Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX ziet openingswinst verdampen

AEX ziet openingswinst verdampen

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam zag dinsdag de openingswinst verdampen. Ook op de andere Europese beurzen liepen de eerdere winsten wat terug. Beleggers deden het rustig aan na de flinke opmars een dag eerder. De hoop op een coronavaccin bleef daarbij enige steun bieden aan de handel.

De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 0,1 procent lager op 519,40 punten. De hoofdindex klom maandag bijna 4 procent. De MidKap won 0,1 procent tot 699,27 punten. De beurzen in Londen en Frankfurt bleven vlak. Parijs verloor 0,7 procent.

De verzekeraars en banken NN Group, ASR, ING, ABN AMRO waren de grootste stijgers bij de hoofdfondsen op het Damrak met winsten tot 3 procent. Vastgoedconcern Unibail-Rodamco-Westfield sloot de rij met een verlies van 2 procent.

Air France-KLM

In de MidKap sloot Air France-KLM de rij met een min van ruim 5 procent. Air France wil komende weken geleidelijk diverse binnenlandse en Europese vluchten hervatten, evenals sommige verbindingen naar overzeese gebieden van Frankrijk. De zustermaatschappij van het Nederlandse KLM hoopt zo eind juni weer ongeveer 15 procent van haar normale vluchtschema te kunnen aanbieden. Fitnessketen Basic-Fit (plus 1,9 procent) ging aan kop na een positief analistenrapport van RBC.

NIBC dikte ruim 8 procent aan bij de kleinere bedrijven. De Haagse zakenbank wil toch zijn dividend uitkeren ondanks de coronacrisis. Dat is nodig om de deal met de Amerikaanse investeerder Blackstone niet in de weg te zitten. Volgens de koper zou de financiering van de deal in gevaar komen als NIBC zijn dividend niet zou uitkeren. Met grote aandeelhouders Flowers & Co en Reggeborgh Invest is afgesproken dat zij voorlopig het dividend niet zullen innen.

Autofabrikanten

Chemiebedrijf Avantium werd 22,5 procent meer waard na het nieuws dat grote bedrijven als Coca Cola, Carlsberg en L’Oréal het project van afbreekbare papieren flesjes van Avantium steunen.

De Europese autofabrikanten lieten een gemengd beeld zien na een recorddaling van de Europese autoverkopen in april. De Duitse autobouwers Daimler, BMW en Volkswagen stegen in Frankfurt meer dan 1 procent. In Parijs zakte PSA, de eigenaar van Peugeot en Citroën, ruim 3 procent en Renault verloor dik 2 procent.

De euro was 1,0932 dollar waard tegen 1,0887 dollar een dag eerder. De olieprijzen gingen verder omhoog na stevige opmars op maandag. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 3,2 procent tot 32,83 dollar. Brentolie kostte 1,2 procent meer op 35,22 dollar.

Meer uit Financieel

AI-aandelen stuwen Wall Street, Nasdaq stijgt naar nieuw record

NEW YORK (ANP) - Wall Street is de eerste handelsdag van de week met overtuigende winsten gesloten, waarbij de Nasdaq een nieuw record bereikte. Vooral aandelen van AI-bedrijven waren gewild bij beleggers, na de koersval in de sector vorige week door sombere uitspraken van AI-topbestuurders over de gevaren van de technologie. Beurshandelaren lieten zich maandag echter weer leiden door de groeivooruitzichten van de techsector. Ook een aanhoudende daling van de olieprijzen verminderde de vrees dat de energieprijzen de inflatie verder zullen aanjagen.

3 uur geleden
WSJ: Trump wil investeren in energie-infrastructuur Midden-Oosten

WASHINGTON (ANP) - De regering-Trump heeft voorgesteld om 5 miljard dollar te investeren in een nieuw fonds dat landen in het Midden-Oosten moet helpen bij de wederopbouw van energie-infrastructuur die tijdens de Iranoorlog is beschadigd. Dat meldt de Wall Street Journal maandag.

4 uur geleden
Paramount dichter bij overname Warner Bros. na akkoord met staten

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse staten bevestigen een akkoord met entertainmentconcern Paramount over de overname van Hollywoodconcurrent Warner Bros. Daarmee heeft Paramount een belangrijke hindernis voor de deal, ter waarde van meer dan 110 miljard dollar, weggenomen. De staten probeerden de overname eerder via een rechtszaak tegen te houden.

5 uur geleden
Vliegverkeer naar Amerikaanse luchthavens hervat na storing

NEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegverkeer naar verschillende bestemmingen aan de Amerikaanse oostkust kan weer worden hervat, nadat een telecomstoring eerder op de dag voor problemen zorgde. De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA zegt dat een vliegverbod voor de luchthaven in Boston is opgeheven. Ook vluchten op de luchthavens LaGuardia en JFK Airport in New York worden hervat.

5 uur geleden
Telecomstoring legt vliegverkeer stil op Amerikaanse luchthavens

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse luchtvaartautoriteit FAA heeft vliegverkeer stilgelegd op de luchthavens JFK Airport en LaGuardia in New York en Logan Airport in Boston door een telecomstoring die zich verder uitbreidt. Het gaat om vertrekkende vluchten.

6 uur geleden
Chipbedrijf AMD bereikt marktwaarde van 1 biljoen dollar

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Advanced Micro Devices (AMD) bereikte maandag voor het eerst een marktwaarde van 1 biljoen dollar, ofwel 1000 miljard dollar. Het Amerikaanse chipbedrijf profiteert van de opleving van chipmakers op de aandelenbeurzen, door de enorme vraag naar chips voor AI-toepassingen.

6 uur geleden
Damrak hoger door dalende olieprijs, Shell verliest

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen maandag over een breed front omhoog. Een verdere daling van de olieprijzen temperde de zorgen over de inflatie. Die daling hing samen met diplomatieke inspanningen om de oorlog in Iran te beëindigen.

8 uur geleden