Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AfD verliest zetel in Saksen na rekenfout

AfD verliest zetel in Saksen na rekenfout

DRESDEN (ANP) - De kiescommissie in de Oost-Duitse deelstaat Saksen heeft de voorlopige uitslag aangepast, meldt de Leipziger Volkszeitung. De radicaal-rechtse Alternative für Deutschland (AfD) verliest een zetel en komt daardoor net onder het aantal zetels dat nodig is om benoemingen in het parlement te blokkeren.

De AfD stond eerst op 41 zetels in het deelstaatparlement (van de 120), maar houdt er nu 40 over. Daardoor verliest de partij haar veto bij beslissingen die een tweederdemeerderheid nodig hebben.

De kiescommissie wijt de verkeerde berekening aan een softwarefout. Ook de christendemocratische CDU verliest een zetel, maar blijft met 41 de grootste partij. De sociaaldemocratische SPD van bondskanselier Olaf Scholz en de Groenen krijgen juist een zetel erbij en komen respectievelijk op 10 en 7 uit.

Andere mogelijkheden

Het is zo goed als uitgesloten dat de AfD in een nieuwe deelstaatregering in Saksen terechtkomt. De CDU wil niet samenwerken met de radicaal-rechtse partij. De AfD vindt dat de partij "natuurlijk" het recht heeft om te regeren.

Maar de CDU zal naar andere mogelijkheden kijken. De leider Michael Kretschmer sluit niet uit dat het een coalitie wordt met de SPD en de nieuwe links-populistische Bündnis Sahra Wagenknecht (BSW). Die partij is onder meer kritisch op migratie en wil stoppen met de steun aan Oekraïne. "Het zal niet makkelijk zijn en het zal tijd kosten, maar het is mogelijk", aldus Kretschmer.

Meer uit Buitenland

Kremlin spreekt van 'vertraging' bij verbeteren relatie met VS

MOSKOU (ANP/AFP) - Het aanhalen van de banden tussen Rusland en de Verenigde Staten heeft "vertraging" opgelopen, stelt het Kremlin. Woordvoerder Dmitri Peskov zegt dat Moskou "kennis heeft genomen" van de uitspraken van Donald Trump maandag. De Amerikaanse president herhaalde dat hij teleurgesteld was in zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin en vervroegde de deadline voor een staakt-het-vuren in Oekraïne.

1 uur geleden
Palestijnse gezant noemt 60.000 doden 'grimmige mijlpaal'

DEN HAAG (ANP) - Het hoofd van de Palestijnse missie in Nederland, Ammar Hijazi, spreekt van een "grimmige mijlpaal", nu het dodental in de Gazastrook sinds het uitbreken van de oorlog de 60.000 heeft gepasseerd. "60.000 levens verwoest, van wie de meesten vrouwen en kinderen."

2 uur geleden
60.000 Palestijnen in Gaza gedood sinds start aanvallen Israël

RAFAH/CAÏRO (ANP/AFP) - Sinds Israël in oktober 2023 de aanvallen op de dichtbevolkte Gazastrook is begonnen, zijn er volgens Palestijnse gezondheidsdiensten meer dan 60.000 mensen gedood. Het dodental ligt nu op 60.034. De cijfers worden over het algemeen als betrouwbaar beschouwd.

2 uur geleden
India meldt dood daders van aanval op toeristen in Kasjmir

NEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - India zegt dat het drie Pakistanen heeft gedood die betrokken waren bij een dodelijke aanval op toeristen afgelopen april in de betwiste regio Kasjmir. Het geweld leidde tot dagenlange gevechten tussen India en Pakistan.

2 uur geleden
Israëlische buitenlandminister verwerpt internationale druk

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar zegt dat Israël niet zal zwichten voor de internationale druk die de afgelopen dagen is toegenomen om een staakt-het-vuren te sluiten in de Gazastrook. Saar suggereerde dat die "verdraaide campagne van internationale druk" zou bijdragen aan antisemitisme en dat het vooral zou komen doordat er in sommige landen veel moslims wonen.

3 uur geleden
Internationale voedselwaakhond spreekt van hongersnood in Gaza

GAZA-STAD (ANP) - De voedselsituatie in de Gazastrook is zodanig verslechterd dat "het worstcasescenario van hongersnood zich nu ontvouwt", stelt de internationale waakhond voor voedselzekerheid (IPC). De organisatie waarschuwde afgelopen mei dat hongersnood dreigt door de aanhoudende voedseltekorten.

4 uur geleden
CNN: schutter New York was boos op NFL om omgang hoofdblessures

NEW YORK (ANP) - De man die in New York vier mensen doodschoot, deed dat vermoedelijk uit woede op de National Football League (NFL), de landelijke Americanfootballbond. Bronnen melden aan CNN dat de schutter een briefje bij zich had waarop stond dat hij een hersenaandoening had die voorkomt bij footballspelers die vaak hoofdblessures hebben gehad. De NFL heeft een kantoor in het gebouw waar de schietpartij plaatsvond.

4 uur geleden