Afbouw Dutch Grand Prix duurt nog zeker twee weken
ZANDVOORT (ANP) - Het circuit in Zandvoort is nog ruim twee weken dicht vanwege de afbouw van de Dutch Grand Prix. Maandag 11 september gaat de baan weer open voor reguliere bezoekers, die kunnen komen voor onder meer race-evenementen en trainingen. Dan is het circuit een kleine twee maanden dicht geweest.
"Half september zal nog niet alles weg zijn, maar dan is het binnendeel in ieder geval weer vrijgemaakt zodat we onze normale activiteiten kunnen hervatten", legt circuitdirecteur Robert van Overdijk uit. "Maar gelukkig gaat het afbouwen altijd sneller dan het opbouwen."
Half juli ging het circuit al dicht, waarna er ruim een maand "fulltime" is gewerkt om het circuit klaar te maken voor de Grote Prijs van Nederland. Verstappen won de race op eigen bodem zondag voor de derde keer.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Ongeveer honderd boeren zijn in het provinciehuis in Utrecht om te protesteren tegen de plannen voor het landelijk gebied. Een aantal agrariërs is al toeterend met landbouwvoertuigen gekomen. Die hebben ze buiten het terrein van het provinciehuis geparkeerd.
4 minuten geledenZWOLLE (ANP) - De verontreiniging van het drinkwater in de regio Utrecht begin november kwam waarschijnlijk door een scheur in het dak van het drinkwaterreservoir in de Utrechtse wijk Kanaleneiland. Zo'n 125.000 huishoudens moesten hierdoor dagenlang hun kraanwater koken voordat ze het konden gebruiken.
8 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Op het Mundus College in de Amsterdamse wijk Slotermeer heeft vrijdagochtend een steekincident plaatsgevonden. Daarbij heeft de politie één verdachte aangehouden. Een persoon raakte gewond.
22 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De zorg voor kinderen in een kwetsbare positie komt "steeds meer in het gedrang", zien kinderrechters. Door de tekorten aan personeel en opvangplekken in de jeugdhulp en jeugdbescherming kunnen beslissingen van rechters over bijvoorbeeld kinderbeschermingsmaatregelen of een straf niet altijd worden uitgevoerd.
25 minuten geledenSPAKENBURG (ANP) - De politie heeft nog geen nieuwe aanhoudingen verricht na de grote vechtpartij die donderdag uitbrak bij SV Spakenburg. Na afloop van de bekerwedstrijd tegen FC Twente trokken tientallen toeschouwers het veld op en gingen met elkaar op de vuist. In totaal werd één persoon aangehouden voor het vernielen van een hek.
30 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - De rechtbank heeft tbs met dwangverpleging opgelegd aan de 23-jarige Ayoub M. uit Amersfoort voor de dodelijke steekpartij aan de voet van de Rotterdamse Erasmusbrug op 19 september vorig jaar. De rechtbank acht hem volledig ontoerekeningsvatbaar en legt hem daarom geen celstraf op. "De afschuwelijke feiten kunnen hem niet worden aangerekend, hij was volledig psychotisch", aldus de rechtbank in het vonnis.
32 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Tientallen boeren hebben zich verzameld bij het provinciehuis in Utrecht om te protesteren tegen de plannen voor het landelijk gebied. Heel wat agrariërs zijn op de trekker gekomen. Op een van de landbouwvoertuigen staat een groot bord met een oproep aan de Amerikaanse president Donald Trump: 'Trump help please. Make farming great again!'. Farmers Defence Force (FDF) had via sociale media opgeroepen tot de protestactie.
50 minuten geleden