De Japanse Sara Takanashi, de Oostenrijkse Daniela Iraschko-Stolz en de Noorse Anna Odin Ström werden om dezelfde reden gediskwalificeerd.
Slovenië profiteerde en won het goud. Rusland greep het zilver en Canada mocht verrassend het brons in ontvangst nemen. Voor de Sloveense Ursa Bogataj was het al haar tweede gouden plak op de Spelen van Beijing, want ze had eerder de individuele titel veroverd op de kleine schans.
Duitsland
Vooral Duitsland voelde zich zwaar benadeeld. Dat land is viervoudig wereldkampioen bij de gemengde teams. "Wat een poppenkast. Ik ben ongelooflijk boos en ik begrijp het niet. Katharina droeg hetzelfde pak als zaterdag in de vrouwenwedstrijd", zei de Duitse bondscoach Stefan Horngacher. "We hadden supersprongen. Hier kun je alleen maar heel teleurgesteld over zijn."
De pakkenrel betekende wel een smet op het schansspringen, dat sinds de Spelen van 1924 deel uitmaakt van het olympisch programma. De vrouwen deden voor het eerst mee bij de Spelen van 2014 in Sotsji. In Beijing werd de gemengde wedstrijd, met twee springers en twee springsters per land, voor het eerst gehouden.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Atletiekunie stuurt een groep van dertig sprinters naar de WK estafette begin mei in Botswana. Lieke Klaver, Jonas Phijffers, Minke Bisschops en Elvis Afrifa zijn de blikvangers in de ploeg. Femke Broeders-Bol, olympisch kampioene gemengde estafette en in het bezit van tal van mondiale estafettemedailles op de 4x400 meter, ontbreekt. Broeders-Bol richt zich op de 800 meter, haar nieuwe afstand.
1 uur geledenMIAMI (ANP) - De honkballers van Venezuela staan in de finale van de World Baseball Classic. Ze versloegen in de halve eindstrijd Italië (4-2) na een achterstand van 0-2.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
18 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
1 dag geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 dag geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
1 dag geleden