Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AfD kiest partijleider Weidel als kanselierskandidaat

AfD kiest partijleider Weidel als kanselierskandidaat

BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - De top van de Duitse partij Alternative für Deutschland (AfD) heeft partijleider Alice Weidel gekozen als topkandidaat voor de komende verkiezingen. Het is de eerste keer dat de anti-immigratiepartij met een eigen kanselierskandidaat komt. Dat gebeurt volgens Weidel omdat de partij het goed doet in de peilingen. Ze sprak op een persconferentie over een "grote dag voor de partij en een grote dag voor Duitsland".

De oppositiepartij staat in peilingen momenteel op 18 tot 19 procent. Dat is veel minder dan het christendemocratische oppositieblok van CDU/CSU, maar wel boven de sociaaldemocratische SPD van bondskanselier Olaf Scholz.

De 45-jarige Weidel zit momenteel in het nationale parlement in Berlijn, maar woont zelf in Zwitserland. Ze wordt gezien als een vertegenwoordiger van de meer gematigde tak van de partij en heeft de Britse premier Margaret Thatcher omschreven als haar politieke rolmodel.

Duitsland stevent door een regeringscrisis af op vervroegde verkiezingen. Die vinden waarschijnlijk plaats in februari. De SPD van Scholz zat in een coalitie met De Groenen en de liberale FDP, maar die laatste partij is uit de regering gestapt. Die heeft daardoor geen meerderheid meer in de Bondsdag.

Meer uit Buitenland

Israël begint operatie in Jenin op Westelijke Jordaanoever

JENIN (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht is een militaire operatie begonnen in de stad Jenin, op de Westelijke Jordaanoever. Troepen van de Palestijnse Autoriteit (PA) vechten daar al weken met extremistische strijders. Die komen uit de gelederen van onder meer Hamas en de Palestijnse Islamitische Jihad.

19 minuten geleden
Hoekstra: betreurenswaardig dat VS zich terugtrekken uit 'Parijs'

BRUSSEL (ANP) - Eurocommissaris Wopke Hoekstra (Klimaat) vindt het een "zeer betreurenswaardige ontwikkeling" dat de Verenigde Staten zich terugtrekken uit het Klimaatakkoord van Parijs. "Ondanks deze tegenslag blijven we ons inzetten om samen met de VS en onze internationale partners het urgente probleem van de klimaatverandering aan te pakken", zegt Hoekstra in een reactie op de aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump.

43 minuten geleden
Europees Parlement wil meer actie tegen internetplatforms

STRAATSBURG (ANP) - De Europese Commissie moet strenger optreden tegen grote socialemediaplatforms zoals X, Facebook en TikTok. Dat vindt een groot deel van het Europees Parlement. Wat de sociaaldemocraten, liberalen, de Groenen en de uiterst linkse fractie betreft, moet de Europese Commissie eerder boetes uitdelen aan platforms die zich niet houden aan de Europese digitale regels. De Europese wet daarvoor, de Digital Services Act (DSA), moet beter worden gehandhaafd, benadrukten Europarlementariërs dinsdag in een debat. Zij zeiden dat de Europese democratie in gevaar is.

54 minuten geleden
Von der Leyen hamert in Davos op belang 'Parijs' en band met VS

DAVOS (ANP) - Het Parijs-klimaatakkoord is de "beste hoop voor de hele mensheid", zegt voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie een dag nadat president Donald Trump de VS juist terugtrok uit dat verdrag. In haar eerste speech sinds de inauguratie van Trump op het World Economic Forum in het Zwitserse Davos, hamert Von der Leyen ook op het belang van samenwerking met de Amerikanen.

1 uur geleden
Scholz moedigt Trump aan om met Duitsland samen te werken

BERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Olaf Scholz heeft Donald Trump gefeliciteerd met zijn beëdiging als president van de Verenigde Staten, en hem aangemoedigd om met de regering in Berlijn samen te werken aan vrijheid, veiligheid en welvaart in de wereld.

1 uur geleden
Trump schrapt sancties tegen kolonisten Westelijke Jordaanoever

WASHINGTON/RAMALLAH (ANP/AFP/DPA) - Sancties die de VS eerder hebben uitgevaardigd tegen ultrarechtse kolonisten op de Westelijke Jordaanoever voor hun geweldplegingen tegen de Palestijnse bevolking, worden ingetrokken. President Donald Trump heeft dit kort na zijn aantreden als president maandag besloten.

1 uur geleden
Trump bevriest toelatingsprogramma voor vluchtelingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een decreet ondertekend waarmee het toelatingsprogramma voor vluchtelingen (USRAP) vanaf maandag wordt bevroren. Dit betekent dat beslissingen over aanvragen voor de vluchtelingenstatus worden opgeschort.

1 uur geleden