AfD-bijeenkomst in Duitsland vertraagd door protesten
GIEßEN (ANP/AFP/DPA) - Een geplande bijeenkomst van de rechts-radicale partij Alternative für Deutschland (AfD) leidt in de Duitse plaats Gießen tot grote onrust. Het congres kon niet zoals gepland van start gaan omdat grootschalige protesten plaatsvinden, bevestigde de partij.
De AfD, de grootste oppositiepartij van Duitsland, wil in Gießen een nieuwe jongerenorganisatie oprichten. De oude groep Junge Alternative was volgens de autoriteiten extremistisch en is opgeheven. Er moet nu worden beslist over zaken als de leiders, naam en het logo van een nieuwe jongerentak.
Tegenstanders van de anti-immigratiepartij willen dat dwarsbomen en zijn massaal naar Gießen afgereisd. Demonstranten proberen te voorkomen dat bezoekers de congreslocatie kunnen bereiken.
De politie liet weten dat al een waterwerper is ingezet toen circa 2000 mensen een weg blokkeerden. Daarnaast liet een ziekenhuis in de stad weten dat zich tot dusver een tiental mensen heeft gemeld met lichte verwondingen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (WASHINGTON) - De directeur van het National Symphony Orchestra, het orkest dat voornamelijk optreedt in het John F. Kennedy Center in Washington, heeft haar ontslag ingediend. Dat meldt The New York Times.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een experiment waarbij doelbewust een sonde crashte op een ruimterots heeft een groter effect gehad dan tot nu toe bekend was. Niet alleen de rots zelf werd uit zijn baan geslagen, maar de koers van een rots waar hij omheen draait blijkt nu ook te zijn veranderd.
3 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP/DPA) - De Amerikaanse ambassade in Irak waarschuwt dat door Iran gesteunde milities mogelijk hotels in de noordelijke regio Koerdistan kunnen aanvallen. De VS dringen er bij hun burgers op aan het land zo snel mogelijk te verlaten.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis zegt nog "vier tot zes weken nodig te hebben" om de Verenigde Staten hun doelen in Iran te laten bereiken. Daarvoor is ook genoeg munitie voorhanden, verzekerde Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt vrijdag op een persconferentie.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Iran heeft Europese landen gewaarschuwd dat ze "legitieme doelen" worden als ze zich mengen in de oorlog tegen Iran. Dat zei de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de Franse zender France 24. Teheran zou Europese landen al hebben gewaarschuwd dat zij ook doelwit kunnen worden van Iraanse vergeldingsacties als ze zich aansluiten bij de VS en Israël.
6 uur geledenPRISTINA (ANP/DPA) - Kosovo dreigt in een constitutionele crisis te verzanden nu de zittende president Vjosa Osmani het parlement wil ontbinden en om nieuwe verkiezingen vraagt - de derde in krap een jaar.
6 uur geledenBEIROET (ANP) - In Libanon zijn in minder dan vier dagen tijd zeker 300.000 mensen ontheemd geraakt door de Israëlische bombardementen en evacuatieoproepen, schat de Norwegian Refugee Council (NRC). Israël riep deze week op het zuiden van Libanon en de zuidelijke buitenwijken van hoofdstad Beiroet te verlaten. De hulporganisatie waarschuwt voor een humanitaire ramp als Israël deze bevelen niet intrekt.
8 uur geleden