Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX zet recordopmars voort, Adyen sterkste stijger

AEX zet recordopmars voort, Adyen sterkste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht hoger geopend, waarmee de hoofdgraadmeter zijn recordopmars voortzet. Betalingsverwerker Adyen was koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak dankzij een adviesverhoging door analisten van de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley.

De AEX noteerde in de vroege handel 0,3 procent in de plus op 881,05 punten. De MidKap ging 0,1 procent omhoog tot 930,25 punten. De beurzen in Parijs en Londen daalden licht. De DAX in Frankfurt liet een bescheiden winst zien.

Adyen klom bijna 3 procent. Morgan Stanley verhoogde ook het koersdoel voor het aandeel. ING kwam met een koopadvies voor informatieleverancier Wolters Kluwer die daarop 0,6 procent steeg. Chemicaliëndistributeur IMCD meldde een kleine overname in Nederland en werd 0,9 procent hoger gezet. Olie- en gasconcern Shell was de grootste daler in de AEX met een min van 0,8 procent.

Nieuwe aandelen

In de MidKap nam flitshandelaar Flow Traders de leiding met een winst van 1,2 procent. Metalengroep AMG ging verder omlaag en was de grootste daler bij de middelgrote bedrijven met een verlies van 1 procent.

Bij de kleinere fondsen op Beursplein 5 deed NX Filtration het goed met een stijging van ruim 8 procent. De waterzuiveraar uit Enschede heeft meer dan 25 miljoen euro opgehaald met de uitgifte van nieuwe aandelen. De stukken werden geplaatst bij bestaande aandeelhouders, institutionele beleggers en het management van het bedrijf. Met het geld wil NX Filtration zijn groeiambities financieren.

Verdubbeling

In Stockholm was Hennes & Mauritz (H&M) een opvallende winnaar met een winst van 14 procent. De Zweedse modeketen heeft afgelopen kwartaal wereldwijd iets minder verkocht dan een jaar eerder. Toch stond er onder de streep wel een fors hogere winst, een ruime verdubbeling ten opzichte van de eerste drie maanden in 2023, geholpen door kostenbesparingen. De cijfers waren dan ook beter dan verwacht.

De euro noteerde woensdagochtend 1,0822 dollar. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 1 procent tot 80,85 dollar. Brentolie werd ook 1 procent goedkoper, op 85,42 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Aantal verkochte auto's Volkswagen harder omlaag

WOLFSBURG (ANP/DPA) - Autoconcern Volkswagen heeft afgelopen kwartaal opnieuw fors minder voertuigen verkocht. De al eerder ingezette terugval nam van juli tot en met september in snelheid toe, met een verkoopdaling van 14 procent tot 1,9 miljoen auto's. Dit hele jaar verkocht Volkswagen tot nu toe 9 procent minder van al zijn merken, waar ook onder meer Audi en Porsche bij horen.

11 minuten geleden
AEX-index licht hoger na recordslot, Ahold Delhaize daalt

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger geopend na het slotrecord op vrijdag. Ahold Delhaize behoorde kort na de opening tot de verliezers. Het supermarktbedrijf maakte maandag bekend te kampen met een beveiligingsprobleem in zijn netwerk.

59 minuten geleden
Minder treinen op Belgisch spoor door staking

BRUSSEL (ANP) - Een staking door Belgische vakbonden zorgt maandag voor hinder op het Belgische spoor. Tot 22.00 uur rijden er minder treinen. Spoormaatschappij NMBS rijdt een alternatieve dienstverlening en adviseert reizigers vlak voor vertrek de reisplanner te checken. De NS waarschuwt dat de staking ook gevolgen kan hebben voor Nederlandse treinreizigers die van, via of naar België reizen.

1 uur geleden
Eerste klant voor geplande AI-fabriek in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - Een AI-fabriek die in de Rotterdamse haven gebouwd moet gaan worden, heeft zijn eerste klant binnen. Dat bevestigt topman Han de Groot van initiatiefnemer VOLT na berichtgeving van het Financieele Dagblad. Het gaat om het AI-cloudbedrijf Nebius, met hoofdkantoor in Amsterdam.

1 uur geleden
Nederlandse goederenexport groeit met bijna 5 procent in augustus

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in augustus met bijna 5 procent gestegen ten opzichte van dezelfde maand een jaar eerder. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) bekendgemaakt. Bedrijven hebben vooral meer machines en transportmiddelen uitgevoerd.

2 uur geleden
Aantal faillissementen opnieuw gestegen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is afgelopen maand opnieuw toegenomen. Er gingen 320 bedrijven failliet. Dat zijn er 44 meer dan een jaar eerder in september, een toename van 16 procent. Dat is de grootste stijging van dit jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS).

2 uur geleden
Albert Heijn kampt met 'IT-incident', app en website uit de lucht

ZAANDAM (ANP) - Albert Heijn, Etos en Gall & Gall kampen sinds zondag met een "IT-incident", waardoor een aantal systemen uit voorzorg zijn uitgeschakeld. Hierdoor zijn de websites, apps en klantenservice van de supermarkt-, drogisterij- en slijterijketen tijdelijk niet beschikbaar. Ook kunnen er geen online bestelde boodschappen worden bezorgd. De winkels blijven wel open.

2 uur geleden