AEX zet recordopmars voort, Adyen sterkste stijger
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht hoger geopend, waarmee de hoofdgraadmeter zijn recordopmars voortzet. Betalingsverwerker Adyen was koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak dankzij een adviesverhoging door analisten van de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley.
De AEX noteerde in de vroege handel 0,3 procent in de plus op 881,05 punten. De MidKap ging 0,1 procent omhoog tot 930,25 punten. De beurzen in Parijs en Londen daalden licht. De DAX in Frankfurt liet een bescheiden winst zien.
Adyen klom bijna 3 procent. Morgan Stanley verhoogde ook het koersdoel voor het aandeel. ING kwam met een koopadvies voor informatieleverancier Wolters Kluwer die daarop 0,6 procent steeg. Chemicaliëndistributeur IMCD meldde een kleine overname in Nederland en werd 0,9 procent hoger gezet. Olie- en gasconcern Shell was de grootste daler in de AEX met een min van 0,8 procent.
Nieuwe aandelen
In de MidKap nam flitshandelaar Flow Traders de leiding met een winst van 1,2 procent. Metalengroep AMG ging verder omlaag en was de grootste daler bij de middelgrote bedrijven met een verlies van 1 procent.
Bij de kleinere fondsen op Beursplein 5 deed NX Filtration het goed met een stijging van ruim 8 procent. De waterzuiveraar uit Enschede heeft meer dan 25 miljoen euro opgehaald met de uitgifte van nieuwe aandelen. De stukken werden geplaatst bij bestaande aandeelhouders, institutionele beleggers en het management van het bedrijf. Met het geld wil NX Filtration zijn groeiambities financieren.
Verdubbeling
In Stockholm was Hennes & Mauritz (H&M) een opvallende winnaar met een winst van 14 procent. De Zweedse modeketen heeft afgelopen kwartaal wereldwijd iets minder verkocht dan een jaar eerder. Toch stond er onder de streep wel een fors hogere winst, een ruime verdubbeling ten opzichte van de eerste drie maanden in 2023, geholpen door kostenbesparingen. De cijfers waren dan ook beter dan verwacht.
De euro noteerde woensdagochtend 1,0822 dollar. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 1 procent tot 80,85 dollar. Brentolie werd ook 1 procent goedkoper, op 85,42 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese gasprijs is tot het hoogste niveau sinds 2023 gestegen. Op energiemarkten reageren handelaren op de toegenomen spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten. Nieuwe gevechten hebben een einde gemaakt aan de hoop op een snelle opening van de Straat van Hormuz, een zeestraat die erg belangrijk is voor de wereldhandel in energie.
25 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Door de schorsing van een belangrijke controleur voor bouwprojecten moeten veel bouwwerkzaamheden worden stilgelegd. Daarvoor waarschuwt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). De belangenorganisatie voor gemeenten schat in dat mogelijk tot 1300 projecten stil komen te liggen.
52 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - De prijs voor benzine in Nederland bereikt woensdag een recordhoogte, verwacht consumentencollectief UnitedConsumers. Door de opgelopen spanningen tussen Iran en de Verenigde Staten vervliegt de hoop dat de Straat van Hormuz snel open kan. Die zeestraat is belangrijk voor olie en brandstoffen uit de Golfregio, maar wordt sinds het begin van de Iranoorlog zo goed als geblokkeerd door Iran.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Actiecamerafabrikant GoPro fuseert met het Amerikaanse fotonicabedrijf Starman Optical. Daarmee wordt GoPro gered van een dreigend faillissement.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag met een verlies gesloten, waarbij zorgen over oplopende olieprijzen, inflatie en rentes overheersten. Ook op andere Europese beurzen daalden de belangrijkste graadmeters.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De financiële positie van pensioenfondsen is in augustus verder verbeterd. Daarbij profiteerden ze vooral van de gestegen rente, meldt financieel dienstverlener Aon. Dit is gunstig voor de tientallen pensioenfondsen die volgend jaar overgaan naar het nieuwe pensioenstelsel. Er valt dan ook meer te verdelen op het moment van de overgang, legt Aon-bestuurder Frank Driessen uit.
4 uur geledenASHEVILLE (ANP/RTR) - De Canadese minister van Financiën François-Philippe Champagne spreekt dinsdag met zijn Amerikaanse evenknie Scott Bessent. Dat kondigde Champagne aan. Canada en de Verenigde Staten zijn verwikkeld in een handelsconflict na het stuklopen van onderhandelingen over een handelsovereenkomst vorige maand.
5 uur geleden