Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AfD-leider noemt Trump rolmodel voor Duitsland

AfD-leider noemt Trump rolmodel voor Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - De leider van de rechtsradicale partij Alternative für Deutschland (AfD) vindt Donald Trump een rolmodel voor Duitsland. AfD-leider Alice Weidel prees in een interview met radiozender Deutschlandfunk de voornemens van de Republikein om als president zaken als "massamigratie, misdaad, economische achteruitgang en misplaatste klimaatideologie" aan te pakken.

Weidel gaf ook aan Trumps verkiezingscampagne en zijn MAGA-beweging als voorbeeld te zien voor de AfD. "Omdat wij als AfD opstaan voor nationale belangen en voor de mensen in de Bondsrepubliek Duitsland", zei Weidel. "Natuurlijk is hij een rolmodel voor ons." De AfD-leider voegde toe dat "de werkende klasse" wat haar betreft de waarschijnlijke verkiezingswinst van Trump heeft bepaald.

Trump heeft de Amerikaanse verkiezingsoverwinning opgeëist. De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft de Republikein woensdag al gefeliciteerd. Ook gaf Scholz aan de goede samenwerking tussen Duitsland en de Verenigde Staten onder een presidentschap van Trump voort te willen zetten.

Meer uit Buitenland

Duitsland hervormt militaire dienst

BERLIJN (ANP) - De Bondsdag heeft met een nipte meerderheid een wet aangenomen die de dienstplicht weer invoert, zij het op vrijwillige basis. Van de 596 uitgebrachte stemmen waren er 323 voor.

15 minuten geleden
Buitenlandbeleidsplan Trump hard voor 'ondemocratisch' Europa

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen de komende jaren het verzet tegen de gevestigde orde in Europa aanwakkeren. De Europese Unie en zittende regeringen zetten de Europese beschaving op het spel, staat in de uitgangspunten voor het Amerikaanse buitenlandbeleid van de regering-Trump. Die ziet tevreden dat "patriottische partijen", doelend op radicaal-rechts, in opmars zijn.

48 minuten geleden
Rusland: vooruitgang in onderhandelingen, praten graag verder

MOSKOU (ANP/RTR) - Poetin-adviseur Joeri Oesjakov zegt dat Rusland en de Verenigde Staten vooruitgang hebben geboekt bij onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne eerder deze week in Moskou. Rusland wil graag verder praten met de Amerikaanse onderhandelaars, zegt hij.

3 uur geleden
Premier India dringt aan op terugkeer naar vrede in de wereld

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Indiase premier Narendra Modi heeft zijn gast uit Rusland, president Vladimir Poetin, gezegd dat de wereld moet terugkeren naar vrede. Modi zei dat India geen neutraal land is, maar aan de kant van de vrede staat.

4 uur geleden
Leiders Congo en Rwanda ondertekenen vredesakkoord

WASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.

15 uur geleden
Europese leiders wantrouwen Oekraïne-vredesgezant VS diep

DEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.

18 uur geleden
Rusland blokkeert nu ook Snapchat om terrorisme

MOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.

18 uur geleden