Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AfD-kopstuk naar VS voor beëdiging Trump

AfD-kopstuk naar VS voor beëdiging Trump

BERLIJN (ANP/RTR/DPA) - Een van de leiders van de Duitse partij Alternative für Deutschland (AfD) zegt komende week naar de beëdiging van Donald Trump te gaan in Washington. AfD-kopstuk Tino Chrupalla voorspelt in een verklaring dat het presidentschap van Trump de wereld zal veranderen. Hij zegt ook dat Duitsland "goede en vreedzame betrekkingen moet onderhouden met alle landen."

De radicaal-rechtse AfD wordt gesteund door techmiljardair Elon Musk. De eigenaar van berichtendienst X en ruimtevaartbedrijf SpaceX treedt in de VS op als rechterhand en topadviseur van Trump. Musk had eerder via X een live-interview met een andere leider van de AfD, Alice Weidel. Zij gaat voor zover bekend niet naar de VS voor de inauguratie, die komende maandag plaatsvindt.

De uitnodiging voor het AfD-kopstuk zou uit Republikeinse kringen in de VS komen. Ook andere rechtse Europese politici zouden zijn uitgenodigd voor de plechtigheid, onder wie de Belgische politicus Tom Van Grieken, de Fransman Éric Zemmour en de Brit Nigel Farage. Chrupalla is niet de enige Duitse politicus die naar de VS afreist. De Duitse conservatieve oppositiepartij CDU stuurt buitenlandwoordvoerder Jürgen Hardt naar de beëdiging.

Hardt zal in de VS ook Republikeinse en Democratische politici ontmoeten. Hij noemde de reis een belangrijke gelegenheid om de banden te versterken "met onze belangrijkste niet-Europese bondgenoot". Trump heeft volgens de politicus in het verleden laten zien dat hij altijd openstaat voor deals die goed zijn voor beide partijen.

Meer uit Buitenland

Werk neergelegd in Eiffeltoren om wegsturen vrouwelijk personeel

PARIJS (ANP/AFP/DPA) - Personeel van de Eiffeltoren heeft maandag het werk neergelegd uit verontwaardiging over een besluit om vrouwelijk personeel weg te sturen. Dat gebeurde toen een hindoeïstische groep onlangs de populaire bezienswaardigheid bezocht.

1 uur geleden
Macron wil Europees verbod sociale media voor kinderen onder 15

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron wil dat de toegang tot sociale media voor jongeren onder de 15 jaar in Europa wordt verboden. Dat blijkt uit een brief die het Franse persbureau AFP heeft ingezien. De brief is gericht aan voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. De Franse president vraagt in de brief om een Europese wet, nadat de Franse Grondwettelijke Raad in augustus Frans wetgeving verwierp.

2 uur geleden
Duizenden betogen in Berlijn tegen AfD

BERLIJN (ANP/DPA) - Duizenden mensen hebben bij de stadspoort Brandenburger Tor in Berlijn gedemonstreerd tegen de radicaal-rechtse partij Alternative für Deutschland (AfD). De politie schat dat er ongeveer 5000 demonstranten meededen. Het protest verliep zonder grote incidenten.

3 uur geleden
Finland rondt bouw af van grenshek bij Rusland

HELSINKI (ANP/DPA) - Finland heeft de bouw afgerond van zo'n 200 kilometer hekwerk aan de grens met Rusland. Het project heeft ongeveer 380 miljoen euro gekost, meldt publieke omroep Yle.

4 uur geleden
Mladić begraven in Servië, duizenden mensen nemen afscheid

BELGRADO (ANP/AFP/RTR) - De veroordeelde oorlogsmisdadiger Ratko Mladić is begraven in Servië. Duizenden mensen namen afscheid van hem. Het was een van de grootste openbare begrafenissen in Servië in decennia.

5 uur geleden
Witkoff meldt flinke vooruitgang na bezoek aan Kyiv en Moskou

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff meldt dat vooruitgang is geboekt tijdens zijn bezoeken aan Kyiv en Moskou. Hij schreef op X dat president Donald Trump nog altijd hard werkt om een einde te maken aan de oorlog.

5 uur geleden
Italië beleefde heetste zomer in meer dan 75 jaar

ROME (ANP/RTR) - De zomer van 2026 was de heetste zomer in Italië sinds 1950, volgens het Italiaanse instituut CNR-IBE. Het is het grootste publieke onderzoeksinstituut van het land. De gemiddelde temperatuur was 24,3 graden Celsius.

7 uur geleden