AfD richt zich met verkiezingscampagne op anti-EU-beleid
DRESDEN (ANP) - De rechts-populistische Alternative für Deutschland (AfD), de grootste Duitse oppositiepartij, heeft zondag gekozen voor een stevig anti-EU-plan voor de landelijke verkiezingen in september. Op een partijcongres in Dresden stemden 400 van de 600 gedelegeerden in met het plan.
"Wij beschouwen het vertrek van Duitsland uit de Europese Unie en de oprichting van een nieuwe Europese economische groep en belangengroep als iets dat nodig is", stelt de partij. Het is de eerste keer dat de AfD zich zo openlijk uitspreekt voor een vertrek van Duitsland uit de Europese Unie.
Alexander Graf Lambsdorff, plaatsvervangend voorzitter van de liberale Freie Demokratische Partei (FDP), beschuldigt de AfD van nationalisme. Een zogeheten "Dexit" zou volgens Lambsdorff "het einde van de EU en de interne markt, onze belangrijkste exportmarkt" betekenen.
De AfD riep tijdens het partijcongres ook op tot beperkingen op migratie en nam een resolutie aan over het coronavirus, waarin het test- en vaccinatieplicht afwees. De partij heeft nog niet besloten wie als topkandidaat mee zal doen aan de parlementsverkiezingen. Wel werd besloten dat dit, net als vier jaar geleden, een duo zou moeten zijn.
De AfD werd in 2013 opgericht en is de grootste oppositiepartij in de Duitse Bondsdag. Andere partijen hebben echter al verklaard niets te zien in een mogelijke coalitie na de verkiezingen op 26 september. Daarnaast brokkelde de steun voor de partij bij recente regionale verkiezingen af.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben aangekondigd hun sancties tegen de Iraanse oliesector aan te scherpen. Dat verklaarde de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een persbericht.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben woensdag gedreigd sancties op te leggen aan kopers van Iraanse olie. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent tegen verslaggevers in het Witte Huis.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De vergadering van het Israëlische veiligheidskabinet is zonder besluit over een mogelijk staakt-het-vuren in Libanon geëindigd. Volgens The Times of Israel hebben twee Israëlische functionarissen die op de hoogte zijn van de zaak dit Channel 12 laten weten.
2 uur geledenMOSKOU (ANP) - Europese plannen om Oekraïne aan meer drones te helpen, brengen oorlog met Rusland dichterbij, zegt het Russische ministerie van Defensie. Het ministerie heeft een lijst met bedrijven online gezet die een rol zouden spelen en zegt mensen te waarschuwen dat die "een bedreiging voor hun veiligheid" zijn. Het bedrijf Destinus staat ook op de lijst met twee adressen in het Twentse Hengelo.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Woordvoerder van het Witte Huis Karoline Leavitt ontkent dat de Verenigde Staten hebben gevraagd om een verlenging van het staakt-het-vuren met Iran. Volgens Leavitt zijn de Amerikanen optimistisch over het sluiten van een deal en vinden binnenkort waarschijnlijk weer onderhandelingen plaats in Islamabad.
7 uur geledenYAOUNDÉ (ANP/AFP/RTR) - Paus Leo XIV is aangekomen in Kameroen, waar duizenden mensen hem feestelijk hebben onthaald. Het is na Algerije het tweede land dat de paus aandoet tijdens een reis naar het Afrikaanse continent.
8 uur geledenJERUZALEM/BEIROET (ANP/RTR) - Het Israëlische veiligheidskabinet komt om 19.00 uur bijeen, volgens een topfunctionaris. Het bespreekt naar verluidt de mogelijkheden om te komen tot een bestand in Libanon.
11 uur geleden