AfD breekt met controversiële jeugdafdeling en richt nieuwe op
RIESA (ANP/DPA) - De rechts-radicale Alternative für Deutschland (AfD) heeft besloten te breken met de controversiële jeugdafdeling en die te vervangen door een nieuwe. De huidige jongerentak Junge Alternative (JA) is door de Duitse inlichtingendienst aangemerkt als rechts-extremistisch.
De leden van de AfD hebben op het partijcongres besloten dat de nieuwe jeugdafdeling, die mogelijk de naam Patriotische Jugend krijgt, nauwer betrokken moet worden bij de partij. De JA was relatief onafhankelijk van de AfD en leden hoefden bijvoorbeeld niet ook lid te zijn van de partij. Bij de nieuwe jongerentak wordt dat wel verplicht (voor mensen ouder dan 18 jaar).
De AfD hoopt op deze manier meer mogelijkheden te hebben om in te grijpen op het moment dat jeugdleden zich misdragen. Maar door de jeugdtak minder zelfstandig te maken, zou het ook moeilijker worden voor rechters om de jongerenafdeling te verbieden. Volgens waarnemers speelde dat risico ook mee bij de beslissing.
De JA is de afgelopen jaren omgeven door schandalen. Volgens de inlichtingendiensten hebben de leden antidemocratische aspiraties. Sommige lokale afdelingen worden ook verdacht van rechts-extremistisch gedachtegoed.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne komt op de top van EU-regeringsleiders donderdag niet rond, verwachten EU-diplomaten. De Hongaarse premier Viktor Orbán zal vrijwel zeker zijn veto niet intrekken. De EU-leiders zullen Orbán in stevige bewoordingen laten weten dat het onacceptabel is dat hij zich niet houdt aan het besluit van alle 27 EU-regeringsleiders van december om die lening te verstrekken.
22 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Het aantal doden in Libanon als gevolg van Israëlische aanvallen sinds 2 maart is opgelopen tot 968. Dat meldt het ministerie van Volksgezondheid van dat land. Onder de doden zijn 77 vrouwen, 116 kinderen en 40 hulpverleners. Meer dan 2400 mensen zijn gewond geraakt, aldus het ministerie.
1 uur geledenOSLO (ANP) - Een aantal vermeende slachtoffers eist een schadevergoeding van meer dan 1,9 miljoen Noorse kronen (ruim 170.000 euro) van Marius Borg Høiby, melden Noorse media. Woensdag kwamen hun advocaten aan het woord, nadat het Openbaar Ministerie eerder op de dag al een straf van zeven jaar en zeven maanden had geëist tegen de zoon van kroonprinses Mette-Marit.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse regime is nog "intact" en zal, als het niet wordt uitgeschakeld, zijn militaire vermogens ook weer willen opbouwen. Dat heeft het hoofd van de Amerikaanse inlichtingendiensten, Tulsi Gabbard, gezegd. De Iraanse regering zou wel verzwakt zijn. Volgens Gabbard lijkt Iran niet bezig te zijn om weer uranium te verrijken, zoals president Donald Trump stelde.
2 uur geledenTEHERAN (ANP) - De Iraanse president Masoud Pezeshkian heeft de dood van inlichtingenminister Esmail Khatib bevestigd. Israël claimde hem eerder al te hebben gedood bij een luchtaanval.
3 uur geledenISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Pakistan heeft een "tijdelijke pauze" aangekondigd in de strijd die het voert tegen Afghanistan vanwege het naderende einde van de ramadan. Volgens het ministerie van Informatie werd het land daartoe verzocht door Saudi-Arabië, Qatar en Turkije. Het bestand geldt van donderdag tot de nacht van maandag op dinsdag.
3 uur geledenTROMSØ (ANP) - NAVO-landen zoeken samen naar manieren om af te komen van de Iraanse blokkade van de Straat van Hormuz, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "We zijn het er allemaal over eens dat de zeestraat weer open moet."
3 uur geleden