AfD-leider en links kopstuk bakkeleien op Duitse tv over Hitler
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse leiders van de uiterst linkse en rechtse flank zijn op televisie in aanvaring gekomen over onder meer opvattingen over Adolf Hitler. Bij omroep ARD gingen Alice Weidel van anti-immigratiepartij Alternative für Deutschland (AfD) en de opkomende links-populistische Sahra Wagenknecht van BSW (Bündnis Sahra Wagenknecht) met elkaar in debat.
De twee spraken onder meer over het recente interview dat Weidel had met techmiljardair Elon Musk op zijn socialemediaplatform X. Tijdens dat gesprek beweerde het AfD-kopstuk dat Hitler niet rechts-extremistisch was maar een communist, en ze verdedigde haar standpunt bij de ARD tegenover Wagenknecht. "Hij was van binnen links." Wagenknecht noemde dat weerzinwekkend, omdat onder de slachtoffers van Hitler ook veel communisten en sociaaldemocraten waren.
"Hoeveel miljoenen mensen hebben de communisten en (Jozef) Stalin vermoord?", stelde Weidel als tegenvraag. "U bent deze mensen achterna gelopen." Ze verweet Wagenknecht voormalig Sovjet-leider Stalin te hebben geïmiteerd, verwijzend naar haar communistische verleden. Maar dat ontkende Wagenknecht ten stelligste.
Duitsland gaat op 23 februari naar de stembus. De AfD staat in de peilingen op de tweede plek, met ongeveer 20 procent van de kiezers achter zich. BSW hoopt de kiesdrempel van 5 procent te halen om in het Duitse parlement zitting te mogen nemen.
Meer uit Buitenland
CAÏRO (ANP/RTR) - De Syrische regering en de door Washington gesteunde, door Koerden geleide Syrische Democratische Strijdkrachten (SDF) zijn een staakt-het-vuren overeengekomen. Volgens Syrische staatsmedia geldt het bestand onmiddellijk. De wapenstilstand volgt op dagen van gevechten, waarbij het leger oprukte naar door Koerden bezette gebieden in het noordoosten van Syrië.
21 minuten geledenKOPENHAGEN (ANP/DPA) - De Deense premier Mette Frederiksen heeft scherpe kritiek geuit op de dreiging van de Amerikaanse president Donald Trump om invoerheffingen op te leggen in het geschil over Groenland, dat deel is van het Deense koninkrijk. Ze zei dat Europa niet zal toegeven aan druk.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De VS moeten ophouden met het intimideren van bondgenoten, stelt de centrumrechtse EVP, de grootste partij in het Europees Parlement. De relatie tussen de VS en EU moet gebaseerd zijn op wederzijds respect, zegt Europarlementariër Andrzej Halicki, vicevoorzitter van de EVP-fractie voor Buitenlandse Zaken. "Chantage is een onaanvaardbaar politiek instrument."
2 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Een woordvoerder van de strijdkrachten bevestigde het bericht van de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers maakten deel uit van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - Bij de demonstraties in Iran zijn zeker 16.500 tot 18.000 mensen gedood en 330.000 tot 360.000 anderen gewond geraakt, meldt The Sunday Times. De Britse krant baseert zich op acht grote oogklinieken en zestien spoedeisende hulpafdelingen in Iran. Onder de slachtoffers zouden ook kinderen en zwangere vrouwen zijn.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Een groep van vijftien Duitse militairen op Groenland vertrekt alweer na minder dan 48 uur op het eiland, dat deel uitmaakt van het Deense koninkrijk. Dat meldt de Duitse krant Bild, die spreekt over een "stille en heimelijke" bliksemsnelle aftocht. De Duitsers zouden deel uitmaken van een verkenningsmissie van Europese landen om te kijken hoe Groenland beter kan worden verdedigd.
4 uur geledenLJUBLJANA (ANP/DPA/BELGA) - Ook Slovenië gaat meedoen aan de missie van Europese landen op Groenland, deel van het Deense koninkrijk. De mededeling komt na dreigementen van de Amerikaanse president Donald Trump tegen deelnemers zoals Nederland.
5 uur geleden