Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AfD kiest Weidel officieel als leider bij de verkiezingen

AfD kiest Weidel officieel als leider bij de verkiezingen

RIESA (ANP/DPA) - Het partijcongres van de Duitse politieke partij Alternative für Deutschland (AfD) heeft Alice Weidel officieel als bondskanselierskandidaat gekozen. Dat wil zeggen dat ze de partij gaat leiden bij de Bondsdagverkiezingen, op 23 februari. Het lijkt op dit moment uitgesloten dat ze daadwerkelijk bondskanselier zal worden, aangezien AfD volgens de peilingen lang geen meerderheid zal halen en andere partijen naar eigen zeggen niet met ze willen samenwerken.

Er was geen hoofdelijke stemming over de kandidatuur van Weidel op het congres, maar dat hoefde ook niet. De leden gaven haar unaniem en met een staande ovatie hun steun.

In haar acceptatietoespraak uitte Weidel onder meer kritiek op de uit elkaar gevallen stoplichtcoalitie van sociaaldemocraten, liberalen en groenen, en ook op de christendemocratische leiders die volgens haar in meerdere deelstaten slecht werk leveren. AfD zou er volgens Weidel wel in kunnen slagen om Duitsland "weer sterk, rijk en veilig" te maken.

Betogers

Ze haalde verder uit naar het Duitse energiebeleid. Ze is tegen windmolens en voor Russisch gas via de pijpleiding Nord Stream. Verder zei ze ander migratiebeleid te willen, geïnspireerd door de Nederlandse en Hongaarse voornemens om afstand te nemen van het Europese asielbeleid. "De Duitse grenzen zijn gesloten."

AfD is momenteel in de peilingen de tweede partij van Duitsland, na de christendemocratische CDU/CSU. De partij zou op ongeveer 20 procent van de stemmen kunnen rekenen.

Het congres begon ruim twee uur later dan gepland doordat de aanwezigen vast kwamen te staan onderweg naar de zaal in Riesa. Buiten hadden zich volgens de politie zo'n 10.000 betogers verzameld, die onder meer wegen hadden geblokkeerd. Het kwam op meerdere plekken tot aanvaringen met de politie.

Meer uit Buitenland

Israël verwoest weer bruggen over de rivier de Litani in Libanon

SOHMOR (ANP/AFP) - Israël heeft met aanvallen met gevechtsvliegtuigen twee vlak bij elkaar gelegen bruggen over de rivier de Litani in het oosten van Libanon verwoest. Israël zegt dat de bruggen gebruikt worden voor het verplaatsen van wapens van de beweging Hezbollah.

1 uur geleden
Ruim 150 gewonden bij massale aanval bijen op processie in Panama

PENONOMÉ (ANP) - Bij een kruiswegprocessie in een Panamese plaats circa 100 kilometer ten zuidwesten van de hoofdstad Panama zijn zeker 150 mensen ernstig door bijensteken getroffen. De grote zwermen bijen vielen de processie aan terwijl de religieuze plechtigheid in Penonomé gaande was. De gelovigen beklommen een berg met een kapel aan de zuidrand van de plaats.

3 uur geleden
NYT: tweede gevechtsvliegtuig VS neergestort, piloot gered

WASHINGTON (ANP/RTR) - Een tweede gevechtsvliegtuig van de VS is vrijdag neergestort in de buurt van Iran, ditmaal in de Perzische Golf. De piloot zou zijn gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan The New York Times. Het zou om een A-10 Thunderbolt II vliegtuig gaan, ook wel Warthog genoemd. Eerder op vrijdag werd gemeld dat een Amerikaanse F-15 was neergehaald boven Iran.

3 uur geleden
Bemanningslid VS gered na neerhalen gevechtsvliegtuig in Iran

WASHINGTON (ANP) - Een bemanningslid van het neergehaalde Amerikaanse gevechtsvliegtuig in Iran is gered, meldden Amerikaanse functionarissen aan CBS News. Het toestel zou een F-15 zijn, waarbij twee personen aan boord zitten. De zoek- en reddingsoperatie is nog steeds bezig.

6 uur geleden
Trump stelt recordbegroting voor defensie VS voor

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil volgend jaar 1,5 biljoen dollar uitgeven aan defensie. Het Witte Huis heeft zijn begrotingsvoorstel gepubliceerd. Hiermee zouden de militaire uitgaven met ongeveer 40 procent worden verhoogd tot het hoogste niveau in de moderne geschiedenis.

6 uur geleden
NYT: Amerikaans gevechtsvliegtuig neergehaald in Iran

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse functionarissen bevestigen dat een Amerikaans gevechtsvliegtuig is neergehaald in Iran, meldt The New York Times. De VS proberen de bemanning op te sporen en te redden voordat Iran ze te pakken krijgt, zeggen ingewijden tegen de krant.

8 uur geleden
Trump: VS kunnen met iets meer tijd Straat van Hormuz heropenen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat zijn land "met iets meer tijd makkelijk de Straat van Hormuz kan heropenen." Door een Iraanse blokkade varen nauwelijks nog schepen door de zeestraat, die van groot belang is voor de internationale handel.

8 uur geleden