AfD-politici aangevallen bij deelstaatparlement in Stuttgart
STUTTGART (ANP) - Twee politici van de rechtse partij Alternative für Deutschland zijn in Stuttgart aangevallen. De slachtoffers werden volgens de politie "verbaal en vervolgens ook fysiek" aangevallen, en raakten lichtgewond. In Duitsland is momenteel veel te doen om de veiligheid van politici.
Het voorval deed zich in Stuttgart voor bij het deelstaatparlement. De AfD'ers, die lid zijn van dat parlement, bemensten een informatiekraampje. De belagers gingen daar eerst voor staan met een spandoek, en hebben de parlementariërs volgens de politie uiteindelijk fysiek belaagd. Twee vrouwen van 19 en 23 jaar zijn aangehouden, een vrouw van in de 20 en een man van begin 20 worden nog gezocht.
De afgelopen weken zijn meerdere Duitse politici gewond geraakt bij aanvallen. De sociaaldemocratische Europarlementariër Matthias Ecke raakte vorige week ernstig gewond. Dinsdag werd zijn partijgenoot Franziska Giffey in de rug aangevallen, waarop zij ook behandeld moest worden in het ziekenhuis. Diezelfde dag werd kandidaat-raadslid Yvonne Mosler van de Groenen belaagd, bedreigd en bespuugd.
Bondskanselier Olaf Scholz heeft de aanvallen op politici woensdag "schandalig en laf" genoemd. Er gaan in de Duitse politiek stemmen op om dit soort aanvallen strenger te bestraffen.
Meer uit Buitenland
STRAATSBURG (ANP) - De EVP, de grootste partij in het Europees Parlement, ziet de handelsdeal van de EU en de VS als grootste troef tegen intimidatie van de Verenigde Staten om Groenland. Dat zei de voorzitter van de EVP, Manfred Weber, dinsdag.
9 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP) - China heeft een uitnodiging gekregen om toe te treden tot de vredesraad van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat meldt het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken, dat in het midden liet of het land zal ingaan op de uitnodiging.
58 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - In de Oekraïense hoofdstad Kyiv zitten na een Russische aanval duizenden gebouwen zonder verwarming. Dat meldt burgemeester Vitali Klitsjko, die spreekt over 5635 getroffen panden. Het zou in de meeste gevallen gaan om hoogbouw die eerder deze maand ook al zonder verwarming kwam te zitten door Russische aanvallen. Een vrouw raakte bij de aanvallen gewond.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale media opnieuw een bericht gedeeld van NAVO-topman Mark Rutte. In de tekst staat dat Rutte zijn mediaoptredens in Davos zal gebruiken om aandacht te vragen voor het werk van Trump in Syrië, Gaza en Oekraïne. Ook stelt de NAVO-topman zich in te zetten om een weg vooruit te vinden rond Groenland.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt een "erg goed" telefoongesprek over Groenland te hebben gehad met NAVO-topman Mark Rutte. "Ik heb ingestemd met een bijeenkomst van de verschillende partijen in Davos, Zwitserland", schrijft Trump op zijn platform Truth Social. "Zoals ik heel duidelijk aan iedereen heb uitgelegd, is Groenland van cruciaal belang voor de nationale en wereldwijde veiligheid. Er is geen weg terug, daar is iedereen het over eens!"
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Verschillende Amerikaanse organisaties voor gezondheidszorg zijn naar de rechter gestapt, omdat de aanbevolen lijst voor vaccinaties voor kinderen is ingekort. Dat meldt The Washington Post.
7 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney heeft dinsdag 34 stranden afgesloten voor bezoekers vanwege vier aanvallen door haaien in twee dagen tijd, aldus plaatselijke autoriteiten.
7 uur geleden