AfD breekt met controversiële jeugdafdeling en richt nieuwe op
RIESA (ANP/DPA) - De rechts-radicale Alternative für Deutschland (AfD) heeft besloten te breken met de controversiële jeugdafdeling en die te vervangen door een nieuwe. De huidige jongerentak Junge Alternative (JA) is door de Duitse inlichtingendienst aangemerkt als rechts-extremistisch.
De leden van de AfD hebben op het partijcongres besloten dat de nieuwe jeugdafdeling, die mogelijk de naam Patriotische Jugend krijgt, nauwer betrokken moet worden bij de partij. De JA was relatief onafhankelijk van de AfD en leden hoefden bijvoorbeeld niet ook lid te zijn van de partij. Bij de nieuwe jongerentak wordt dat wel verplicht (voor mensen ouder dan 18 jaar).
De AfD hoopt op deze manier meer mogelijkheden te hebben om in te grijpen op het moment dat jeugdleden zich misdragen. Maar door de jeugdtak minder zelfstandig te maken, zou het ook moeilijker worden voor rechters om de jongerenafdeling te verbieden. Volgens waarnemers speelde dat risico ook mee bij de beslissing.
De JA is de afgelopen jaren omgeven door schandalen. Volgens de inlichtingendiensten hebben de leden antidemocratische aspiraties. Sommige lokale afdelingen worden ook verdacht van rechts-extremistisch gedachtegoed.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - De cockpitcrew van het vliegtuig dat op een brandweerwagen botste bij luchthaven LaGuardia in New York is overleden. Dat meldt NBC News. Eerder werd gemeld dat naast de piloten twee politieagenten in de brandweerwagen gewond raakten bij het voorval. Zij zouden met botbreuken zijn opgenomen in het ziekenhuis. Het vliegverkeer is tot nader order stilgelegd op de luchthaven voor onderzoek.
8 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Bij een botsing tussen een vliegtuig van Air Canada Express en een brandweerwagen op een landingsbaan van vliegveld LaGuardia in New York zijn vier mensen gewond geraakt. Dat meldt onder meer NBC News. Onder de gewonden zijn de piloot en copiloot; zij zouden zwaargewond zijn. Een sergeant en een politieagent zouden met botbreuken zijn opgenomen in het ziekenhuis, schrijft NBC.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Vier ambulances van een Joodse organisatie in het noorden van Londen zijn in de nacht van zondag op maandag in brand gestoken, meldt de Britse politie. Zij zegt de brandstichting te behandelen als een "antisemitisch haatmisdrijf".
1 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De hoeveelheid warmte die door de aarde wordt vastgehouden heeft in 2025 een recordniveau bereikt, waarschuwt de Wereld Meteorologische Organisatie (WMO) van de Verenigde Naties maandag. Volgens de organisatie kunnen de gevolgen van die opwarming duizenden jaren aanhouden.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger (IDF) zegt dat het maandagochtend aanvallen heeft uitgevoerd op de Iraanse hoofdstad Teheran. "De IDF is begonnen met een grootschalige golf van aanvallen gericht op de infrastructuur van het Iraanse terreurregime in Teheran", meldt de legertop op Telegram.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De linkse Emmanuel Grégoire heeft zondagavond voor het stadhuis van Parijs zijn aanhangers toegesproken na zijn winst bij de burgemeestersverkiezingen in de Franse hoofdstad, meldt de Franse krant Le Monde. Grégoire versloeg de conservatieve oud-minister Rachida Dati. Daarmee verlengde hij de kwart eeuw durende heerschappij van de socialisten in de Franse hoofdstad.
6 uur geledenLJUBLJANA (ANP/AFP) - De parlementsverkiezingen in Slovenië worden volgens de exitpoll nipt gewonnen door de liberale Vrijheidsbeweging van premier Robert Golob. Zijn partij ging in de peilingen nek-aan-nek met de rechts-populistische SDS van oud-premier Janez Janša, een man die binnen de Europese Unie wordt gezien als een potentiële dwarsligger.
12 uur geleden