AfD-kopstuk naar VS voor beëdiging Trump
BERLIJN (ANP/RTR/DPA) - Een van de leiders van de Duitse partij Alternative für Deutschland (AfD) zegt komende week naar de beëdiging van Donald Trump te gaan in Washington. AfD-kopstuk Tino Chrupalla voorspelt in een verklaring dat het presidentschap van Trump de wereld zal veranderen. Hij zegt ook dat Duitsland "goede en vreedzame betrekkingen moet onderhouden met alle landen."
De radicaal-rechtse AfD wordt gesteund door techmiljardair Elon Musk. De eigenaar van berichtendienst X en ruimtevaartbedrijf SpaceX treedt in de VS op als rechterhand en topadviseur van Trump. Musk had eerder via X een live-interview met een andere leider van de AfD, Alice Weidel. Zij gaat voor zover bekend niet naar de VS voor de inauguratie, die komende maandag plaatsvindt.
De uitnodiging voor het AfD-kopstuk zou uit Republikeinse kringen in de VS komen. Ook andere rechtse Europese politici zouden zijn uitgenodigd voor de plechtigheid, onder wie de Belgische politicus Tom Van Grieken, de Fransman Éric Zemmour en de Brit Nigel Farage. Chrupalla is niet de enige Duitse politicus die naar de VS afreist. De Duitse conservatieve oppositiepartij CDU stuurt buitenlandwoordvoerder Jürgen Hardt naar de beëdiging.
Hardt zal in de VS ook Republikeinse en Democratische politici ontmoeten. Hij noemde de reis een belangrijke gelegenheid om de banden te versterken "met onze belangrijkste niet-Europese bondgenoot". Trump heeft volgens de politicus in het verleden laten zien dat hij altijd openstaat voor deals die goed zijn voor beide partijen.
Meer uit Buitenland
GENÈVE (ANP) - Door de verstoring van handelsroutes in het Midden-Oosten loopt de prijs van voedsel en noodhulp snel op, ziet hulporganisatie CARE. Door de gedeeltelijke sluiting van de Straat van Hormuz moeten hulpgoederen via andere routes vervoerd worden. Dat zorgt er onder meer voor dat de prijs van noodvoeding voor ondervoede kinderen is verdrievoudigd, aldus CARE.
33 minuten geledenNICOSIA (ANP) - De Global Sumud Flotilla, die op weg is naar Gaza met hulpgoederen, meldt dat militaire schepen ter hoogte van Cyprus zijn begonnen met het onderscheppen van de vloot. De flotilla vertrok vorige week vanaf Turkije, nadat Israëlische troepen schepen eerder hadden onderschept bij Kreta. Aan boord van de flotilla bevinden zich zes Nederlanders, laat de organisatie weten aan het ANP.
1 uur geledenSEVILLA (ANP/RTR) - Een flinke nederlaag voor de Spaanse premier Pedro Sánchez. Zijn sociaaldemocratische partij (PSOE) heeft haar slechtste resultaat ooit behaald bij de verkiezingen in de zuidelijke regio Andalusië. PSOE wist 28 zetels te behalen. De conservatieve Volkspartij (PP) heeft de verkiezingen gewonnen met 53 zetels, maar verloor haar absolute meerderheid.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - Door een aardbeving in het zuidwesten van China zijn maandag zeker twee mensen om het leven gekomen. De beving met een kracht van 5.2 trof de regio Guangxi. Het epicentrum van de beving lag bij de stad Liuzhou.
2 uur geledenGAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.
13 uur geledenSEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.
14 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
15 uur geleden