AfD-kopstuk naar VS voor beëdiging Trump
BERLIJN (ANP/RTR/DPA) - Een van de leiders van de Duitse partij Alternative für Deutschland (AfD) zegt komende week naar de beëdiging van Donald Trump te gaan in Washington. AfD-kopstuk Tino Chrupalla voorspelt in een verklaring dat het presidentschap van Trump de wereld zal veranderen. Hij zegt ook dat Duitsland "goede en vreedzame betrekkingen moet onderhouden met alle landen."
De radicaal-rechtse AfD wordt gesteund door techmiljardair Elon Musk. De eigenaar van berichtendienst X en ruimtevaartbedrijf SpaceX treedt in de VS op als rechterhand en topadviseur van Trump. Musk had eerder via X een live-interview met een andere leider van de AfD, Alice Weidel. Zij gaat voor zover bekend niet naar de VS voor de inauguratie, die komende maandag plaatsvindt.
De uitnodiging voor het AfD-kopstuk zou uit Republikeinse kringen in de VS komen. Ook andere rechtse Europese politici zouden zijn uitgenodigd voor de plechtigheid, onder wie de Belgische politicus Tom Van Grieken, de Fransman Éric Zemmour en de Brit Nigel Farage. Chrupalla is niet de enige Duitse politicus die naar de VS afreist. De Duitse conservatieve oppositiepartij CDU stuurt buitenlandwoordvoerder Jürgen Hardt naar de beëdiging.
Hardt zal in de VS ook Republikeinse en Democratische politici ontmoeten. Hij noemde de reis een belangrijke gelegenheid om de banden te versterken "met onze belangrijkste niet-Europese bondgenoot". Trump heeft volgens de politicus in het verleden laten zien dat hij altijd openstaat voor deals die goed zijn voor beide partijen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt een hoge functionaris van Hezbollah te hebben gedood die ervan werd beschuldigd betrokken te zijn geweest bij de ontvoering en moord van vijf Amerikaanse soldaten in Irak in 2007. Ali Mussa Daqduq werd vrijdag gedood bij een "precisieaanval" ten zuiden van de Litani-rivier in Libanon, aldus het leger.
35 minuten geledenBUTLER (ANP/RTR) - Door een vliegtuigongeluk in de Amerikaanse staat Missouri zijn twaalf mensen omgekomen. Volgens de staatspolitie gebeurde het ongeval nabij de Butler Memorial Airport.
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR/DPA) - In Genève is een demonstratie tegen de aankomende G7-top uitgelopen op een confrontatie met de politie. Demonstranten gooiden met flessen, stenen, stukken beton en vuurwerk naar de politie, die reageerde met traangas en waterkanonnen.
2 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Bij een botsing tussen twee helikopters boven de Braziliaanse stad Rio de Janeiro zijn zeker zes mensen om het leven gekomen, meldt de brandweer.
2 uur geledenBERN (ANP) - Er komt geen bevolkingslimiet in Zwitserland. De Zwitserse bevolking heeft een voorstel daartoe verworpen in een referendum. 55 procent stemde tegen het plan.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen en geweervuur hebben zondag minstens zes Palestijnen in de Gazastrook het leven gekost, aldus lokale gezondheidsfunctionarissen.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Na de nieuwe Israëlische aanvallen op Libanon trekt de Iraanse onderhandelaar Mohammed Bagher Ghalibaf de onderhandelingen met de Verenigde Staten in twijfel, net nu een deal tussen de beide landen dichtbij leek. In een bericht op X schrijft hij dat het "niet mogelijk is om door te gaan op de ingeslagen weg".
7 uur geleden