AfD richt zich met verkiezingscampagne op anti-EU-beleid
DRESDEN (ANP) - De rechts-populistische Alternative für Deutschland (AfD), de grootste Duitse oppositiepartij, heeft zondag gekozen voor een stevig anti-EU-plan voor de landelijke verkiezingen in september. Op een partijcongres in Dresden stemden 400 van de 600 gedelegeerden in met het plan.
"Wij beschouwen het vertrek van Duitsland uit de Europese Unie en de oprichting van een nieuwe Europese economische groep en belangengroep als iets dat nodig is", stelt de partij. Het is de eerste keer dat de AfD zich zo openlijk uitspreekt voor een vertrek van Duitsland uit de Europese Unie.
Alexander Graf Lambsdorff, plaatsvervangend voorzitter van de liberale Freie Demokratische Partei (FDP), beschuldigt de AfD van nationalisme. Een zogeheten "Dexit" zou volgens Lambsdorff "het einde van de EU en de interne markt, onze belangrijkste exportmarkt" betekenen.
De AfD riep tijdens het partijcongres ook op tot beperkingen op migratie en nam een resolutie aan over het coronavirus, waarin het test- en vaccinatieplicht afwees. De partij heeft nog niet besloten wie als topkandidaat mee zal doen aan de parlementsverkiezingen. Wel werd besloten dat dit, net als vier jaar geleden, een duo zou moeten zijn.
De AfD werd in 2013 opgericht en is de grootste oppositiepartij in de Duitse Bondsdag. Andere partijen hebben echter al verklaard niets te zien in een mogelijke coalitie na de verkiezingen op 26 september. Daarnaast brokkelde de steun voor de partij bij recente regionale verkiezingen af.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP) - Het Kremlin zegt dat de Oekraïense president Volodymyr Zelensky "elk moment" welkom is in Moskou als hij wil praten over een vredesakkoord. Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov reageert daarmee op de open brief die Zelensky eerder op donderdagavond publiceerde en die hij richtte aan Poetin.
31 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Het huidige conceptvoorstel voor een vredesovereenkomst met de Verenigde Staten bevat dubbelzinnigheden die moeten worden opgehelderd. Dat zegt Mohsen Rezaei, een hoge adviseur van opperste leider Mojtaba Khamenei, op de Iraanse staatstelevisie.
36 minuten geledenKYIV (ANP) - Oekraïne wil direct met de Russische president Vladimir Poetin om tafel voor vredesonderhandelingen. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een publieke brief aan zijn Russische ambtgenoot. Tijdens die onderhandelingen is Zelensky bereid een volledig staakt-het-vuren in acht te nemen, "zoals gebruikelijk is".
1 uur geledenTRIPOLI (ANP/RTR) - Bij het kantoor van de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR in de Libische hoofdstad Tripoli hebben honderden mensen betoogd tegen de stroom migranten in het land. Het was een van de grotere recente betogingen tegen de migratie. Het kantoor werd enige tijd geblokkeerd.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid compromissen te sluiten in de vredesonderhandelingen met Oekraïne als Kyiv dat ook is. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin tegen journalisten in Sint-Petersburg. Daar is de Russische leider voor een economische top.
2 uur geledenCAÏRO/GAZA (ANP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn donderdag volgens medische hulpverleners zeker tien doden gevallen. Onder hen waren vijf familieleden. Alleen een meisje uit dit gezin overleefde, volgens hulpverleners.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/RTR) - Het Zwitserse leger gaat naar eigen zeggen 4000 militairen inzetten met veiligheidstaken rond de in Frankrijk gehouden top van de G7. President Emmanuel Macron is 15 tot 17 juni gastheer van de top in Évian-les-Bains aan het Meer van Genève. Évian ligt dicht bij de Zwitserse grens.
3 uur geleden