Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afgebrand Frans vakantiehuis voldeed niet aan veiligheidseisen

Afgebrand Frans vakantiehuis voldeed niet aan veiligheidseisen

PARIJS (ANP/RTR) - Het vakantieverblijf in Frankrijk dat woensdag afbrandde met elf doden tot gevolg voldeed niet aan de veiligheidseisen. Volgens de hulpofficier van justitie ontbrak de verplichte veiligheidsinspectie en had de accommodatie "niet de kenmerkende eigenschappen die nodig zijn om mensen te ontvangen".

De brand in Wintzenheim, ten westen van Colmar, brak woensdagochtend uit toen de gasten nog sliepen. Het verblijf met twee verdiepingen was deze zomer gehuurd voor volwassenen met leerbeperking en begeleidend personeel. De gasten op de bovenste verdieping kwamen vast te zitten door de brand en konden in tegenstelling tot de groep op de begane grond niet vluchten.

Bij het uitbreken van de brand waren 28 mensen aanwezig in het pas gerenoveerde verblijf in de Elzas. Volgens het kantoor van de burgemeester had de eigenaar een contract ondertekend voor slechts 16 mensen. De eigenaar, die geen publieke reactie heeft gegeven, woont tegenover het vakantiehuis en was de eerste persoon die vanwege de brand alarm sloeg.

Het onderzoek naar de brand is nog bezig en daarbij wordt onder meer gekeken naar de naleving van de capaciteitsnormen. Het is volgens de hulpofficier van justitie nog te vroeg om te zeggen waardoor de brand is veroorzaakt. Ook is volgens haar niet duidelijk of in het gebouw brandblussers aanwezig waren. Er waren wel brandmelders, maar die zouden niet geschikt zijn geweest voor het vakantieverblijf.

Meer uit Buitenland

Zes offpiste-skiërs gedood dit weekend door lawines Franse Alpen

PARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.

3 uur geleden
Israël doodt drie Palestijnen in Gaza ondanks staakt-het-vuren

GAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.

4 uur geleden
Honderden agenten extra naar Minnesota na protest tegen ICE-agent

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.

4 uur geleden
President Cuba: we verdedigen vaderland tot laatste druppel bloed

HAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.

4 uur geleden
Dodental protesten Iran inmiddels boven de 500, meldt HRANA

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.

5 uur geleden
Dodental richting 500 bij protesten in Iran

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.

6 uur geleden
Oekraïne bestookt drie Russische booreilanden

KYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.

7 uur geleden