AfD breekt met controversiële jeugdafdeling en richt nieuwe op
RIESA (ANP/DPA) - De rechts-radicale Alternative für Deutschland (AfD) heeft besloten te breken met de controversiële jeugdafdeling en die te vervangen door een nieuwe. De huidige jongerentak Junge Alternative (JA) is door de Duitse inlichtingendienst aangemerkt als rechts-extremistisch.
De leden van de AfD hebben op het partijcongres besloten dat de nieuwe jeugdafdeling, die mogelijk de naam Patriotische Jugend krijgt, nauwer betrokken moet worden bij de partij. De JA was relatief onafhankelijk van de AfD en leden hoefden bijvoorbeeld niet ook lid te zijn van de partij. Bij de nieuwe jongerentak wordt dat wel verplicht (voor mensen ouder dan 18 jaar).
De AfD hoopt op deze manier meer mogelijkheden te hebben om in te grijpen op het moment dat jeugdleden zich misdragen. Maar door de jeugdtak minder zelfstandig te maken, zou het ook moeilijker worden voor rechters om de jongerenafdeling te verbieden. Volgens waarnemers speelde dat risico ook mee bij de beslissing.
De JA is de afgelopen jaren omgeven door schandalen. Volgens de inlichtingendiensten hebben de leden antidemocratische aspiraties. Sommige lokale afdelingen worden ook verdacht van rechts-extremistisch gedachtegoed.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Een Iraanse delegatie gaat donderdagavond naar Pakistan om er "ernstige gesprekken" te hebben over het tienpuntenplan voor een bestand in de regio. Dit zei de Iraanse ambassadeur in Pakistan, Reza Amiri Moghaddam.
38 minuten geledenNEW YORK (ANP/DPA) - VN-chef António Guterres veroordeelt "de massale aanvallen" van Israël op Libanon waarbij "honderden burgers gedood zijn of gewond geraakt zijn, onder wie kinderen". Guterres is bezorgd over het sterk toenemende aantal burgerslachtoffers bij de Israëlische aanvallen.
41 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - "Alle Amerikaanse schepen, vliegtuigen en militairen (...) blijven in en rond Iran", schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social, "totdat de daadwerkelijk gesloten overeenkomst volledig is nageleefd".
3 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Een Amerikaanse man die ervan werd beschuldigd vrouwen te hebben gewurgd, hun lichamen te hebben versneden en hun stoffelijke resten te hebben verspreid, heeft schuld bekend aan acht moorden. Hiermee is een mysterie opgelost dat tientallen jaren voortsleepte: de zogeheten Gilgo Beach-moorden.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte valt de Amerikaanse president Donald Trump bij in diens kritiek op Europese NAVO-landen. Die hebben inderdaad niet allemaal in de oorlog met Iran de hulp geboden die ze de Verenigde Staten wel ooit beloofd hebben, zei Rutte na een bezoek aan Trump. Maar hij heeft Trump ook gewezen op goede voorbeelden, zei hij in een interview met CNN.
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Gaza zijn woensdag doden gevallen, onder wie een journalist van nieuwszender Al Jazeera. Ten minste vier mensen kwamen om, melden lokale autoriteiten.
12 uur geledenLOS ANGELES (AFP/RTR) - 'Ketaminekoningin' Jasveen Sangha, die ketamine verkocht aan de overleden Friends-acteur Matthew Perry, is veroordeeld tot een celstraf van vijftien jaar. Volgens de rechter is Sangha schuldig aan het leveren van de drugs die de 54-jarige Perry fataal werden in oktober 2023. Sangha is een van de vijf verdachten in de zaak rond de dood van Perry.
12 uur geleden