AfD-leider noemt Trump rolmodel voor Duitsland
BERLIJN (ANP/DPA) - De leider van de rechtsradicale partij Alternative für Deutschland (AfD) vindt Donald Trump een rolmodel voor Duitsland. AfD-leider Alice Weidel prees in een interview met radiozender Deutschlandfunk de voornemens van de Republikein om als president zaken als "massamigratie, misdaad, economische achteruitgang en misplaatste klimaatideologie" aan te pakken.
Weidel gaf ook aan Trumps verkiezingscampagne en zijn MAGA-beweging als voorbeeld te zien voor de AfD. "Omdat wij als AfD opstaan voor nationale belangen en voor de mensen in de Bondsrepubliek Duitsland", zei Weidel. "Natuurlijk is hij een rolmodel voor ons." De AfD-leider voegde toe dat "de werkende klasse" wat haar betreft de waarschijnlijke verkiezingswinst van Trump heeft bepaald.
Trump heeft de Amerikaanse verkiezingsoverwinning opgeëist. De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft de Republikein woensdag al gefeliciteerd. Ook gaf Scholz aan de goede samenwerking tussen Duitsland en de Verenigde Staten onder een presidentschap van Trump voort te willen zetten.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft niet al zijn doelen met de invasie van Oekraïne volledig bereikt en vecht door tot die zijn verwezenlijkt. Dit zei de Kremlinwoordvoerder op de herdenking van de dag dat Rusland Oekraïne in 2022 op grote schaal binnenviel.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft dinsdag gezegd dat zijn land een duidelijke datum nodig heeft wanneer het kan toetreden tot de EU. Dat is niet "zomaar een wens", zei Zelensky via een videoverbinding tegen het Europees Parlement. Zonder toetredingsdatum zal Poetin een manier vinden om toetreding decennia te blokkeren door Europa te verdelen, waarschuwde Zelensky.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Agressor Rusland mag niet worden beloond voor de invasie van Oekraïne, stellen EU-kopstukken Ursula von der Leyen en António Costa dinsdag in een gezamenlijke verklaring. "We zullen ervoor zorgen dat Rusland ter verantwoording wordt geroepen voor de gepleegde misdaden en de aangerichte schade", stellen de voorzitter van de Europese Commissie en de voorzitter van de EU-leiders.
1 uur geledenKYIV (ANP/AFP/DPA) - Europese leiders zijn in Kyiv om te gedenken dat Rusland vier jaar geleden Oekraïne op grote schaal binnenviel. Onder hen zijn Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen en raadsvoorzitter António Costa. Verder zijn er regeringsleiders uit meerdere Europese landen, zoals de Finse president Alexander Stubb, de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Noorse premier Jonas Gahr Støre. De Noorse premier beloofde bij aankomst Oekraïne dit jaar weer met ruim 7,5 miljard euro bij te staan.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Een helikopter van het Iraanse leger is dinsdag neergestort op een fruitmarkt in de stad Khomeynishahr. Vier mensen zijn om het leven gekomen. De slachtoffers zijn de piloot, copiloot en twee fruitverkopers op de grond, meldt staatspersbureau IRNA.
3 uur geledenKYIV (ANP) - Rusland heeft na vier jaar oorlog zijn doelen niet bereikt, zegt Volodymyr Zelensky op X. Het is dinsdag precies vier jaar geleden dat Rusland met een grootschalige invasie Oekraïne binnenviel.
4 uur geledenKASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.
6 uur geleden