AEX zet stijging voort
AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs ging woensdag verder omhoog na de winstbeurt een dag eerder. Ook de andere Europese beurzen wonnen terrein. Beleggers trokken zich op aan de aanhoudende opmars op Wall Street, waar onder aanvoering van de Amerikaanse technologiebedrijven recordstanden werden bereikt. Verder werd onder meer uitgekeken naar het banencijfer van de Amerikaanse loonstrookverwerker ADP en het zogenoemde Beige Book van de Federal Reserve, die later op de dag verschijnen.
De AEX-index op Beursplein 5 noteerde in de ochtendhandel 1,4 procent hoger op 559,70 punten. De MidKap klom 0,3 procent tot 808,70 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs stegen tot 1,6 procent.
Koploper in de AEX was zorgtechnologiebedrijf Philips met een winst van 2,6 procent. Verzekeraar Aegon voerde de schaarse dalers aan met een verlies van 1 procent. Betalingsdienstverlener Adyen en techinvesteerder Prosus wonnen 1,9 procent en 1,4 procent. Beide bedrijven krijgen een plek in de Euro Stoxx 50, een graadmeter van de meest toonaangevende Europese beursfondsen.
Unilever
Unilever won 1,4 procent. De producent van levensmiddelen en schoonmaakproducten investeert 1 miljard euro om de uitstoot van broeikasgassen in het productieproces te verminderen. Het concern neemt daarnaast het Amerikaanse bedrijf Liquid I.V. over, dat zich bezighoudt met mixen voor energie- en vitaminedrankjes.
In de MidKap klom Boskalis 0,5 procent. De baggeraar heeft twee nieuwe projecten aangenomen in Schotland en Turkije. Bij de kleinere bedrijven kondigde Vastned (min 0,2 procent) aan dat topman Taco de Groot begin december vertrekt bij het winkelvastgoedfonds. De Groots taken worden voorlopig waargenomen door financieel directeur Reinier Walta. Aedifica won 3 procent. Het Belgische zorgvastgoedbedrijf, dat ook een notering heeft in Amsterdam, wist de winst in de twaalf maanden tot en met juni stevig op te voeren.
Pernod Ricard
In Parijs steeg Pernod Ricard 1,8 procent. De Franse drankenproducent zag de omzet in zijn gebroken boekjaar sterk dalen als gevolg van de coronacrisis. Er werd wereldwijd minder verkocht aan bars en restaurants. De verkopen aan mensen thuis zaten daarentegen in de lift en wisten de prestaties enigszins te stutten.
De euro was 1,1871 dollar waard tegen 1,1951 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 0,8 procent tot 43,11 dollar. Brentolie kostte ook 0,8 procent meer, op 45,95 dollar per vat.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP) - De exploitant van de Eiffeltoren heeft dinsdag bekendgemaakt dat de topman van de bezienswaardigheid eind dit jaar vertrekt. Het besluit volgt op de ophef die ontstond toen vrouwelijke medewerkers werden weggestuurd tijdens een bezoek van een hindoeïstische religieuze groep. Patrick Branco Ruivo is sinds 2018 topman van het monument.
4 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Beleggers op Wall Street deden het dinsdag bij de opening van de beurzen voorzichtig aan in afwachting van cijfers over de Amerikaanse inflatie en het belangrijke banenrapport van de overheid die deze week naar buiten komen. Ook het uitblijven van vooruitgang in de vredesbesprekingen tussen de Verenigde Staten en Iran tempert de risicobereidheid.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Autoriteit Financiële Markten heeft deze zomer een sterke toename gezien in het aantal vragen en negatieve signalen dat zij ontvangt over finfluencing en online beleggingscontent. Finfluencers zijn mensen die via sociale media advies delen over beleggen en financiële producten. "Deze content kan, met of zonder opzet, leiden tot misinformatie, slechte beleggingen of zelfs oplichting", waarschuwt de toezichthouder.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Nederlandse organisaties hebben socialemediabedrijf Meta gesommeerd om te stoppen met de verkoop van zijn AI- en camerabril. Doet Meta dit niet binnen twee weken, dan spannen ze een kort geding aan tegen het moederbedrijf van Instagram en Facebook. De bril maakt het stiekem filmen van anderen gemakkelijk en werkt daarmee privacyschendingen en online grensoverschrijdend gedrag in de hand, stellen The Firewall en Offlimits.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een groep van 25 brancheverenigingen uit de retail, reisbranche, cultuurbranche, horeca, gastvrijheidsbranche en dienstverleningssector is een petitie gestart voor behoud van een regeling voor personeelskorting. In het Belastingplan 2027 staat het voorstel om deze regeling te schrappen. Volgens de deelnemende brancheorganisaties komt deze arbeidsvoorwaarde in gevaar voor honderdduizenden werknemers.
1 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Oura, de maker van slimme ringen, stelt een beursgang in de Verenigde Staten uit door onzekerheid op de markt voor beursintroducties. Het van oorsprong Finse bedrijf wilde bij een debuut op techbeurs Nasdaq tot 2,2 miljard dollar ophalen en had ongeveer vier keer zoveel orders binnengehaald als er aandelen beschikbaar waren, meldde persbureau Bloomberg eerder al.
3 uur geledenLJUBLANA (ANP/AFP) - Het voorstel van de Amerikaanse president Donald Trump om kunstmatige intelligentie (AI) voortaan te hernoemen tot 'super intelligence' (SI) heeft tot een stortvloed aan aanvragen geleid voor internetdomeinen die eindigen op '.si'.
4 uur geleden