Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AfD-leider noemt Trump rolmodel voor Duitsland

AfD-leider noemt Trump rolmodel voor Duitsland

BERLIJN (ANP/DPA) - De leider van de rechtsradicale partij Alternative für Deutschland (AfD) vindt Donald Trump een rolmodel voor Duitsland. AfD-leider Alice Weidel prees in een interview met radiozender Deutschlandfunk de voornemens van de Republikein om als president zaken als "massamigratie, misdaad, economische achteruitgang en misplaatste klimaatideologie" aan te pakken.

Weidel gaf ook aan Trumps verkiezingscampagne en zijn MAGA-beweging als voorbeeld te zien voor de AfD. "Omdat wij als AfD opstaan voor nationale belangen en voor de mensen in de Bondsrepubliek Duitsland", zei Weidel. "Natuurlijk is hij een rolmodel voor ons." De AfD-leider voegde toe dat "de werkende klasse" wat haar betreft de waarschijnlijke verkiezingswinst van Trump heeft bepaald.

Trump heeft de Amerikaanse verkiezingsoverwinning opgeëist. De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft de Republikein woensdag al gefeliciteerd. Ook gaf Scholz aan de goede samenwerking tussen Duitsland en de Verenigde Staten onder een presidentschap van Trump voort te willen zetten.

Meer uit Buitenland

Schepen varen weer op de Schelde na zinken Nederlands vrachtschip

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Op de Schelde bij Antwerpen kunnen weer schepen varen, meldt de brandweer. Het scheepvaartverkeer was eerder op zaterdag gestremd, omdat een Nederlands vrachtschip was gezonken.

47 minuten geleden
Procureur: schutter Kyiv was 58-jarige man uit Moskou

KYIV(ANP/AFP/DPA) - De schutter die zaterdag in Kyiv meerdere mensen doodschoot en zelf werd gedood door de politie, was een 58-jarige man geboren in Moskou, zegt procureur-generaal Roeslan Kravtsjenko. Hij maakte gebruik van een automatisch wapen. Over een motief is nog niks bekend.

49 minuten geleden
Paus Leo reageert fel op uitbuiting van Afrika om grondstoffen

LUANDA (ANP/RTR) - Paus Leo zet zich fel af tegen de exploitatie en het uitbuiten van Afrikaanse landen om hun waardevolle grondstoffen. In het olierijke Angola, zijn derde stop op zijn Afrikaanse rondreis, stelde hij dat Afrika slachtoffer is van "despoten en tirannen" die rijkdom beloven, maar die belofte niet nakomen.

1 uur geleden
Wall Street Journal: VS willen Iraanse schepen enteren

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Amerikaanse strijdkrachten bereiden zich voor op het enteren van schepen die onder Iraanse vlag varen of die aan het land gelinkt kunnen worden, ook in internationale wateren. Dat schrijft de Wall Street Journal op gezag van anonieme VS-officials.

2 uur geleden
India eist opheldering van Iran over beschieting van schepen

NEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten willen opheldering van Iran over het beschieten van twee vrachtschepen in de Straat van Hormuz die, naar nu blijkt, onder Indiase vlag voeren. De Iraanse ambassadeur is ter verantwoording geroepen.

3 uur geleden
Schutter opent vuur in Kyiv, meerdere doden

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Bij een schietpartij in Kyiv zijn zeker vijf doden gevallen, meldt de Oekraïense president Zelensky. De schutter werd gedood tijdens een poging om hem te arresteren.

3 uur geleden
Trump: Iran kan ons niet chanteren met sluiting Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran de VS niet kan "chanteren" door de Straat van Hormuz opnieuw af te sluiten. Hij zei ook dat de landen nog steeds met elkaar in gesprek zijn.

3 uur geleden