AfD breekt met controversiële jeugdafdeling en richt nieuwe op
RIESA (ANP/DPA) - De rechts-radicale Alternative für Deutschland (AfD) heeft besloten te breken met de controversiële jeugdafdeling en die te vervangen door een nieuwe. De huidige jongerentak Junge Alternative (JA) is door de Duitse inlichtingendienst aangemerkt als rechts-extremistisch.
De leden van de AfD hebben op het partijcongres besloten dat de nieuwe jeugdafdeling, die mogelijk de naam Patriotische Jugend krijgt, nauwer betrokken moet worden bij de partij. De JA was relatief onafhankelijk van de AfD en leden hoefden bijvoorbeeld niet ook lid te zijn van de partij. Bij de nieuwe jongerentak wordt dat wel verplicht (voor mensen ouder dan 18 jaar).
De AfD hoopt op deze manier meer mogelijkheden te hebben om in te grijpen op het moment dat jeugdleden zich misdragen. Maar door de jeugdtak minder zelfstandig te maken, zou het ook moeilijker worden voor rechters om de jongerenafdeling te verbieden. Volgens waarnemers speelde dat risico ook mee bij de beslissing.
De JA is de afgelopen jaren omgeven door schandalen. Volgens de inlichtingendiensten hebben de leden antidemocratische aspiraties. Sommige lokale afdelingen worden ook verdacht van rechts-extremistisch gedachtegoed.
Meer uit Buitenland
BERN (ANP/AFP/DPA) - De Zwitserse autoriteiten hebben het onderzoek uitgebreid naar de dodelijke cafébrand in Crans-Montana rond de jaarwisseling. Omroep RTS bericht dat wordt gekeken naar de rol van een voormalige veiligheidsfunctionaris in het skiresort. Die zou verantwoordelijk zijn geweest voor brandveiligheidscontroles.
5 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De relatie tussen de VS en de EU wordt beter als de handelsovereenkomst tussen beide blokken eindelijk door de EU wordt bekrachtigd, zei de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder. Ook een overeenkomst over zeldzame aardmetalen "zal aantonen dat er echte eenheid bestaat tussen de VS en de EU", zei hij woensdag in het Europees Parlement.
2 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP/RTR) - De Amerikaanse federale agenten die zaterdag betrokken waren bij de schietpartij in Minneapolis, zijn op verlof gestuurd, melden Amerikaanse media, waaronder The New York Times. De Amerikaan Alex Pretti kwam bij dat vuurwapenincident om het leven.
2 uur geledenLISSABON (ANP/AFP) - In Portugal heeft storm Kristin in de nacht van dinsdag op woensdag aan minstens vier mensen het leven gekost, meldden autoriteiten woensdag. De storm zorgde daarnaast voor stroomuitval in meer dan 850.000 huishoudens en veroorzaakte veel schade aan wegen en spoorlijnen.
2 uur geledenBERN (ANP) - Net als de NAVO-landen die het omringen, gaat ook Zwitserland zich herbewapenen. Het Alpenland betaalt dat uit een verhoging van de btw.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en de Europese NAVO-landen kunnen de Groenland-ruzie uiteindelijk wel achter zich laten, meent de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio. Ook al klinkt het in Europa dat het vertrouwen in de VS is geschaad en haasten Europese landen zich om zich voor te bereiden op een toekomst zonder de grote beschermheer.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen in Venezuela ook politieke hervormingen zien. Dat maakte de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio duidelijk in de Senaat, waar hij een toelichting gaf op de Amerikaanse plannen voor Venezuela na de gevangenneming van president Nicolás Maduro.
3 uur geleden