Afellay nieuwe assistent-trainer van Bosz bij PSV
EINDHOVEN (ANP) - Ibrahim Afellay wordt de nieuwe assistent-trainer van Peter Bosz bij PSV. Hij volgt André Ooijer op, die vertrekt bij de Eindhovense club. Dat heeft PSV in een persbericht bekendgemaakt. Afellay tekent voor 2,5 jaar.
PSV won zondag met 2-1 bij FC Utrecht en sluit de eerste helft van het seizoen af als winterkampioen. Ooijer zat in Utrecht nog op de bank, maar laat weten "in goed overleg" bij PSV te stoppen.
Afellay, die stopt als analyticus bij Studio Voetbal, sluit begin januari aan bij het trainingskamp van PSV in het Spaanse Estepona. De 53-voudig international kwam in het verleden naast PSV ook uit voor FC Barcelona, Olympiakos, Schalke 04 en Stoke City. Afellay stootte vanuit de jeugdopleiding bij PSV door naar het betaald voetbal. Hij speelde in twee periodes tweehonderd keer in het shirt van de Eindhovense club.
Ervaring
Afellay deed de afgelopen jaren ervaring op als trainer in de jeugdopleiding van Feyenoord en bij Oranje onder 19. Hij hoopt bij PSV de volgende stappen in zijn carrière te zetten. "Ik kan niet wachten om na de winterstop te beginnen en mijn steentje bij te dragen aan mooie successen", aldus de voormalige middenvelder.
Ooijer laat weten dat zijn toekomst "buiten het voetbal" ligt. "Om misverstanden te voorkomen: dit ligt volledig aan mezelf en niet aan de club, mijn collega's of andere omstandigheden. Integendeel, ik ben onder de indruk van het niveau waarop binnen PSV wordt gewerkt", aldus Ooijer, die in het verleden samen met Afellay bij PSV speelde.
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/DPA) - Galatasaray-aanvaller Noa Lang heeft woensdagavond in het verloren Champions League-duel bij Liverpool (4-0) een diepe snijwond in een duim opgelopen. De 26-jarige international van Oranje ondergaat donderdagochtend in Liverpool een operatie, meldt de Turkse club.
36 minuten geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.
13 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.
14 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.
16 uur geledenBRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.
17 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.
18 uur geleden