Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Afgebrand Frans vakantiehuis voldeed niet aan veiligheidseisen

Afgebrand Frans vakantiehuis voldeed niet aan veiligheidseisen

PARIJS (ANP/RTR) - Het vakantieverblijf in Frankrijk dat woensdag afbrandde met elf doden tot gevolg voldeed niet aan de veiligheidseisen. Volgens de hulpofficier van justitie ontbrak de verplichte veiligheidsinspectie en had de accommodatie "niet de kenmerkende eigenschappen die nodig zijn om mensen te ontvangen".

De brand in Wintzenheim, ten westen van Colmar, brak woensdagochtend uit toen de gasten nog sliepen. Het verblijf met twee verdiepingen was deze zomer gehuurd voor volwassenen met leerbeperking en begeleidend personeel. De gasten op de bovenste verdieping kwamen vast te zitten door de brand en konden in tegenstelling tot de groep op de begane grond niet vluchten.

Bij het uitbreken van de brand waren 28 mensen aanwezig in het pas gerenoveerde verblijf in de Elzas. Volgens het kantoor van de burgemeester had de eigenaar een contract ondertekend voor slechts 16 mensen. De eigenaar, die geen publieke reactie heeft gegeven, woont tegenover het vakantiehuis en was de eerste persoon die vanwege de brand alarm sloeg.

Het onderzoek naar de brand is nog bezig en daarbij wordt onder meer gekeken naar de naleving van de capaciteitsnormen. Het is volgens de hulpofficier van justitie nog te vroeg om te zeggen waardoor de brand is veroorzaakt. Ook is volgens haar niet duidelijk of in het gebouw brandblussers aanwezig waren. Er waren wel brandmelders, maar die zouden niet geschikt zijn geweest voor het vakantieverblijf.

Meer uit Buitenland

Rechter beveelt verwijdering naam Trump van Kennedy Center

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaanse rechter heeft de verwijdering bevolen van de naam van president Donald Trump van het Kennedy Center for the Performing Arts. De naam van het prestigieuze cultuurcentrum kan volgens de rechter niet worden gewijzigd zonder tussenkomst van het Congres.

25 minuten geleden
Premier Netanyahu meldt militaire acties over de rivier de Litani

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israëlische troepen zijn de Libanese rivier de Litani overgestoken en voeren aanvallen uit ten noorden van die stroom. De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zei dit vrijdag. Hij zei ook dat de Israëlische strijdkrachten in actie zijn in de Bekaavallei en in Beiroet.

6 uur geleden
Brussel zegt nieuwe Hongaarse premier 16 miljard aan EU-geld toe

BRUSSEL (ANP) - Hongarije krijgt 16 miljard euro aan EU-fondsen, aldus de voorzitter van de Europese Commissie, Ursula von der Leyen. Dat kondigde ze aan samen met de nieuwe Hongaarse premier Péter Magyar in Brussel. Een belangrijke belofte uit Magyars campagne was dat hij miljarden aan bevroren EU-tegoeden zou vrijspelen door hervormingen door te voeren.

7 uur geleden
Rusland zegt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië te komen

MOSKOU (ANP) - Het Kremlin komt snel met tegenmaatregelen tegen Roemenië, zegt de woordvoerder van Buitenlandse Zaken, Maria Zacharova.

8 uur geleden
Ook Zelensky beschuldigt Rusland van drone-incident Roemenië

KYIV (ANP) - Ook de Oekraïense president Volodymyr Zelensky houdt Rusland verantwoordelijk voor een incident waarbij een drone een wooncomplex raakte in Roemenië. Hij verweet Rusland in een bericht op X een "cynische aanval" te hebben uitgevoerd op civiele infrastructuur in een Oekraïense regio die grenst aan het buurland. Daarbij zou een drone een "normaal woongebouw" aan de Roemeense kant van de grens hebben geraakt.

8 uur geleden
Leerlingen aangehouden van school in Kenia waar brand woedde

NAIROBI (ANP/AFP/RTR) - Acht leerlingen van een Keniaanse kostschool voor meisjes waar donderdag een dodelijke brand woedde, zijn volgens de politie aangehouden. De brand brak om 01.00 uur in de nacht uit in het midden van een slaapzaal. De politie verdenkt de acht van brandstichting.

8 uur geleden
Brussel: huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar

BRUSSEL (ANP) - De huidige handelsrelatie met China is niet houdbaar. Dat concludeert de Europese Commissie na overleg met alle Eurocommissarissen. Die kwamen vrijdag bijeen voor een oriënterend debat over hoe om te gaan met China.

8 uur geleden