Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

AEX zet recordopmars voort, Adyen sterkste stijger

AEX zet recordopmars voort, Adyen sterkste stijger

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag licht hoger geopend, waarmee de hoofdgraadmeter zijn recordopmars voortzet. Betalingsverwerker Adyen was koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak dankzij een adviesverhoging door analisten van de Amerikaanse zakenbank Morgan Stanley.

De AEX noteerde in de vroege handel 0,3 procent in de plus op 881,05 punten. De MidKap ging 0,1 procent omhoog tot 930,25 punten. De beurzen in Parijs en Londen daalden licht. De DAX in Frankfurt liet een bescheiden winst zien.

Adyen klom bijna 3 procent. Morgan Stanley verhoogde ook het koersdoel voor het aandeel. ING kwam met een koopadvies voor informatieleverancier Wolters Kluwer die daarop 0,6 procent steeg. Chemicaliëndistributeur IMCD meldde een kleine overname in Nederland en werd 0,9 procent hoger gezet. Olie- en gasconcern Shell was de grootste daler in de AEX met een min van 0,8 procent.

Nieuwe aandelen

In de MidKap nam flitshandelaar Flow Traders de leiding met een winst van 1,2 procent. Metalengroep AMG ging verder omlaag en was de grootste daler bij de middelgrote bedrijven met een verlies van 1 procent.

Bij de kleinere fondsen op Beursplein 5 deed NX Filtration het goed met een stijging van ruim 8 procent. De waterzuiveraar uit Enschede heeft meer dan 25 miljoen euro opgehaald met de uitgifte van nieuwe aandelen. De stukken werden geplaatst bij bestaande aandeelhouders, institutionele beleggers en het management van het bedrijf. Met het geld wil NX Filtration zijn groeiambities financieren.

Verdubbeling

In Stockholm was Hennes & Mauritz (H&M) een opvallende winnaar met een winst van 14 procent. De Zweedse modeketen heeft afgelopen kwartaal wereldwijd iets minder verkocht dan een jaar eerder. Toch stond er onder de streep wel een fors hogere winst, een ruime verdubbeling ten opzichte van de eerste drie maanden in 2023, geholpen door kostenbesparingen. De cijfers waren dan ook beter dan verwacht.

De euro noteerde woensdagochtend 1,0822 dollar. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 1 procent tot 80,85 dollar. Brentolie werd ook 1 procent goedkoper, op 85,42 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Wall Street lager na eerste renteverhoging Fed in ruim 3 jaar

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met overwegend rode cijfers gesloten. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. Zoals verwacht verhoogde de Amerikaanse centrale bank de rente voor het eerst in meer dan drie jaar om de hoge inflatie te bestrijden.

1 uur geleden
Fed-voorzitter Warsh: inflatie in VS al veel te lang te hoog

WASHINGTON (ANP) - De inflatie in de Verenigde Staten is al veel te lang te hoog en daarom heeft de Federal Reserve besloten de rente te verhogen. Dat zei voorzitter Kevin Warsh van de Amerikaanse centrale bank in een toelichting. De rente in 's werelds grootste economie gaat met een kwart procentpunt omhoog. Het is de eerste renteverhoging in meer dan drie jaar.

2 uur geleden
Amerikaanse centrale bank verhoogt rente tegen hoge inflatie

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank verhoogt de rente met een kwart procentpunt om de hardnekkig hoge inflatie in de Verenigde Staten te bestrijden. De renteverhoging door de Federal Reserve was algemeen verwacht op de financiële markten. Het is voor het eerst sinds juli 2023 dat de rente in 's werelds grootste economie wordt verhoogd.

3 uur geleden
Bloomberg: Aramco wil oliepijpleiding spoedig deels heropenen

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco wil binnen enkele dagen een deel van de stilgelegde oost-west-oliepijpleiding gaan heropenen. Dat meldt persbureau Bloomberg. Het transport door de pijpleiding werd vorige week donderdag stilgelegd na een aanval met drones, waarbij schade werd aangericht aan het systeem.

4 uur geleden
AEX sluit vlak in aanloop rentebesluit Fed, Shell verliest

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag vrijwel onveranderd gesloten. De beurshandel stond vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De olieprijzen gingen omlaag na de flinke prijsstijging van eerder deze week. Shell stond daardoor bij de dalers.

5 uur geleden
Wall Street gemengd in afwachting van rentebesluit centrale bank

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen begonnen. Beleggers namen weinig risico voorafgaand aan het rentebesluit van de Federal Reserve. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale banken de leenkosten in de grootste economie ter wereld met een kwart procentpunt verhogen om de hoge inflatie te bestrijden.

7 uur geleden
Postcode Loterij: jammer dat aantal trekkingen niet omhoog mag

AMSTERDAM (ANP) - De Postcode Loterij en de VriendenLoterij vinden het jammer dat de Raad van State woensdag heeft geoordeeld dat de loterijen het aantal trekkingen per jaar niet mogen verhogen. Managing director Jonne Arnoldussen van de loterijen, die bij hetzelfde bedrijf horen, noemde de uitkomst "vervelend." Het oordeel beperkt volgens hem niet alleen de loterijen zelf, maar ook het geld dat ze aan goede doelen kunnen geven.

7 uur geleden