AfD kiest partijleider Weidel als kanselierskandidaat
BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - De top van de Duitse partij Alternative für Deutschland (AfD) heeft partijleider Alice Weidel gekozen als topkandidaat voor de komende verkiezingen. Het is de eerste keer dat de anti-immigratiepartij met een eigen kanselierskandidaat komt. Dat gebeurt volgens Weidel omdat de partij het goed doet in de peilingen. Ze sprak op een persconferentie over een "grote dag voor de partij en een grote dag voor Duitsland".
De oppositiepartij staat in peilingen momenteel op 18 tot 19 procent. Dat is veel minder dan het christendemocratische oppositieblok van CDU/CSU, maar wel boven de sociaaldemocratische SPD van bondskanselier Olaf Scholz.
De 45-jarige Weidel zit momenteel in het nationale parlement in Berlijn, maar woont zelf in Zwitserland. Ze wordt gezien als een vertegenwoordiger van de meer gematigde tak van de partij en heeft de Britse premier Margaret Thatcher omschreven als haar politieke rolmodel.
Duitsland stevent door een regeringscrisis af op vervroegde verkiezingen. Die vinden waarschijnlijk plaats in februari. De SPD van Scholz zat in een coalitie met De Groenen en de liberale FDP, maar die laatste partij is uit de regering gestapt. Die heeft daardoor geen meerderheid meer in de Bondsdag.
Meer uit Buitenland
HAVANA (ANP/AFP) - Een stroomstoring heeft zaterdag heel Cuba getroffen, meldt het Cubaanse ministerie van Energie. Het is de tweede keer in minder dan een week tijd dat het hele land zonder stroom zit. Het eiland kampt met een ernstige energiecrisis door een Amerikaans olie-embargo.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gedreigd dat de VS Iraanse energiecentrales zullen aanvallen als Iran de Straat van Hormuz niet binnen 48 uur heropent. Iran heeft die strategisch gelegen doorvaarroute tussen de Perzische Golf en de Indische Oceaan vrijwel afgesloten na het begin van de Amerikaans-Israëlische aanvallen op het land. Dat leidt tot sterk gestegen mondiale gas- en olieprijzen.
5 uur geledenARAD (ANP/AFP) - Israëlische brandweerlieden meldden dat een "voltreffer" van een Iraanse raket op de Zuid-Israëlische stad Arad zaterdag grote schade heeft aangericht. Volgens medische hulpverleners raakten zeker 59 mensen gewond.
8 uur geledenBELGOROD (ANP/DPA) - In de Russische regio Belgorod zijn zeker vier vrouwen omgekomen door Oekraïense beschietingen. Dat heeft de regionale gouverneur gemeld. De doden vielen in het dorp Smorodino, enkele kilometers van de grens met Oekraïne. Ze waren in een pand dat werd getroffen. Een andere vrouw werd zwaargewond onder het puin vandaan gehaald.
10 uur geledenPRAAG (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Honderdduizenden mensen zijn zaterdag de straat opgegaan in de Tsjechische hoofdstad Praag om te demonstreren tegen de rechts-populistische regering van premier Andrej Babiš. Volgens de organisatie waren er tot 250.000 deelnemers bijeen.
11 uur geledenTAMPA (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft tijdens drie weken oorlog meer dan 8000 doelen aangevallen, claimt admiraal Brad Cooper in een videoboodschap op X. Ook zei hij dat de Amerikanen een Iraanse bunker hebben aangevallen. Daarin zouden wapens zijn opgeslagen die een bedreiging vormden voor de olie- en gastransporten in de Straat van Hormuz.
11 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft de "roekeloze aanvallen" van Iran veroordeeld, nadat het land twee ballistische raketten afvuurde op de Amerikaans-Britse militaire basis Diego Garcia. Geen daarvan raakte de basis die ongeveer 3800 kilometer van Iran ligt.
17 uur geleden