AfD-politici aangevallen bij deelstaatparlement in Stuttgart
STUTTGART (ANP) - Twee politici van de rechtse partij Alternative für Deutschland zijn in Stuttgart aangevallen. De slachtoffers werden volgens de politie "verbaal en vervolgens ook fysiek" aangevallen, en raakten lichtgewond. In Duitsland is momenteel veel te doen om de veiligheid van politici.
Het voorval deed zich in Stuttgart voor bij het deelstaatparlement. De AfD'ers, die lid zijn van dat parlement, bemensten een informatiekraampje. De belagers gingen daar eerst voor staan met een spandoek, en hebben de parlementariërs volgens de politie uiteindelijk fysiek belaagd. Twee vrouwen van 19 en 23 jaar zijn aangehouden, een vrouw van in de 20 en een man van begin 20 worden nog gezocht.
De afgelopen weken zijn meerdere Duitse politici gewond geraakt bij aanvallen. De sociaaldemocratische Europarlementariër Matthias Ecke raakte vorige week ernstig gewond. Dinsdag werd zijn partijgenoot Franziska Giffey in de rug aangevallen, waarop zij ook behandeld moest worden in het ziekenhuis. Diezelfde dag werd kandidaat-raadslid Yvonne Mosler van de Groenen belaagd, bedreigd en bespuugd.
Bondskanselier Olaf Scholz heeft de aanvallen op politici woensdag "schandalig en laf" genoemd. Er gaan in de Duitse politiek stemmen op om dit soort aanvallen strenger te bestraffen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft de grondoperaties in het zuiden van Libanon uitgebreid tot boven de zelf ingestelde 'gele lijn', schrijft de Israëlische krant Haaretz. De lijn is een onofficiële afbakening van "Israëlisch grondgebied" in Zuid-Libanon, die Israël afgelopen april aankondigde.
31 minuten geledenTEHERAN (ANP) - De internettoegang in Iran is weer gedeeltelijk hersteld, meldt internetmonitor NetBlocks in een post op sociaal netwerk Mastodon. Maandag schreven de Iraanse staatsmedia dat president Masoud Pezeshkian had bevolen de internationale internettoegang te herstellen.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben het staakt-het-vuren geschonden door de zuidelijke Iraanse provincie Hormozgan aan te vallen. Dat zegt het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. De VS vielen eerder deze week naar eigen zeggen mijnenleggers en raketlanceerinstallaties aan in het aan de Straat van Hormuz grenzende gebied.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Belgische politici hebben afschuw, rouw en medeleven geuit om het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Daardoor kwamen tot nu toe vier mensen om het leven, onder wie twee tieners.
2 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - De mensen die om het leven kwamen door de aanrijding tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout waren tussen de 12 en 49 jaar oud, heeft het parket bekendgemaakt op een persconferentie. Vijf kinderen zijn in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht, maar hun situatie is stabiel.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - "Vandaag rouwt Europa mee met België", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X naar aanleiding van het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Volgens de Belgische minister Jean-Luc Crucke (Mobiliteit) kwamen vier inzittenden van de schoolbus om door het ongeluk, onder wie twee tieners.
4 uur geledenBEIROET (ANP/DPA) - Door Israëlische aanvallen op Libanon zijn zeker twaalf mensen omgekomen, melden Libanese staatsmedia. Er werden meerdere aanvallen gemeld in het zuiden van het land sinds maandagavond, nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had aangekondigd de gevechten tegen Hezbollah te intensiveren.
4 uur geleden