Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afgebrand Frans vakantiehuis voldeed niet aan veiligheidseisen

Afgebrand Frans vakantiehuis voldeed niet aan veiligheidseisen

PARIJS (ANP/RTR) - Het vakantieverblijf in Frankrijk dat woensdag afbrandde met elf doden tot gevolg voldeed niet aan de veiligheidseisen. Volgens de hulpofficier van justitie ontbrak de verplichte veiligheidsinspectie en had de accommodatie "niet de kenmerkende eigenschappen die nodig zijn om mensen te ontvangen".

De brand in Wintzenheim, ten westen van Colmar, brak woensdagochtend uit toen de gasten nog sliepen. Het verblijf met twee verdiepingen was deze zomer gehuurd voor volwassenen met leerbeperking en begeleidend personeel. De gasten op de bovenste verdieping kwamen vast te zitten door de brand en konden in tegenstelling tot de groep op de begane grond niet vluchten.

Bij het uitbreken van de brand waren 28 mensen aanwezig in het pas gerenoveerde verblijf in de Elzas. Volgens het kantoor van de burgemeester had de eigenaar een contract ondertekend voor slechts 16 mensen. De eigenaar, die geen publieke reactie heeft gegeven, woont tegenover het vakantiehuis en was de eerste persoon die vanwege de brand alarm sloeg.

Het onderzoek naar de brand is nog bezig en daarbij wordt onder meer gekeken naar de naleving van de capaciteitsnormen. Het is volgens de hulpofficier van justitie nog te vroeg om te zeggen waardoor de brand is veroorzaakt. Ook is volgens haar niet duidelijk of in het gebouw brandblussers aanwezig waren. Er waren wel brandmelders, maar die zouden niet geschikt zijn geweest voor het vakantieverblijf.

Meer uit Buitenland

Bild: groep beraamde aanslag op kerstmarkt Zuid-Duitsland

BERLIJN (ANP) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk een aanslag verijdeld op een kerstmarkt in het Zuid-Duitse Dingolfing. Volgens de Duitse krant Bild wilde een groep buitenlanders de aanslag uitvoeren met een voertuig.

6 minuten geleden
VN-chef vol afschuw over dodelijke aanslag op blauwhelmen Soedan

NEW YORK (ANP/AFP) - De chef van de Verenigde Naties, António Guterres, heeft een dodelijke aanslag op blauwhelmen in het Afrikaanse Soedan krachtig veroordeeld. Zes militairen uit Bangladesh kwamen om het leven bij de aanval met een drone op een basis van de VN-vredesmacht.

17 minuten geleden
IS'er schiet in Syrië Amerikaanse militairen dood

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Een strijder van de radicaalislamitische beweging Islamitische Staat (IS) heeft in Syrië twee Amerikaanse militairen doodgeschoten. Ook een Amerikaanse burgertolk kwam om het leven, aldus het Amerikaanse ministerie van Oorlog. Drie personen raakten gewond bij de aanval in Palmyra, meldt het Pentagon verder.

3 uur geleden
Israël claimt topman Hamas te hebben gedood in Gaza

TEL AVIV/GAZA (ANP/DPA/RTR) - Het Israëlische leger zegt een topfiguur van de Palestijnse beweging Hamas in Gaza te hebben gedood. Hij zou bezig zijn geweest de militaire kracht van de beweging weer op te bouwen. Een zegsman van het leger heeft bevestigd dat het om Raed Saed gaat, een van de planners van de bloedige aanval van Hamas op Israël in oktober 2023.

6 uur geleden
Onstuimig weer op Canarische Eilanden, sneeuw vanaf 1400 meter

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - De Canarische Eilanden kampen met flink onstuimig weer door storm Emilia. Op onder meer Tenerife, La Palma en Gran Canaria geldt op veel plaatsen code oranje. Plaatselijk komen stevige regen en onweersbuien voor met windstoten tot 90 kilometer per uur aan de kust, meldt Weeronline. In de berggebieden valt sneeuw vanaf 1400 meter.

7 uur geleden
Merz: waarschuwt partijgenoten voor Poetin en Europese toekomst

MÜNCHEN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft op het CDU-partijcongres opnieuw gewaarschuwd voor de Russische dreiging. "Poetin stopt niet", zei Merz zaterdag in München.

7 uur geleden
Tsjechië betaalt volgens premier niet voor EU-plan voor Oekraïne

PRAAG (ANP/RTR) - Tsjechië zal volgens de nieuwe premier Andrej Babiš op geen enkele manier geld uitgeven of garanties geven voor het EU-plan om Oekraïne financieel te steunen. De Europese Commissie moet volgens Babiš andere manieren vinden om Oekraïne bij te staan.

7 uur geleden