AfD-kopstuk naar VS voor beëdiging Trump
BERLIJN (ANP/RTR/DPA) - Een van de leiders van de Duitse partij Alternative für Deutschland (AfD) zegt komende week naar de beëdiging van Donald Trump te gaan in Washington. AfD-kopstuk Tino Chrupalla voorspelt in een verklaring dat het presidentschap van Trump de wereld zal veranderen. Hij zegt ook dat Duitsland "goede en vreedzame betrekkingen moet onderhouden met alle landen."
De radicaal-rechtse AfD wordt gesteund door techmiljardair Elon Musk. De eigenaar van berichtendienst X en ruimtevaartbedrijf SpaceX treedt in de VS op als rechterhand en topadviseur van Trump. Musk had eerder via X een live-interview met een andere leider van de AfD, Alice Weidel. Zij gaat voor zover bekend niet naar de VS voor de inauguratie, die komende maandag plaatsvindt.
De uitnodiging voor het AfD-kopstuk zou uit Republikeinse kringen in de VS komen. Ook andere rechtse Europese politici zouden zijn uitgenodigd voor de plechtigheid, onder wie de Belgische politicus Tom Van Grieken, de Fransman Éric Zemmour en de Brit Nigel Farage. Chrupalla is niet de enige Duitse politicus die naar de VS afreist. De Duitse conservatieve oppositiepartij CDU stuurt buitenlandwoordvoerder Jürgen Hardt naar de beëdiging.
Hardt zal in de VS ook Republikeinse en Democratische politici ontmoeten. Hij noemde de reis een belangrijke gelegenheid om de banden te versterken "met onze belangrijkste niet-Europese bondgenoot". Trump heeft volgens de politicus in het verleden laten zien dat hij altijd openstaat voor deals die goed zijn voor beide partijen.
Meer uit Buitenland
SANAA (ANP/RTR) - In de afgelopen twee weken zijn door de aanhoudende gevechten langs de westkust zeker 112.000 mensen ontheemd geraakt binnen Jemen, meldt de VN-organisatie voor migratie (IOM) vrijdag. Bijna 3000 mensen zijn over zee naar het Oost-Afrikaanse Djibouti gevlucht.
41 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De parlementsverkiezingen in Rusland zijn "neppe verkiezingen die tot een nepparlement leiden", zegt de Raad van Europa in een verklaring op de eerste dag waarop de Russen kunnen stemmen voor de Doema, het Russische lagerhuis.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU keert 3,3 miljard euro uit aan Oekraïne, meldt de Europese Commissie vrijdag. Het geld is bedoeld voor drones en raketten en de bescherming van het luchtruim tegen Russische luchtaanvallen.
2 uur geledenPERTH (ANP/AFP) - Voor de westkust van Australië is vrijdag een man om het leven gekomen door een haaienbeet, meldt de politie. De man werd aangevallen terwijl hij bij een populair strand in de buurt van de stad Perth zwom.
2 uur geledenMANILA (ANP/AFP) - Een schip van de Chinese kustwacht heeft vrijdag een aanvaring gehad met een schip van de Filipijnse visserijdienst in de Zuid-Chinese Zee, melden de Filipijnen. De Chinese kustwacht gaf het Filipijnse vaartuig de schuld van het incident.
3 uur geledenCEUTA (ANP) - De Spaanse politie in de exclave Ceuta is begonnen met de overplaatsing van honderden migranten naar een nieuwe opvanglocatie in de haven van Ceuta, schrijven Spaanse media als RTVE en El País. Zij sliepen nog steeds op het strand, anderhalve maand nadat ze Ceuta waren binnengekomen.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische luchtverdediging heeft voor het openen van de stembussen in Moskou honderden Oekraïense drones onderschept, zegt de burgemeester van de Russische hoofdstad. Volgens hem werden er in de nacht van donderdag op vrijdag 350 drones gezien die in de richting van de regio Moskou vlogen. De meerderheid zou zijn neergehaald.
5 uur geleden