AfD kiest partijleider Weidel als kanselierskandidaat
BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - De top van de Duitse partij Alternative für Deutschland (AfD) heeft partijleider Alice Weidel gekozen als topkandidaat voor de komende verkiezingen. Het is de eerste keer dat de anti-immigratiepartij met een eigen kanselierskandidaat komt. Dat gebeurt volgens Weidel omdat de partij het goed doet in de peilingen. Ze sprak op een persconferentie over een "grote dag voor de partij en een grote dag voor Duitsland".
De oppositiepartij staat in peilingen momenteel op 18 tot 19 procent. Dat is veel minder dan het christendemocratische oppositieblok van CDU/CSU, maar wel boven de sociaaldemocratische SPD van bondskanselier Olaf Scholz.
De 45-jarige Weidel zit momenteel in het nationale parlement in Berlijn, maar woont zelf in Zwitserland. Ze wordt gezien als een vertegenwoordiger van de meer gematigde tak van de partij en heeft de Britse premier Margaret Thatcher omschreven als haar politieke rolmodel.
Duitsland stevent door een regeringscrisis af op vervroegde verkiezingen. Die vinden waarschijnlijk plaats in februari. De SPD van Scholz zat in een coalitie met De Groenen en de liberale FDP, maar die laatste partij is uit de regering gestapt. Die heeft daardoor geen meerderheid meer in de Bondsdag.
Meer uit Buitenland
WENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.
5 uur geledenWENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.
7 uur geledenCANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.
7 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft eind maart meerdere aanvallen uitgevoerd op Iran, meldt persbureau Reuters op basis van westerse en Iraanse functionarissen. Dat is voor zover bekend nog niet eerder gebeurd. De aanvallen zouden vergeldingen zijn voor eerdere Iraanse aanvallen.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil met mijnbestrijdingsdrones, gevechtsvliegtuigen en droneafweersystemen helpen de scheepvaart in de Straat van Hormuz weer op gang te krijgen. Een Britse torpedobootjager is al op weg naar de door Iran geblokkeerde zeestraat, zegt defensieminister John Healey na overleg met gelijkgezinde landen, waaronder Nederland.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Oekraïne ontvangt in juni het eerste deel van de EU-lening van 90 miljard euro, heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas dinsdag bekendgemaakt. Het geld gaat Oekraïne aan drones besteden. "Die vormen momenteel de belangrijkste capaciteit om de Russische troepen terug te dringen", zei Kallas na afloop van de vergadering van EU-ministers van Defensie in Brussel.
10 uur geleden